Към съдържанието

Снимка

Откъде кабелната ъплинква 5те канала ?

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
45 отговора на тази тема

HDouse

HDouse

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 248 Мнения:
Моята кабелна телевизия излъчва Виасат Експорер, Виасат Хистори, Дискавъри Ченъл, Зоне Реалити и Зоне Романтика със бг субтитри (то си е ясно де) но и със руско аудио. Интересно ми е откъде го ъплинкват канала. Съмняваме там откъдето ги ъплинкват да има само руско и английско аудио, защото дори и на този сателит с тези 2 аудиота го ъплинкват от някой, който има повече аудиота. По-точно питам можете ли да ми кажете откъде се ъплинкват точно тези 5 канала. Предполагам, че някой с цифрова кабелна има тези канали с опция освен на английски, така и на други езици. Моля кажете ми

cecoiliev

cecoiliev

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 362 Мнения:

Моята кабелна телевизия излъчва Виасат Експорер, Виасат Хистори, Дискавъри Ченъл, Зоне Реалити и Зоне Романтика със бг субтитри (то си е ясно де) но и със руско аудио. Интересно ми е откъде го ъплинкват канала. Съмняваме там откъдето ги ъплинкват да има само руско и английско аудио, защото дори и на този сателит с тези 2 аудиота го ъплинкват от някой, който има повече аудиота. По-точно питам можете ли да ми кажете откъде се ъплинкват точно тези 5 канала. Предполагам, че някой с цифрова кабелна има тези канали с опция освен на английски, така и на други езици. Моля кажете ми

откъде мислиш,от булсатком разбира се,няма да си правят труда да включват една камара чинии,като всичко им е събрано на едно място,тука в русе едната кабелна дори и ефирните нова,бтв,тв 2 ги дърпат от спътника и като падне малко дъжд всичко спира

galinn1976

galinn1976

Старо куче

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1420 Мнения:

Зоне Романтика е от Сириус 5Е, гледа се на ему с повечето приемници които имат такава опция, останалите са от пакета на була.

Публикувано изображение{ Руска парабола 2.10 м. } { LNB invacom SNF-031 } { ADF-120 } { 4x Dreambox } { illusion sat C3 } { LinkSys WRT54GL }

HDouse

HDouse

• Members
  • PipPipPip
  • 248 Мнения:

откъде мислиш,от булсатком разбира се,няма да си правят труда да включват една камара чинии,като всичко им е събрано на едно място,тука в русе едната кабелна дори и ефирните нова,бтв,тв 2 ги дърпат от спътника и като падне малко дъжд всичко спира

БНТ1 и бТВ си ги взимат от ефирен сигнал.
НТВ си го теглят от Хелас Сат.
ТВ2 не е ефирен в Ямбол и го гледаме от Тор 3.
А от 5те канала, всички без Зоне Романтика ги има на Хелас Сат 2 (булсатком). При Хелас Сат каналите ги има, но имат опция да излъчват само на английски ! А моята кабелна ги излъчва на руски. Освен това като спрат АХН, НТВ, Джи Ти Ви (тоест каналите които кабелната ми ги взима от Хелас Сат 2) 5те изброени канала си работят с перфектно качество, което потвърждава, че сигналът не се взима от Хелас Сат. За Зоне Романтика съм съгласен. Сега видях, че на Сириус 5Е го има с бг субтитри и с няколко аудиота сред които и руски, което означава, че кабелната ми го взима от там. Но останалите откъде ги взимат ? Нито при ИТВ нито при Булсатком каналите имат друг аудио пид освен английски.

pgi666

pgi666

скъсал синджира

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 801 Мнения:
Или от 5Е, от 4W, от 16Е им е оригиналния източник. Поне програмите по нашата цифрова кабелна има 2-3 езика и много субтитри. Както идва от сателита.

svetostz

svetostz

• Members
  • PipPipPip
  • 140 Мнения:
Тук в Стара Загора. БНТ1 и NTV ги свалят от един от двата DTH оператора. бТВ си го теглят от 57Е, както и TV2 от 1W.
Дискавъри Ченъл не го ловат от нашите оператори, не знам от каде, явно са си още с PowerVu приемника. National Geografic е от Булсат. Други програми не съм "изледвал" :-)

Заключенията ги правих като сравнявах кабелната ни с ITV и Булсат, и закусненията в програмите.
Знае какво не знае

HDouse

HDouse

• Members
  • PipPipPip
  • 248 Мнения:

Тук в Стара Загора. БНТ1 и NTV ги свалят от един от двата DTH оператора. бТВ си го теглят от 57Е, както и TV2 от 1W.
Дискавъри Ченъл не го ловат от нашите оператори, не знам от каде, явно са си още с PowerVu приемника. National Geografic е от Булсат. Други програми не съм "изледвал" :-)

Заключенията ги правих като сравнявах кабелната ни с ITV и Булсат, и закусненията в програмите.

За БНТ1 не ми се вярва да го дърпат от ИТВ или Булсата. Я ми кажи като стане много лошо времето и например като спре Джи Ти Ви, АХН, ТВ 1000 или Дъ Войс виждал ли си и БНТ1 да спира ? Или си работи спокойно спокойно спокойно ... Ако е спирал и още повече да е излизало инфо където показва от кой сателит и честота се дърпа и сила на сигнала тогава може да кажеш това. Никоя кабелна не си играе да купува друг приемник и друга откодираща карта за БНТ1 при положение, че със една обикновена антена могат да хванат ефирният сигнал. За бТВ е същото. Въпреки, че на НСС 703 върви ФТА, повреме на филмите със субове или мачове работи ли си каналът ? Защото вече знам, че повреме на тези 2те каналът се кодира и съответно няма да имате сигнал или ще показва съобщението: Кодиран канал. НТВ го взимат от Хелас Сат. Като се развали времето се показва поле на което ясно си го пише:

0006.Нова ТВ - Хелас Сат 2 - 12.524 - Ирдето 2 - 10%
Номер.Канал - Сателит - Честота - Кодировка - Сила на сигнал в %

dodro

dodro

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 52 Мнения:
За коя кабелна става дума за SV или ДК.И за кой пакет става дума аналоговия или цифровия?

HDouse

HDouse

• Members
  • PipPipPip
  • 248 Мнения:

За коя кабелна става дума за SV или ДК.И за кой пакет става дума аналоговия или цифровия?

Става въпрос за ДК. Говоря за аналоговият пакет

svetostz

svetostz

• Members
  • PipPipPip
  • 140 Мнения:
БНТ1 до преди година беше от ефирно приемане, но го метнаха от сата и веднага се развали качеството... като ги запиташ защоооо? ами звука му бил моно, че от кога излъчва стерео ги питах аз...
За БТВ си имат приемник, даден им от тях явно, както и за ТV2!
теста ми се изразява с това - на телевизора ми е кабелната, а на проектора сат-а и сравнявам по разминаването на картината...
днес видях, че MTV го дърпат от другаде, защото "изпреварваше" и була и ИТВ...

За БНТ1 не ми се вярва да го дърпат от ИТВ или Булсата. Я ми кажи като стане много лошо времето и например като спре Джи Ти Ви, АХН, ТВ 1000 или Дъ Войс виждал ли си и БНТ1 да спира ? Или си работи спокойно спокойно спокойно ... Ако е спирал и още повече да е излизало инфо където показва от кой сателит и честота се дърпа и сила на сигнала тогава може да кажеш това. Никоя кабелна не си играе да купува друг приемник и друга откодираща карта за БНТ1 при положение, че със една обикновена антена могат да хванат ефирният сигнал. За бТВ е същото. Въпреки, че на НСС 703 върви ФТА, повреме на филмите със субове или мачове работи ли си каналът ? Защото вече знам, че повреме на тези 2те каналът се кодира и съответно няма да имате сигнал или ще показва съобщението: Кодиран канал. НТВ го взимат от Хелас Сат. Като се развали времето се показва поле на което ясно си го пише:

0006.Нова ТВ - Хелас Сат 2 - 12.524 - Ирдето 2 - 10%
Номер.Канал - Сателит - Честота - Кодировка - Сила на сигнал в %

Знае какво не знае

HDouse

HDouse

• Members
  • PipPipPip
  • 248 Мнения:

БНТ1 до преди година беше от ефирно приемане, но го метнаха от сата и веднага се развали качеството... като ги запиташ защоооо? ами звука му бил моно, че от кога излъчва стерео ги питах аз...
За БТВ си имат приемник, даден им от тях явно, както и за ТV2!
теста ми се изразява с това - на телевизора ми е кабелната, а на проектора сат-а и сравнявам по разминаването на картината...
днес видях, че MTV го дърпат от другаде, защото "изпреварваше" и була и ИТВ...

MTV & VH1 ги дърпат от Хотбърд и по-точно от тяхната честота. От там се ъплинква MTV Europe & VH1 Europe

HDouse

HDouse

• Members
  • PipPipPip
  • 248 Мнения:
В крайна сметка някой може ли да ми каже откъде се ъплинкват тези канали за България ?

svetostz

svetostz

• Members
  • PipPipPip
  • 140 Мнения:
Чакай сега за България, или за твоята кабелна?
Знае какво не знае

svetostz

svetostz

• Members
  • PipPipPip
  • 140 Мнения:
За България от някой спътник и най-вероятно, са с PowerVu кодировка. Но повечето кабеларки ги приемат от бул-а или ITV. Преди съм гледал и ровил по сат. сайтовете и мисля, че ги видях с БГ суб тези канали някъде.
Знае какво не знае

HDouse

HDouse

• Members
  • PipPipPip
  • 248 Мнения:

За България от някой спътник и най-вероятно, са с PowerVu кодировка. Но повечето кабеларки ги приемат от бул-а или ITV. Преди съм гледал и ровил по сат. сайтовете и мисля, че ги видях с БГ суб тези канали някъде.

Повечето кабеларки ги излъчват на руски език с бг субове. Нито на Булсатком нито на ИТВ има друго аудио освен руско. И аз мислех, че Виасатовете се ъплинкват от Сириус 4, където кодировката им е PowerVu (ако някой знае нещо за кодировката нека сподели), но едва преди няколко дни видях, че не 10-11 аудиота има Виасат Експлорер, ами има само 3. Не е възможно да потърси на транспордер канал с 11 аудиота и да ти изписва, че има само 3. Значи не е от Сириус 4. Всеки канал се ъплинква от някъде. Досега не ми е правило впечатление БНТ1 или бТВ да са се излъчвали от сателит. Мисля, че кабелната взима ефирният им сигнал и просто го слагат там. Не вярвам бТВ да го взимат от NSS703 и да си играят да купуват нов приемник, като по-лесно ще е една антенка да упънат, да изчистят хубаво сигнала на БНТ и бТВ и да го вържат към кабелната.

jordan23

jordan23

• Members
  • PipPipPip
  • 190 Мнения:

Повечето кабеларки ги излъчват на руски език с бг субове. Нито на Булсатком нито на ИТВ има друго аудио освен руско.

Нещо бъркаш, при iTV аудиото е английско/оригинално. Това по кабеларките с руското аудио на научно-популярните канали е страшно гадно.

HDouse

HDouse

• Members
  • PipPipPip
  • 248 Мнения:

Нещо бъркаш, при iTV аудиото е английско/оригинално. Това по кабеларките с руското аудио на научно-популярните канали е страшно гадно.

Грешката е моя. Исках да кажа, че кабеларките го пускат на руски, а нито Булсатком нито ИТВ Партнер го имат на руски в пакетите си. Всичките им научно-популярни канали ги имат само на английски (НГ го има и на бг). Това, че документалните канали не се излъчват на руски нито при Була, нито при ИТВ показва, че кабеларката не ги взима от там каналите. Явно ги взима от друг сателит, където има и английско аудио и руско аудио. А тази PowerVu кодировка какво представлява ?

GARFIELD

GARFIELD

...

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1287 Мнения:
  • Моята сателитна антена 180 парабола
  • Моя приемник Edision Primo
  • Моето местонахождение Русе
Всяка кабелна различно , основно от Сириус и Българските оператори . Пауър Вю е кодировка за която трябва специален приемник и картата не работи в почти никой друг приемник и доколкото знам не може да се пуска дори и на шеринг тази кодировка .

suso1

suso1

• Members
  • PipPipPip
  • 193 Мнения:
Пауър Вю е старата кодировка на НАСА,сега е прададена за комерсиални цели,който иска нека се мъчи да я разбива.Каналите с руско аудио се излъчват с приемници сантифик атланта което говори добре за кабелната ти и означава че си плаща а не пиратсва.Була и айтиви също свалят тия праграми с такива приемници но са пуснали аудиото на английски.За доказателство виж и надписите на тия програми при буря или голям сняг.На сантифика надписа няма сигнал е мижав в горния край.

HDouse

HDouse

• Members
  • PipPipPip
  • 248 Мнения:

Пауър Вю е старата кодировка на НАСА,сега е прададена за комерсиални цели,който иска нека се мъчи да я разбива.Каналите с руско аудио се излъчват с приемници сантифик атланта което говори добре за кабелната ти и означава че си плаща а не пиратсва.Була и айтиви също свалят тия праграми с такива приемници но са пуснали аудиото на английски.За доказателство виж и надписите на тия програми при буря или голям сняг.На сантифика надписа няма сигнал е мижав в горния край.

Толкова ли е здрава тази кодировка ? На Сириус 4 в пакета на Виасат има Виасат Експлорер и Виасат Хистори с поне 13 аудиота. Интересното е, че кодировката не е PowerVu а VideoGuard.

http://www.lyngsat.c...ges/viasat.html

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни