Към съдържанието

Снимка

Neo DVB-T50

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
20 отговора на тази тема

kraseto

kraseto

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 13 Мнения:
Здравейте,
Много интересни теми има в този форум:)
Въпросът ми е за този http://www.technomar...uct_id=09040059 приемник, ако някой има опит нека сподели. Всичко му работи перфектно с изключение на кирилизацията...БГ менюто е отвратително а бг-субтитрите за divx не излизат. Чипсета е Sunplus SPHE1002, но за съжаление все още няма ъпдейти за него. Иначе по отношение на приемането е добре: 90% сигнал и качество с 5-елементно яги и директна видимост към Копитото. Не насича и на обикновен тв картината е перфектна.

ivopivo

ivopivo

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 340 Мнения:
Такъв тип техника-компютри,телескопи,сат техника не се купува от такива вериги.НЕО винаги са се отличавали с безумни дървета, работил съм с сат приемниците им и са нещо уникално.

kraseto

kraseto

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 13 Мнения:
Изключвам марката, този чипсет се ползва в поне 50-100 вида dvb-t приемници. http://w3.sunplus.co...tb/sphe1002.asp
Всичко зависи какъв фърмуер са му наляли...;)

ivopivo

ivopivo

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 340 Мнения:
Не съм голям фен на Руснаците, но наи-добрият цифров ефирен приемник в момента е дженерал сателите ТЕ-8310 трябваше да вземеш такъв не да се набутваш с НЕО.

jika 64

jika 64

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 164 Мнения:
За съжаление NEO винаги са се славели с (високо технологичните си ) решения въплатени в (перфектни) продукти които едва изкарват гаранция.

kraseto

kraseto

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 13 Мнения:
За тези, които ползват този приемник - свързах се със Sunplus и им казах за проблемите на НЕО-то. Сега чакам евентуално да ми пратят мейл - да видим дали ще стане нещо;)

ivopivo

ivopivo

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 340 Мнения:
Ако се сетят, Технополис къде са го били поръчали дали Турция или Китаи ще ти отговорят :) Работил съм с сат приемници и монитори на НЕО и определено е наи-лошото нещо което, съм виждал.Приемниците на Булсат са като Мерцедеси пред тях.

swetlio

swetlio

Новобранец

• Members
  • 1 Мнения:
Много се радвам ,че си работил с нещо което никога не е излизало на пазара - такова животно като сат.приемник на НЕО - нема!!!, ама нищо де ти пак може да си работил с него . :).... за мониторите може и да си работил, за тях не споря , преди 4-5 години имаше 2-3 модела CRT-та :). и между другото Неовците не ги поръчват Технополис , а Техномаркет :) - ама знае ли се може и тука да си прав

ivopivo

ivopivo

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 340 Мнения:
Сат приемник на НЕО няма ??? Много ги разбираш нещата :) Аиде малко по да ги знам от тебе ??? На Нео сат боклуците съм ги слагал доста преди ти да знаеш какво, е двб-т или двб-с. Пълно с разбирачи на тоз свят.Гледаи си мърлявото НЕО и не се обаждаи поне.

boy123

boy123

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 792 Мнения:
Продуктите НЕО са пълно пиратство и ако са добре изработени може да са по-добри и от маркови такива.Имам 29' 100Hz NEO телевизор,който 4-та година работи перфектно.Вътре всичко (и кинескопа) е Samsung.Даже се управлява от дистанционо на ТВ Самсунг.Сглобяван е в Турция.Имам и DVD плеър NEO с единствената забележка-субтитрите на DivX са много дребни.В колата имам NEO CD с USB вход.Звука е перфектен.FM тунера е изключително чувствителен.А че сервизите са пълни с NEO,няма спор.Въпрос на късмет.

adjara

adjara

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 523 Мнения:
Точно така boy123 е много прав.Взаимстват от Samsung.Като цяло са търговска марка.Работят до гаранция.Менте в пълен и буквален смисъл на думата.Но пак е въпрос на късмет.Сат приемници Нео нямаше наистина.Вече може и да има незнам.Има crown които също са пълни пръчки,

kraseto

kraseto

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 13 Мнения:
Виждам, че тук се е получила някаква дискусия ;) Sunplus ме пуснаха по нанадолнището...то беше ясно, но все пак бях длъжен да опитам. Остават тия от гаранционния сервиз на Техномаркета, ама там най-вероятно ще имат същата версия...Засега си гледам а пък за DivX-овете си има плейър;)

blagoo

blagoo

user

• Members
  • PipPipPip
  • 124 Мнения:

Точно така boy123 е много прав.Взаимстват от Samsung.Като цяло са търговска марка.Работят до гаранция.Менте в пълен и буквален смисъл на думата.Но пак е въпрос на късмет.Сат приемници Нео нямаше наистина.Вече може и да има незнам.Има crown които също са пълни пръчки,

Относно приемниците има ги и то няколко модела.Производителя е Vestel Турция.Работих няколко години във въпросната верига и лично съм ги продавал.А за Samsung неса кой знае къкво цвете за мирисане освен лъскавата пластмаса която копуваш другото е едно голямо :k015: .
Публикувано изображение

diziler

diziler

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 19 Мнения:

90% сигнал и качество с 5-елементно яги и директна видимост към Копитото. Не насича и на обикновен тв картината е перфектна.

Какво Копито, нали излъчват от старата кула на Алея Яворов? или и от Витоша също излъчват?

От миналата есен (година и нещо) го ползвам това NEO от Технополис, нямам абсолютно никакви оплаквания досега- Държи се здраво. Знам, че самата марка са... пълен ужас. Нищо друго от тази марка нямам у нас, но приятели имам с DVD NEO или СД за колата.. са пропищели още на втория месец. За евтиното... какво искаш.
Прав е Иво , тия неща изобщо не трябва да се купуват от Технополис, Техномаркет и т.н. Аз когато си го взимах, дори не можеше да ми обясни този пича, който ми го опакова... нито как работи, нито нещо за самата технология. Аз не съм длъжен да разбирам. Затова си и взех такова дърво, защото не разбирам и се метнах на първото, което виждам, защото друго не знаех, че има. Сега от този форум разбирам, че има и магазини специално за тази техника. Както и да е.
За тази година ... си работи безотказно, но си е въпрос явно на шанс и на късмет. Можеше да се е развалило вече, хаха.
Дано до пускането на мултиплексите (mpeg4 ако излъчват и докато купя нов приемник), този да издържи все така

А че сервизите са пълни с NEO,няма спор.Въпрос на късмет.

точно. Да не го урочасам само. Но добре, че е този сайт, да почета малко тука- Не се вълнувам от техника и затова не разбирам от тези неща, които вие тук обсъждате . Но е супер тъпо да отидеш на място, откъдето да си купиш приемник и да не могат да ти обяснят как работи, какви формати поддържа, а в тъпия Техномаркет да няма един консултант като хората да ми даде съвет. Единственото, което каза , та и натърти, беше, че има USB вход. Е... големо важно. Да, вкарвам флашката, но пак... само звук изкарва на повечето файлове, защото не поддържа тия формати, които трябва. Абе....кво да говорим

dandy_1

dandy_1

amateur

• Members
  • PipPipPipPip
  • 321 Мнения:

Много се радвам ,че си работил с нещо което никога не е излизало на пазара - такова животно като сат.приемник на НЕО - нема!!!, ама нищо де ти пак може да си работил с него . :).... за мониторите може и да си работил, за тях не споря , преди 4-5 години имаше 2-3 модела CRT-та :). и между другото Неовците не ги поръчват Технополис , а Техномаркет :) - ама знае ли се може и тука да си прав

http://www.neo-elect...&id=338&r=26163

:) - Като за FTA- не толкова лош. Забива при прекъсване на тока,след което много трудно захапва наново.Наблюденията ми са върху 6 бр. от тоз модел с еднакви проблеми :)
53°E <-> 30.0W Все има с какво да се гледа! :jump:

diziler

diziler

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 19 Мнения:
ето че въпросното НЕО вече не разчита новите програми, пуснати на МПЕГ4... бТВ и ПРО БГ. VİDEO NOT SUPPORTED. Браво

ivopivo

ivopivo

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 340 Мнения:
Цял ден пипорчат, в момента са спряни не е от НЕО то.

Underworld

Underworld

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 43 Мнения:

който намери софт за тоз нео и аз си зех просто нямаше други в магазина да драсне едно ЛС:flag:

И на мен, защото го прецаках с друг софт. (по точно разположението на копчетата на дистанционното), а от К&К не ми отговарят. Ако искаш прецакващия дистанционното софт. taewu ми пиши - ще го намеря пак:)

sarivano

sarivano

ФОРУМЕН ПЛЪХ

• Members
  • PipPipPipPip
  • 355 Мнения:

Много се радвам ,че си работил с нещо което никога не е излизало на пазара - такова животно като сат.приемник на НЕО - нема!!!, ама нищо де ти пак може да си работил с него . :)

Преди няколко години се продаваха 2 модела сателитни ресивъри НЕО в Техномаркет,май някакъв клонинг на Волтел.Не "умничай "неподготвен.

ПОЧИВАЙ В МИР ПРИЯТЕЛЮ!

stoyan_5

stoyan_5

Новобранец

• Members
  • 2 Мнения:
И аз си взех от Пловдив такова нео.
Какво правим с тях, след като вече е спряно излъчването в на мпег2 в София?

Правителството ли ще ги изкупува?

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни