Към съдържанието

Снимка

DVB-T трагедия?

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
6 отговора на тази тема

scoobydoo

scoobydoo

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 151 Мнения:
Ония ден вятърът ми духна паницата и реших да си купя DVB-T антена и да тествам как се вижда на лсд-то ми (Сони w4000) барем тая нашата наземна цифрова. С една дума пълна трагедия, мек и размазан образ като на долнопробна кабеларка. Поне вече е стерео, доскоро беше моно тествал съм го в колата. Надявам се това да са тестове и в последствие нещата да се оправят.

ivan.shishkov

ivan.shishkov

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 320 Мнения:

Надявам се това да са тестове и в последствие нещата да се оправят.

Е и аз се надявам в последствие нещата да се пооправят. То главно зависи от това по колко телевизии в мултиплекс ще пуснат. То и без това нямаме много качествени телевизии... така че по 4 в мултиплекс max, иначе няма да съм доволен!
А иначе, щом си с W4000, SD upscaler-а му не е лош, но само ако битрейта при MPEG-2 е над 5mbps. Битрейта който се пада на телевизия в тестовото мултиплексче на БТК е ~2.2mbps, т.е. е съвсем нормално на 1080p дисплей да излиза мазало! На моя дърт 21" CRT картината си е сравнима с тази на DVD-тата.

PS: Между другото, от както БТК явно смениха нещо от техниката и звука стана стерео (само "The Voice" е стерео... а май вече трябва да го пуснат и на 16:9, но май никой не се е усетил или отново ги мързи) та от този момент насам не съм забелязвал онези добре познати ни сривове в битрейта и пулсиращи пикселизации - тъй че, поздравления от мен! (това е първото подобрение, което виждам от година насам... само да не уручасам нещата)

scoobydoo

scoobydoo

• Members
  • PipPipPip
  • 151 Мнения:
Прав си при хубав sd сигнал сонито предава много добре при лош много зле. Има си и МПЕГ4 тунер ама като погледна през прозореца и видя каква цигания си мисля че никога няма да ми се наложи да го ползвам. btw нашите хора колко мултиплекса мислят да пускат?

ivan.shishkov

ivan.shishkov

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 320 Мнения:
Мултиплексите за София ще са 6 при първо пускане (поне така е по план). Иначе телевизорчето ти наистина е мн. добро (според мен най-добрия LCD телевизор в средния ценови диапазон). И въпреки, че навън е цигания, не се отчайвай! Нищо чудно още догодина MPEG-4 тунерчето да ти влезе в употреба. Но нищо се не знае... все пак живеем в БГ. Аз съм оптимист.

scoobydoo

scoobydoo

• Members
  • PipPipPip
  • 151 Мнения:
Знаеш ли каква е поляризацията на родното DVB-T?

Mediadigital

Mediadigital

Разбиращ и знаещ

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1960 Мнения:
Реално сега е на H но в закона е писано да се премине на V за да се гледа в движение без проблеми !!!

GARFIELD

GARFIELD

...

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1389 Мнения:
  • Моята сателитна антена 180 парабола
  • Моя приемник nova+ / ariva 4k
  • Моето местонахождение Русе

Реално сега е на H но в закона е писано да се премине на V за да се гледа в движение без проблеми !!!

Интересното е , че в Румъния например честотата с националните TVR 1 и 2 са на хоризонтална , а частната PRO TV HD е на вертикална .

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни