Към съдържанието

Снимка

Цифрова телевизия

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
22 отговора на тази тема

Yasko Basko

Yasko Basko

Новобранец

• Members
  • 5 Мнения:
Значи от скоро си взех плазма 42 инча и се абонирах за услугите на Кейбълтел за цифрова телевизия.Първо имах проблем със звука но дойдоха техници и сложиха галваничен разпределител и звука се оправи,смениха ми и скарт кабела,но пак картината не е на ниво.Има ли други боксове и декодери които работят с техните карти и дали могат да upscaling телевизионният сигнал.Съвсем сериозно съм се замислил за смяна на техният бокс (Topfield) с друг по добър.А дали има такъв Вие ще кажете!

Извинете ако не съм написал нещо както трябва,но все още съм зелен в тази територия и за това искам помощ от вас както и разяснения.

Благодаря!!!

VESKO_SZ

VESKO_SZ

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 217 Мнения:
Определено ще има подобрение като смениш приемника ,ама няма да е чувствителна разликата, моя съвет е Сателитна система, там вече ще видиш разлика и то огромна, особено на Западните канали си е Кеф голям!

Yasko Basko

Yasko Basko

Новобранец

• Members
  • 5 Мнения:
Като за начало с какъв може да се смени?

И по натам вече ще имам грижата (най вероятно следващата година) за сателитен комплект за който пак ще питам във този форум.

VESKO_SZ

VESKO_SZ

• Members
  • PipPipPip
  • 217 Мнения:
Нямаш кой знае какъв избор , да не кажа почити никакъв!
Рови се из нета , все някъде ще изкочи нещо

grujo

grujo

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 59 Мнения:
Какъвто и приемник да вземеш, няма да има голям ефект. Просто кейбълтел са набутали по 10-11 канала в пакет. Това означава по-нисък битрейт - съответно качество на програмите.
По-добре послушай съвета да се ориентираш към сателитна система.

netman

netman

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1826 Мнения:
  • Моята сателитна антена 140
  • Моя приемник Max HD, TBS6921
  • Моето местонахождение Бургаско

Какъвто и приемник да вземеш, няма да има голям ефект. Просто кейбълтел са набутали по 10-11 канала в пакет. Това означава по-нисък битрейт - съответно качество на програмите.
По-добре послушай съвета да се ориентираш към сателитна система.

Ами ДМ500/600/800 с кабелен тунер ... :)

@grujo на какъв тип модулация, на QAM 256 и 8Mhz честотна лента тва са 51Mb/s : 11 = 4,64 Mb/s средно ако не се ползва статистически мултиплексор ... е вече ако перат на 64-ка там пада на 32 мисля бяха и вече работата се омазва, така че работата не е броя канали, а техниката ... :)
Бъдете себе си ! Публикувано изображение 3xПубликувано изображение

Yasko Basko

Yasko Basko

Новобранец

• Members
  • 5 Мнения:

Може ли да обясниш точно какво имаш предвид :).Иначе ясно от всичко казано до тук трябва да се спестяват парички за сателитен комплект :)

GARFIELD

GARFIELD

...

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1284 Мнения:
  • Моята сателитна антена 180 парабола
  • Моя приемник Edision Primo
  • Моето местонахождение Русе

Може ли да обясниш точно какво имаш предвид :).Иначе ясно от всичко казано до тук трябва да се спестяват парички за сателитен комплект :)

Това е комбиниран приемник за цифрова кабелна , ефирна и сателитна телевизия . Само се сменя тунера на приемника в зависимост от това каква телевизия искаш да гледаш в определен момент .

grujo

grujo

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 59 Мнения:

@grujo на какъв тип модулация, на QAM 256 и 8Mhz честотна лента тва са 51Mb/s : 11 = 4,64 Mb/s средно ако не се ползва статистически мултиплексор ... е вече ако перат на 64-ка там пада на 32 мисля бяха и вече работата се омазва, така че работата не е броя канали, а техниката ... :)

Точно това имам впредвид, че перкат тези 10-11 канала на QAM 64. Освен това, вероятно се ползва и статистическо мултиплексиране, което не е добре конфигурирано. Пример е по време на Шампионска лига да кажем по БиТиВи, Канал Едно да насича безобразно. Подобен ефект има и при Диема и Канал 3.

netman

netman

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1826 Мнения:

Това е комбиниран приемник за цифрова кабелна , ефирна и сателитна телевизия . Само се сменя тунера на приемника в зависимост от това каква телевизия искаш да гледаш в определен момент .

М да, на ДМ 800 и 600 са модулни, доколкото знам , ама 500 е запоен на дъното ... накратко това са модели приемници на Дрийм Мултимедия, управлявани под Линукс операционна система, струват си инвестицията ... идеята е че цифровите стандарти са различни за кабелна, ефирна и сателитана Тв и не са съвместими помежду си, затова пък тези приемници са направени да им се сменят тунерите и да могат да работят с всички стандарти, е има и такива с по 2-3 тунера, там няма нужда от смяна, но цената вече е мн висока ... :)

Yasko Basko

Yasko Basko

Новобранец

• Members
  • 5 Мнения:

Е как да сменя тунера на телевизор на 1 месец дет се вика няма още.Ето го и модела :
PANASONIC TH-42PY80P

Може ли и линк към този приемник да попорчета и поразгледам!Надявам се после да ми върши и работа за сателитка кат си взема :)

Благодаря!

Опссс писали сме заедно-сега разбрах!

VESKO_SZ

VESKO_SZ

• Members
  • PipPipPip
  • 217 Мнения:
риемника

Е как да сменя тунера на телевизор на 1 месец дет се вика няма още.Ето го и модела :
PANASONIC TH-42PY80P

Може ли и линк към този приемник да попорчета и поразгледам!Надявам се после да ми върши и работа за сателитка кат си взема :)

Благодаря!

Опссс писали сме заедно-сега разбрах!

Абе сменя се Тунера на Приемника ,а не на ТВ..

Yasko Basko

Yasko Basko

Новобранец

• Members
  • 5 Мнения:
Разбрах просто с netman писахме едновремено.И понеже разбрах че каквото и да правя няма да стане - ще Ви помоля за конфигурация за сателит за да мога да преценя какви праи ще ми трябват :)

VESKO_SZ

VESKO_SZ

• Members
  • PipPipPip
  • 217 Мнения:

Разбрах просто с netman писахме едновремено.И понеже разбрах че каквото и да правя няма да стане - ще Ви помоля за конфигурация за сателит за да мога да преценя какви праи ще ми трябват :)

Това е много относително ,зависи какво искаш да гледаш и как!
Може и за 400-500лв , а може за доста повече , ти си решаваш

netman

netman

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1826 Мнения:

За нормално приемане аз препоръчвам:

пещерска парабола 140-ка ................. около 140лв
конвертор инверто супер мини ..............около 20лв
позиционер Стронг VBOX2 .....................около 50лв
линеен мотор Стронг/Супер Джак ..........около 50лв

Приемник:
1. за SDTV - DM500 китайче .........около 180-200лв
2. за HDTV - DM800HD PVR .................около 900лв

+ консумативи - кабел RG6 до антената, UTP за захранване на мотора до антената, F конектори, бишоп изолация, тиксо/свински опашки и т.н. .... :)

Рафаил Рунчев

Рафаил Рунчев

Новобранец

• Members
  • 1 Мнения:

Имам въпрос: Разполагам с Nokia DVB-C. Тъй като в Габрово скоро няма да има такава услуга, как мога да ползувам приемника като DVB-S. Предполага се с подмяна на тунер, но сигурно трябва и софтуер. Подробности?

netman

netman

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1826 Мнения:

Имам въпрос: Разполагам с Nokia DVB-C. Тъй като в Габрово скоро няма да има такава услуга, как мога да ползувам приемника като DVB-S. Предполага се с подмяна на тунер, но сигурно трябва и софтуер. Подробности?

Ако е Нокия ДБокс2 може да се подмени голяма хамалогия е ... попитай чичко гугъл ... :)

Slartibartfast

Slartibartfast

Вече не знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPipPip
  • 377 Мнения:

Забрави за QAМ256, повече от QAM64 рядко някой пуска.
А картинката е омазана защото повечето програми ги взимат от ИТВ и БУлсат. Сещаш ли се, ТАМ са сбутани много програми на малък бит-рейт. И НЕ МОГАТ да ги вземат от друго място, изключваме изцепки да ги взимат директно по оптика, както байдъуей прави T.TV.I. за евроком
Би трябвало тези които се взимат НЕ от 2та DTH оперейтъра да що-годе ОК (Планета, ако я взимат от 1 West; RAI 1,2,3, RTLi Pro7 не може да не са ОК, щот ... така) :b040:
Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

grujo

grujo

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 59 Мнения:

Забрави за QAМ256, повече от QAM64 рядко някой пуска.
:b040:

Специално Кейбълтел джиткат на QAM64 (изключвам HD каналите). В техния форум, някой беше дал информация, че битрейта на канал е около 1600 kbps, на немските по-висок и най-добри битрейти - на необявеният им пакет на 450 MHz. Доколкото знам Евроком също масово ползват QAM64. Наскоро гледах, че кабелната на Боровец (и няколко села около Самоков) използва основно QAM256 и директно вкарва цели транспондери на Булсат и ИТВ, като само един пакет е на QAM64.

Slartibartfast

Slartibartfast

Вече не знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPipPip
  • 377 Мнения:

Специално Кейбълтел джиткат на QAM64 (изключвам HD каналите). В техния форум, някой беше дал информация, че битрейта на канал е около 1600 kbps, на немските по-висок и най-добри битрейти - на необявеният им пакет на 450 MHz. Доколкото знам Евроком също масово ползват QAM64. Наскоро гледах, че кабелната на Боровец (и няколко села около Самоков) използва основно QAM256 и директно вкарва цели транспондери на Булсат и ИТВ, като само един пакет е на QAM64.

6900 за пакета (от обикновено 5-6-7 програми)
Има някои приемници 7100 ли беше, 7200 приемаха :/
Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни