Към съдържанието

Снимка

Kупих си USB DVB-T tuner но....

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
35 отговора на тази тема

albertfish

albertfish

Новобранец

• Members
  • 3 Мнения:
Купих си USB DVB-T tuner но не хващам никакъв сигнал а до колкото знам има експериментално излъчване на DVB-T в София или греша.
Super Mini DVB-T USB 2.0 Digital TV Tuner (Europe)
Въртях струвах нищо не хванах.

Публикувано изображение
Публикувано изображение

saentist

saentist

Старо куче

• Moderators
  • 1217 Мнения:
  • Моята сателитна антена 140
  • Моя приемник Octagon SF1028P
  • Моето местонахождение София
с кой софтуер ?

http://goo.gl/eiOtK 140см Inverto 0.3dB Esprimo E5720 banner_mini.jpg Anevia FlamingoXL, MobiDTV Pro DVB-T

Boyan

Boyan

Members

• Administrators
  • 5982 Мнения:
  • Моята сателитна антена Pasat 140cm
  • Моя приемник Edision OS NINO+
май са ги спрели аз вчера нищо не изкарах също

:idea: СПЕЦИАЛИЗИРАН МАГАЗИН ЗА САТЕЛИТНА ТЕХНИКА НА ДИГИТАЛ ПЛЮС ЕООД - WWW.SATSHOP-BG.COM :rockon:
:idea: EDISION БЪЛГАРИЯ - WWW.EDISION.BG :guitar:

albertfish

albertfish

Новобранец

• Members
  • 3 Мнения:

с кой софтуер ?

DVBT Player

vnganev

vnganev

радиоАктивен

• Members
  • PipPipPip
  • 142 Мнения:

май са ги спрели аз вчера нищо не изкарах също

Няма такова нещо. Вкъщи гледам само цифрова ефирна .. Работят си с пълна сила.
{Triax TD88, Motosat NDA-6120, DM 500s (Nabilo v08), OpenBox X800 (v5.19), Linksys WRT54GL},
{GS 120, Strong DM-2100
, iNetBox 300 (Nabilo v08)} София

Boyan

Boyan

Members

• Administrators
  • 5982 Мнения:
  • Моята сателитна антена Pasat 140cm
  • Моя приемник Edision OS NINO+
за кой квартал става дума?

:idea: СПЕЦИАЛИЗИРАН МАГАЗИН ЗА САТЕЛИТНА ТЕХНИКА НА ДИГИТАЛ ПЛЮС ЕООД - WWW.SATSHOP-BG.COM :rockon:
:idea: EDISION БЪЛГАРИЯ - WWW.EDISION.BG :guitar:

vnganev

vnganev

радиоАктивен

• Members
  • PipPipPip
  • 142 Мнения:

за кой квартал става дума?

Манастирски ливади - запад.
{Triax TD88, Motosat NDA-6120, DM 500s (Nabilo v08), OpenBox X800 (v5.19), Linksys WRT54GL},
{GS 120, Strong DM-2100
, iNetBox 300 (Nabilo v08)} София

saentist

saentist

Старо куче

• Moderators
  • 1217 Мнения:
  • Моята сателитна антена 140
  • Моя приемник Octagon SF1028P
http://dvb-bg.com/sh...ead.php?t=11418

може да е проблем с "Frequency Offset"

тая тема не е ли за раздел DVB-T

http://goo.gl/eiOtK 140см Inverto 0.3dB Esprimo E5720 banner_mini.jpg Anevia FlamingoXL, MobiDTV Pro DVB-T

Peter_Petrov

Peter_Petrov

-----

• Members
  • PipPipPipPip
  • 754 Мнения:

тая тема не е ли за раздел DVB-T

Точно за там е, ама кой ти гледа... :spam:
Публикувано изображение

ivonti

ivonti

Старо куче

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 868 Мнения:
е нали темата е "цифрова ефирна телевизия"?:cheer
Dreambox500S(QboxIII)/MTI-0,3db/150сm парабола/33Е-0.8W

jika 64

jika 64

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 164 Мнения:
И при мен сьщо вьрви.

Peter_Petrov

Peter_Petrov

-----

• Members
  • PipPipPipPip
  • 754 Мнения:

е нали темата е "цифрова ефирна телевизия"?:cheer

Да, защото сега някой е благоволил да я премести ;) (Модераторите, изтрийте ми съобщенията)
Публикувано изображение

grujo

grujo

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 59 Мнения:
Доколкото разбрах в момента работи само предавателя на старата кула, а от Копитото няма сигнал. Не мога да кажа дали е вярно или не. При мен си излизат без проблем в Младост.

albertfish

albertfish

Новобранец

• Members
  • 3 Мнения:
Живея в центъра до паметника Левски нямам пряка видимост нито към копитото нито към старата кула. Не хващам абсолютно нищо а дори се качих и пробвах на покрива.

gimmick

gimmick

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 71 Мнения:
аз имам DVB-T PCI карта в компютъра си и преди няколко седмици със стайна антена сигнала беше 100%, като със същата антена от аналоговите програми не ловя нищо, защото нямам добра видимост.

сега дори с външна антена не мога да приемам DVB-T нормално - сигнала играе между 0% и 30% като през по-голяма част от времето е 0%.

първоначално, помислих, че DVB-T картата ми се е счупила, но я пробвах при приятел, който има добра видимост и там отново сигнала е на 100%.

така, че изглежда в последните седмици силата на сигнала намаля драстично и в момента е много слаб.

GARFIELD

GARFIELD

...

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1287 Мнения:
  • Моята сателитна антена 180 парабола
  • Моя приемник Edision Primo
  • Моето местонахождение Русе

така, че изглежда в последните седмици силата на сигнала намаля драстично и в момента е много слаб.

Щом в града не можете да го хванете този сигнал наистина е трагична работата . В Русе сигнала от Букурещ цепи мрака , а разстоянието е къде къде по-голямо .

gimmick

gimmick

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 71 Мнения:

Щом в града не можете да го хванете този сигнал наистина е трагична работата . В Русе сигнала от Букурещ цепи мрака , а разстоянието е къде къде по-голямо .

напълно съм съгласен - повече от трагична, защото аз съм с възможно най-чувствителния тунер за DVB-T: Philips FMD1216MEX, затова изобщо не се изненадвам, че има колеги, които изобщо не могат да хванат сигнал с по-слабо чувствителни тунери.

ivan.shishkov

ivan.shishkov

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 320 Мнения:
Положението е повече от трагично! То не само сигнала е лош (а преди беше добър - слаб, но стабилен). Мен лично основно ме дразни безхаберието на някои хора. Още от пускането на този тест, освен промени в излъчваните телевизии, нищо не са пипнали! Явно цялата работа от страна на БТК е просто, за да не е без хич...
Както и да е... основната ми мисъл беше, че Румънците явно са вложили доза старание, а и освен това до колкото знам тяхното излъчване не е тестово (или греша...), а това в София дори и тест не може да се нарече! Дано скоро пуснат официално цифровата, защото ми писна да гледам тези шарени квадрати... все пак надеждата умира последна.

PS: Преди тук - http://www.btc.bg/bg...vices/76/79/86/ имаше информация за излъчването, но наскоро изчезна... чудя се дали и те самите знаят за тази предлагана от тях "услуга". А пък документът с общите условия, също публикуван на собствения им сървър, ми се вижда още по-смешен! Чудно ми е този дето го е писал дали си вярва. Ето го и него - http://www.btc.bg/pu...les/73/file.pdf

Ropepower

Ropepower

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 411 Мнения:
От 9 етаж ,с видимост към Копитото съм и със стайна антена си работят без проблем.

ivan.shishkov

ivan.shishkov

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 320 Мнения:

От 9 етаж ,с видимост към Копитото съм и със стайна антена си работят без проблем.

То в момента от Копитото сигнал май няма...

А иначе аз съм на втория етаж и също със стайна "антена" имам сигнал, като само от време на време пада страшно много за около секунда, но пак казвам - не това е основният проблем с цялото това излъчване!

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни