Към съдържанието

Снимка

Инструкция за инсталиране на Енигма 2 софтуер (Сифтийм)

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
46 отговора на тази тема

Tiesto

Tiesto

Banned

• Banned
  • PipPipPipPipPip
  • 1409 Мнения:
Тази важна тема ще посветя като обесня как се инсталира, софтуер Enigma 2 SIfteam на IPBOX 900/910/9000.
Държа да отбележа, че при инсталирането на този софтуер се изисква работа през Hyperterminal/Putty !
Общо взето процеса е еднакъв и при трите модела на приемниците.
Сваляте софтуера от тук:

Enigma2 flash SifTeam ipbox900HD
http://rapidshare.co...igma2_900hd.rar
Enigma2 flash SifTeam ipbox910HD
http://rapidshare.co...igma2_910hd.rar
Enigma2 flash SifTeam ipbox9000HD
http://rapidshare.co...gma2_9000hd.rar

Разархивирате архива, след което променяте името на файла на usb_update.img.
Поставяте този файл в USB Flash-ка (флашката трябва да е форматирана под FAT32 и да е празна)
Слагате флашката на USB на IPBOX приемника на задния панел.
Изключвате приемника (Shut Down, а не Stand By).
Включвате приемника, след което задържате POWER бутона продължително време, след което го пускате.
На дисплей-а на приемника ще ви изпише как точно преминава процеса (Erasing 01,02... и т.н).
Тук е важно да спомена, че ако по време на този процес ви даде Error (грешка и ви се изпише на дисплей-а, е нужно просто да изключите приемника и да започнете обновяването на софтуера наново, това се случва изключително рядко като процес).
След като Enigma 2 софтуера е вече инсталиран, ще ви е нужен NULLMODEM (RS 232) кабел и компютър с COM PORT.
Вързвате приемника към компютъра през COM порта. Отваряте hiperterminal (има го във всеки Windows, инсталира се през Control Panel), или ползвайте Putty, където се избира Serial Connection. Посочва се 11152 (скорост на предаване на данните). След което е нужно приемника да се включи от Power бутона и в същият момент на неговото пускане на програмата (Hiperterminal или Putty) се задържа - CRTL+Z (или се натиска няколко пъти), докато приемника влезе в CONSOLE режим. На програмата обикновенно се изписва - cuberevo> където се въвежда следната команда:

setenv bootargs console=ttyAS1,115200 panic=3 root=/dev/mtdblock3 rootfstype=jffs2 rw bigphysarea=10240 ip=192.168.1.150:192.168.1.111:192.168.1.1:255.255.255.0 mem=128m coprocessor_mem=4m@0x10000000,4m@0x10400000

192.168.1.150 IP на приемника
192.168.1.111 сървър на приемника (тази опция не е важна и може да я оставите така)
192.168.1.1 IP-то на вашият Gateway (Рутер)
255.255.255.0 Нетмаска (променя се само последната цифра)

След това се въвежда команда:

saveenv

Надявам се с тези инструкции да помогна на много от притежателите на HD IPBOX-ове !

Това е първата Enigma 2 от Sifteam 0.1.0 (Beta) !

Тествано е и работи !

Video Review - Enigma 2 Nightly Build 0.8.0 - recorded by DVB SAT - All Rights Reserved !

Този пост е редактиран от Tiesto: 29 март 2010 - 12:28

Публикувано изображение
3 x MTEL IPTV HD STB, DM800 HD PVR, American DJ LED Laser. Obertron 4KW

Tiesto

Tiesto

Banned

• Banned
  • PipPipPipPipPip
  • 1409 Мнения:
Това не отговаря на истината, аз съм тествал абсолютно всичко и си работи. Щом поемам отговорността да го оповестявам по форуми, значи поемам отговорността на това което ще се случи с приемниците на хората и съм готов да им помогна в такъв случай !

Все пак това е първата бета от сифтийм !

Нови версии ще има в най-близко бъдеще :).

П.С От линукс не вдявате само вие, и ние простосмъртните вдяваме !
Публикувано изображение

Tiesto

Tiesto

Banned

• Banned
  • PipPipPipPipPip
  • 1409 Мнения:
Аз не се отнасям с никой зле !
Говоря 3 западни езика, за разлика от теб ! И това се учи още в училище, не пред компютъра ! Уважавам всеки който се държи добре с мен ! Не подценявам възможностите нито на теб, нито на някой друг !

Обеснения повече няма да давам на никой !

Весели празници !
Публикувано изображение

herkules777

herkules777

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 152 Мнения:

Говоря 3 западни езика ... И това се учи още в училище, не пред компютъра !
Обеснения повече няма да давам на никой !

Никой не ще обеснения, а обяснения. Все пак доколкото разбрах си модератор в този раздел, за да обясняваш, нали? За Линукс и IPbox.
Дано не се налага и занапред да те подсещаме. ;)

marto

marto

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 331 Мнения:
  • Моето местонахождение Варна
@gtt64
Сега не знам кои точно "светила" в линукса не са можли да пуснат шеринга през енигмата, но при мен всичко си работи ;) Ясно е ,че сте разбирачи с Дзумбата, само не знам как не сте успели да си вкарате ИП адреса??? Ако сте се опитвали след като е инсталирана е2, е тогава наистина не става!!! Прави се при самата инсталация и всичко си тръгва както трябва! Има си и телнет и уеб интерфейс. След ъпдейта от PKT от преди ден-два вече може да работи и като сървър през фоникс. Как ли става това след като не може да се вкара ИП адреса и да бачка шеринга...,незнам ;)
ПС. Моята е2 не е инсталирана по метода който е описал Тиесто. Конфигурацията е следната: NLB на флаша и енигма2 на харддиска. Енигмата се инсталира точно за 10мин. Избираш си кое да ползваш. Както и друг път съм писал, е2 зарежда по бързо от Гемини на dm500s.
Наистина си има кусури, и от време на време крашва, но като за бета си е добре. Чакаме офицялната и тази на ABcom.
Весели празници!
VU+ Ultimo 4K; ET9000; IPbox9000HD; DM500S, Triax TD110, Invacom SNH-0.3dB, 65" Samsung SUHD LED 3DTV

Boyan

Boyan

Members

• Administrators
  • 6012 Мнения:
  • Моята сателитна антена Pasat 140cm
  • Моя приемник Edision OS NINO+
  • Моето местонахождение София
добре де като сте такива разбирачи защо не написахте вие упътването, а само се подигравате?
СПЕЦИАЛИЗИРАН МАГАЗИН ЗА САТЕЛИТНА ТЕХНИКА НА ДИГИТАЛ ПЛЮС ЕООД

adskiqt

adskiqt

Чешит

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3127 Мнения:
delete

marto

marto

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 331 Мнения:
@gtt64
Нямаме спор с теб бе пич, що се пениш толкова? Не ме интересува спора ти с модератора :) Не виждаш ли че всичко беше просто разяснение от моя страна, защото според теб и Дзумба видиш ли е2 не можеш един ИП адрес да и сложиш, камо ли другото да върви. Та затова намесих и него. Нищо лошо към двамата! Ако те интересува теб или някой друг по кой метод съм я инсталирал така, че всичко да и върви като хората кажи, ще копна тук инструкцията, не е тайна защото я има в други форуми!
Пак повтарям желания ИП адрес се вкарва в процеса на инсталиране и после колкото и рестарти да правиш си остава същия! Вързва си се в мрежа, тегли си емута,ключове конфиг файлове и т.н. директно от нета през синия бутон.
Иначе и аз си ползвам основно NLB имиджа. Енигмата е засега само за тестове!
Поздрави на светилата :)

ПС. Аз не вдявам нищо от линукс, ама при мен всичко на енигмата работи :) Явно не трябва да си "светило" за да я подкараш коректно ;)
VU+ Ultimo 4K; ET9000; IPbox9000HD; DM500S, Triax TD110, Invacom SNH-0.3dB, 65" Samsung SUHD LED 3DTV

adskiqt

adskiqt

Чешит

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3127 Мнения:
delete

marto

marto

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 331 Мнения:
Шумният вентилатор вече го няма във втората ревизия на IPbox9000HD. А тези със старата като мен могат да си го сменят точно за 2мин! Моят лично струва 3.80лв с ДДС и работи доста по тихо от оригиналния :a0335:

ПС. Инсталирал съм и е2 на USB флаш, но работи и зарежда доста бавно! Най си ми харесва работата на HDD.
Поздрави!

adskiqt

adskiqt

Чешит

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3127 Мнения:
delete

Tiesto

Tiesto

Banned

• Banned
  • PipPipPipPipPip
  • 1409 Мнения:

И в новата версия на 910 вентилатора е с шум < 16 db -оригинално поставен
и също не се чува
,това с нашите смени е каприз Марто
Поздрави

Вентилатора на IPBOX-a (фабричният) е достатъчно безшумен и на мен не ми прави впечетления изобщо докато гледам телевизия ! Но както и да е, всеки прави това което му харесва, все пак приемника си е лично негов :).
Публикувано изображение

gggng

gggng

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 321 Мнения:
Колеги напишете едно ръководство как се инсталира Е2 на усб флашка и хард че в форума не е писано за това - ако на някой му се занимава разбира се
NOKIA D.bOX 2 dm 7025. dm 800.ipbox 9000

vmlsat

vmlsat

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 396 Мнения:

Колеги напишете едно ръководство как се инсталира Е2 на усб флашка и хард че в форума не е писано за това - ако на някой му се занимава разбира се

Най отгоре модератора се е постарал и го е обяснил перфектно (копи пейст) и аз съм се учил от тук. Ако искаш да се научиш чети другите форуми и експериментирай или се свържи с мен на скайп - дадох ти го за по подробно обяснение.

1. Пускаш официалния имидж, ако е версия 10513 и по нагоре няма нужда от слагане на мултибуут!!! Ако е под тогава слагаш за съответния приемник мултибут-както се слага официален имидж!
2. Маунтваш флашката през телнет
[FONT="]Mount –t ext2 /dev/sda1 /mnt/usb[/FONT]/usb0
3. Копираш по ftp e2.tar.gz в папка /mnt/usb/usb0
4. cd /mnt/usb/usb0
5. tar -zxvf e2.tar.gz изчакваш да се разархивира
6. пишеш sync
7.Ребутваш и натискаш и задържаш бутон 5 от дистанционното ако си с последните 3 официални версии на софта

Този пост е редактиран от vmlsat: 13 декември 2009 - 02:33

Айпибокс 91хд

gggng

gggng

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 321 Мнения:
мерси много за инфото а на новата Е2 release_070_cuberevo как се инсталира адонса за да си инсталирам камове и пр. през фтп ли

Този пост е редактиран от gggng: 09 декември 2009 - 09:58

vmlsat

vmlsat

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 396 Мнения:

мерси много за инфото а на новата Е2 release_070_cuberevo как се инсталира адонса за да си инсталирам камове и пр. през фтп ли

В ПКТ панела си има всичко! След настройка на мрежата отиваш на плугините и с зелен бутон си теглиш всичко което ти е нужно!

Този пост е редактиран от vmlsat: 09 декември 2009 - 10:50

Айпибокс 91хд

gggng

gggng

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 321 Мнения:
аз съм сложил другата версия без ркт-не намирам от каде свободно да я изтегля PKT mod 7.0 Tideglo rev 0.7.0

Този пост е редактиран от gggng: 10 декември 2009 - 12:45

Tiesto

Tiesto

Banned

• Banned
  • PipPipPipPipPip
  • 1409 Мнения:
За тая версия без PKT, се инсталира ACT Emu Manager, теглиш го от сайта на dektenk ( http://www.denktenk....wcat.php?cid=29 ) и го слагаш под FTP, след това се изпълнява една команда:

tar xzf EMUmanager+ACT_Extras_v1.6c_usb.tar.gz

След което е нужно на файловете в /var/emu и директорията с енигма2, където са емулаторите, да се въведе CHMOD 755. След което се слага правилният и настроен config на incubusCamd var/keys и от Blue Panel се стартира (подобно на Dreambox) !

Между другото тая версия работи перфектно на флаша на приемника и няма смисъл да се инсталира под HDD или USB Pen ! Работи безупречно на флаш паметта ! Проблем има единствено с плейването на MP3-ки от HDD (там крашва), но филми се гледат напълно нормално с Media Playera ! Днес мисля да тествам и MKV как се плейва !

Този пост е редактиран от Tiesto: 10 декември 2009 - 01:47

Публикувано изображение

vmlsat

vmlsat

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 396 Мнения:

аз съм сложил другата версия без ркт-не намирам от каде свободно да я изтегля PKT mod 7.0 Tideglo rev 0.7.0

Навсякъде е свободна,
http://pkt.cal.pl/vi...e3a6c022068f697 трябва ти регистрация!
Иначе отиваш на форума на сифтим и оттам си сваляш един от всички панели има поне 3 вида включително и пкт панела и всички работят!
Точно този панел с ACT прави проблеми и тидегло го е написал по добре си сложи пкт мода там всичко си е направено и изпипано с изключение на 3 скина.
И накрая винаги е по-добре да имаш едновременно два софта всички знаят предимствата и недостатъците на софтовете. Така че експериментите на usb stik във флаша няма място!

Този пост е редактиран от vmlsat: 10 декември 2009 - 02:01

Айпибокс 91хд

gggng

gggng

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 321 Мнения:
регистрирах се но не изка да се сваля

Този пост е редактиран от gggng: 10 декември 2009 - 07:48

0 потребител(и) четат тази тема