Към съдържанието

Снимка

Кои са най-добрите сплитери за кабелна тв?

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
11 отговора на тази тема

jojoaction

jojoaction

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 45 Мнения:
В момента на единия телевизор ми е цифрова, на другия искам да си пусна аналогова, но като сложа един сплитер и цифровата почва да се скапва, та най веротно ми трябва по читав сплитер за целта, който да няма затихване на сигнала(ако въобще има такива) какво ще препоръчате като марка и от къде да го купя?

piprip

piprip

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 636 Мнения:
няма сплитер които да не затихва сигнала...сложи един тап -8 и изхода го пусни към STB

netman

netman

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1826 Мнения:
  • Моята сателитна антена 140
  • Моя приемник Max HD, TBS6921
  • Моето местонахождение Бургаско
Всичко над 3 лева само сплитера е добро, реноме са: Wisi, Teleste, Axing, Blankom, в бг масово се продават MaxLine, Flomatik, Danimpex ... STB-то иска по-малко сигнал, така че ако др ТВ е по-надалече можеш забиеш един тап на 6 към бокса, а изхода към аналаговия ТВ ... но вс зависи коко сигнал идва до теб, а за приемника по-важен е SNR на сигнал, а не нивото, но те са в пряка зависимост ... с проби ще стане споко ... :)
Бъдете себе си ! Публикувано изображение 3xПубликувано изображение

jojoaction

jojoaction

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 45 Мнения:
мерси много за мненията, ако разясните и - какво е това ТАП и къде се слага, ще съм мн. благодарен :)

piprip

piprip

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 636 Мнения:
Публикувано изображение

deian

deian

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 205 Мнения:
Някой слагал ли е сплитер за САТ на кабелна и какъв е резултата? Вярно, че пропуска по-голяма честотна лента, но пък в нея влиза тази, на която работи кабелната :)
Примерно това:
Triax
5-2400Mhz
PS: Защо не мога да дам нормален линк?!? И снимка не мога да вкарам в [IMG] таг.

Sharp987

Sharp987

DREAMBOX FOREVER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1406 Мнения:

Някой слагал ли е сплитер за САТ на кабелна и какъв е резултата? Вярно, че пропуска по-голяма честотна лента, но пък в нея влиза тази, на която работи кабелната :)
Примерно това:
Triax
5-2400Mhz
PS: Защо не мога да дам нормален линк?!? И снимка не мога да вкарам в [IMG] таг.

Слагай няма проблем. Колкото по-малко е затихването в dB на сигнала през сплитера толкова по-добре. Най-малко затихване имат сплитерите 1 към 2. А що се отнася за Тап - не слагай. Тап - а е нещо като сплитера но не съвсем. Той има един вход и един изход където затихването е минимално от 1 до 2 dB, но отлоненнията към абонатите е доста голямо. За тап 4 (един вход, един изход и 4 отколения за абонати) най-добрия е с затихване 8,5 dB. Tап-а се ползва за да се продължи магистралата или субмагистралата. А някой го ползват и за прекалено силeн сигнал за да го намалят, защото над 110 dB сигнал на ТВ-то започва да се развява белия цвят. По западен стандарт (защото не знам дали има Български) на телевизионния вход на най горната честота на кабелната трябва да е 62 dB , но мисля че оптималния е 72 - 80 dB.
  • rcv45 харесва това
Публикувано изображение

pgi666

pgi666

скъсал синджира

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 801 Мнения:
Има български стандарт, разбира се. Сигнала на входа на телевизора трябва да е поне 60 dBuV, разликата между най-силния и най-слабия сигнал не трябва да е повече от 9(или 13) dBuV. Нещо такова беше.
А да вкараш 70-80 дБ на Елит или Нео - голямаааа мъка и плач. Много голяма чувствителност, но ниска избирателност по съседен канал им имат тунерите. Поне допреди 2 години беше така.

izachi

izachi

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 41 Мнения:
По БДС мин.57 макс.77 dB на абонатна розетка за ТВ.

netman

netman

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1826 Мнения:
  • Моята сателитна антена 140
  • Моя приемник Max HD, TBS6921
  • Моето местонахождение Бургаско

Тап е като сплитер, ама с по-голямо затихване. Слага се където е много силен сигнала, да не криви. Според мен е пълна дивотия. Слагай сплитер!

Поздрав :)

Коко тап-а не е дивотия, защото ако ползваме в кабелните само сплитери, усилвателите ще са на половината растояние и като нахакам 98 сигнал на ТВ и ще го "пална" ... :)
Бъдете себе си ! Публикувано изображение 3xПубликувано изображение

Серхи

Серхи

Старо куче

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1214 Мнения:

Някой има ли идея кой са най добрите сплитери в момента на пазара ще се ползва за сателитна тв

Серхи

Серхи

Старо куче

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1214 Мнения:

Поръчах Axing да видим как ще работи.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни