Към съдържанието

Снимка

Антена с усилвател от магазин

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
19 отговора на тази тема

Kryten

Kryten

Новобранец

• Members
  • 6 Мнения:
Някой може ли да ми предложи магазин, откъдето да си купя стайна/външна антена с усилвател. Купих си някаква бракма за 4 лева но не върши работа. Предпочитам да не се занимавам с онлайн магазини, затова търся класически магазин

Kryten

Kryten

Новобранец

• Members
  • 6 Мнения:

Антена за КАКВО ?

За ефирна телевизия

GARFIELD

GARFIELD

...

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1283 Мнения:
  • Моята сателитна антена 180 парабола
  • Моя приемник Edision Primo
  • Моето местонахождение Русе

За ефирна телевизия

Има напредък . A ти си от ... ?

Kryten

Kryten

Новобранец

• Members
  • 6 Мнения:
Значи за вида антена е малко вероятно да имам предвид друга освен ефирна щом подфорума е DVB-T. Иначе за града признавам пропуска, вероятно от високомерието ще познаете че става въпрос за София

emomcm

emomcm

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 535 Мнения:

Значи за вида антена е малко вероятно да имам предвид друга освен ефирна щом подфорума е DVB-T. Иначе за града признавам пропуска, вероятно от високомерието ще познаете че става въпрос за София

а ти имаш ли подходящия приемник та търсиш платформата или трябва
с нещо да обагатиш форума щот е пълен фицове.

pgi666

pgi666

скъсал синджира

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 801 Мнения:
Щом ти трябва да е с усилвател, значи сигнала ти е слаб. В такъв случай най-добре е да е външна антена, и евентуално с усилвател след нея.

Kryten

Kryten

Новобранец

• Members
  • 6 Мнения:

а ти имаш ли подходящия приемник та търсиш платформата или трябва
с нещо да обагатиш форума щот е пълен фицове.

не виждам защо е необходимо да се заяждаш с мен, задал съм ясен и предполагам не особено сложен въпрос. Ако искаш да измисля някоя остроумна глупост като отговор на твоето заяждане, мога да го направя.

Иначе, да, вероятно ще е добре да е външна + усилвател, въпреки че със стайната за 4 лева сигнала е почти стаблиен, тоест има малки прекъсвания. Но наистина имам прозорец към вътрешен двор в неправилна посока, вариянт за антена на покрива няма

Boyan

Boyan

Members

• Administrators
  • 5973 Мнения:
  • Моята сателитна антена Pasat 140cm
  • Моя приемник Edision OS NINO+
  • Моето местонахождение София
Ето тази върши добра работа и е евтина:

Публикувано изображение

:idea: СПЕЦИАЛИЗИРАН МАГАЗИН ЗА САТЕЛИТНА ТЕХНИКА НА ДИГИТАЛ ПЛЮС ЕООД - WWW.SATSHOP-BG.COM :rockon:
:idea: EDISION БЪЛГАРИЯ - WWW.EDISION.BG :guitar:

Kryten

Kryten

Новобранец

• Members
  • 6 Мнения:
Добре изгелжда. Би свършила работа стига да има магазин, от който да си я купя, а не онлайн

Boyan

Boyan

Members

• Administrators
  • 5973 Мнения:
  • Моята сателитна антена Pasat 140cm
  • Моя приемник Edision OS NINO+
  • Моето местонахождение София
виж банера горе в ляво

:idea: СПЕЦИАЛИЗИРАН МАГАЗИН ЗА САТЕЛИТНА ТЕХНИКА НА ДИГИТАЛ ПЛЮС ЕООД - WWW.SATSHOP-BG.COM :rockon:
:idea: EDISION БЪЛГАРИЯ - WWW.EDISION.BG :guitar:

Kryten

Kryten

Новобранец

• Members
  • 6 Мнения:
Значи не е само офисът им това. Ще намина да видя, мерси.

VATKO

VATKO

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2244 Мнения:
Публикувано изображение

Антенна с усилителем ANT-701 предназначена для качественного приема и усиления ТВ и радиосигналов FM,­ VHF и UHF в сложных условиях города
SalonTV.ru

AB IPBox 9000HD / NLB 8873 - Image / Panasonic TH-46PY85P / Denon AVR /

evrosat

evrosat

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 118 Мнения:
В Технополис е пълно с такива антенки от 15лв. до 100лв. - Хама и Филипс.

netman

netman

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1826 Мнения:
  • Моята сателитна антена 140
  • Моя приемник Max HD, TBS6921
  • Моето местонахождение Бургаско

Щом ти трябва да е с усилвател, значи сигнала ти е слаб. В такъв случай най-добре е да е външна антена, и евентуално с усилвател след нея.

А най-добре голема антена силно насочена, ако може усилвателя да се спести, ако не Електрон Инвест имат един вариант на малошумящ усилвател 20 dB за около 20лв ги гледах на Пловдивския панаир преди 2 години ... но най-добре големо яги на покрива ... ;)
Бъдете себе си ! Публикувано изображение 3xПубликувано изображение

GARFIELD

GARFIELD

...

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1283 Мнения:

Приятел , незнам какъв сигнал имате там в София на тези цифрови честоти , но ето с тая простотийка която реставрирах леко и пригодих само за UHF в Русе имам перфектен сигнал и на двете цифрови честоти от Букурещ (около 63 км ) по въздух , без да имам пряка видимост към самият град понеже той е по-ниско от Русе . Кабела от антената влиза директно в приемника и няма никакъв усилвател по трасето а кабела е около 20 метра .

vladi752000

vladi752000

Новобранец

• Members
  • 1 Мнения:

Приятел , незнам какъв сигнал имате там в София на тези цифрови честоти , но ето с тая простотийка която реставрирах леко и пригодих само за UHF в Русе имам перфектен сигнал и на двете цифрови честоти от Букурещ (около 63 км ) по въздух , без да имам пряка видимост към самият град понеже той е по-ниско от Русе . Кабела от антената влиза директно в приемника и няма никакъв усилвател по трасето а кабела е около 20 метра .

Здравейте,
моля кажете тайната, как да си направя такава антена?

Поздрави
Владимир

GARFIELD

GARFIELD

...

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1283 Мнения:
Ами антената не е правена продава се така готова , но с още един елемент който липсва на тази .

popovp

popovp

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1968 Мнения:
Виж и пост http://www.dvb-bg.co...4&postcount=442 и #444, http://www.dvb-bg.co...12&postcount=59. По същия начин се ползва - без задния елемент(VHF-вибратора за приемане от противоположната посока). Във Варна я купих от магазин за ел.материали.
Edit:Слабото място на тези китайчета - пластмасовите "х"-държачи на директорчетата, която едва ли ще издържи на метео условията повече от ок. 3г. Т.е. монтаж по възможност на място без пряко действие на слънчевите лъчи.

Този пост е редактиран от popovp: 14 ноември 2009 - 08:49

FERGUSON Ariva 102E HD, FX-6600 CR/+OCTAGON SF318 софт/ , SKY SAT 9900; 1.1m offset(0.3dB Sky Sat) & Moteck SG 2100A; 1.2m parabola(0.3dB Inverto) @ H-H Strong SRT DM2100.

Pizza

Pizza

B.M.F.

• Members
  • Pip
  • 10 Мнения:

Виж и пост http://www.dvb-bg.co...4&postcount=442 и #444, http://www.dvb-bg.co...12&postcount=59. По същия начин се ползва - без задния елемент(VHF-вибратора за приемане от противоположната посока). Във Варна я купих от магазин за ел.материали.
Edit:Слабото място на тези китайчета - пластмасовите "х"-държачи на директорчетата, която едва ли ще издържи на метео условията повече от ок. 3г. Т.е. монтаж по възможност на място без пряко действие на слънчевите лъчи.

Такава видях в CONRAD за същите пари, качеството на изработка беше най-лошото от предлаганите там, но може и да я пробвам, купих стайна за ~14лв не свърши много работа...
SkyStar1 rev. 1.3, 1.5m dish, K6 2 300@400, 64MB SDRAM, Win98SE, ProgDVB, Girder, Packard Bell remote

popovp

popovp

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1968 Мнения:
Има една особенност при приемане на ефирна цифрова - Cliff effect.
При аналогово приемане се наблюдава следното:
1.При много слаб сигнал - "сняг" в картината, възможно само звук;
2.Малко по-силен сигнал - черно/бяло изображение със "сняг";
3.Още по-силен сигнал - цветна картина със "сняг";
4.Следваща степен на по-силен сигнал - почти без смущения цветна картина;
5.Достатъчно силен сигнал - добра цветна картина естествено със звук.
При цифрово ефирно приемане, в зависимост от достатъчността на силата на сигнала - или има картина(и звук) без смущения, или черен екран без звук. Има граница на силата на сигнала от която нататък всичко е О.К.При това ниво примерно ефирно излиза добър сигнал.

За примерите които съм дал по-горе отбележете, че освен наличността на антенен усилвател(в антената), LG-то има опция усилвател на цифровия цигнал, която беше включена.

Този пост е редактиран от popovp: 19 май 2010 - 02:53

FERGUSON Ariva 102E HD, FX-6600 CR/+OCTAGON SF318 софт/ , SKY SAT 9900; 1.1m offset(0.3dB Sky Sat) & Moteck SG 2100A; 1.2m parabola(0.3dB Inverto) @ H-H Strong SRT DM2100.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни