Към съдържанието

Снимка

Тия които си купихме телевизори с MPEG2 ще ядем ли дървото 2010год?

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
24 отговора на тази тема

jojoaction

jojoaction

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 45 Мнения:
До колкото разбрах, тогава ще се предава в MPEG4 това значи ли че моя тв който приема MPEG2 си губи смисъла и ще трябва да купувам ресивър? или има някъв начин да се направи телевизора да бачка и с MPEG4?

Boyan

Boyan

Members

• Administrators
  • 5988 Мнения:
  • Моята сателитна антена Pasat 140cm
  • Моя приемник Edision OS NINO+
  • Моето местонахождение София
да:g040:

:idea: СПЕЦИАЛИЗИРАН МАГАЗИН ЗА САТЕЛИТНА ТЕХНИКА НА ДИГИТАЛ ПЛЮС ЕООД - WWW.SATSHOP-BG.COM :rockon:
:idea: EDISION БЪЛГАРИЯ - WWW.EDISION.BG :guitar:

plevel

plevel

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 362 Мнения:
  • Моята сателитна антена TD88
  • Моя приемник GigaBlue Quad Plus
  • Моето местонахождение Пловдив
Ми вземи си някой от W или X сериите на Sony- примерно 40W4000, аз съм с такъв и си има вграден MPEG-4 AVC HD тунер за кабелна и ефирна цифрова телевизия.

Triax TD88 - 90E<-->8W; Strong 90 - 45Е<-->30W, DVB-T Antenna - Funke ABM 4551, AVer3D Quadro HD, GigaBlue HD Quad Plus, DM800HD OEM, Sony KDL-40W4000

rosssyy

rosssyy

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 122 Мнения:

Ми вземи си някой от W или X сериите на Sony- примерно 40W4000, аз съм с такъв и си има вграден MPEG-4 AVC HD тунер за кабелна и ефирна цифрова телевизия.

Няма смисъл да купува ТВ сега. До 2010 г. ще е остарял морално.
А и смисъла на въпроса му е друг.

tchav

tchav

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 10 Мнения:
Това ще ти свърши работа
http://tchav.com/conaxhd.jpg

VATKO

VATKO

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2244 Мнения:
Разгадаите и това:
MPEG4 NEOTION Viaccess CAM Новый модуль,­ позволяющий декодировать поток MPEG4 в обычном ресивере! Модуль позволяет интегрированным цифровым телевизорам (iDTV),­ Цифровым Кабельным телевизорам (DCR) и цифровым декодерам получить возможность просмотра MPEG-4.­ Кабельные операторы и клиенты спутниковых и кабельных сетей могут легко преобразовать любые цифровые телевизоры или приемники в совместимый продукт MPEG-4!
PULT.ru

AB IPBox 9000HD / NLB 8873 - Image / Panasonic TH-46PY85P / Denon AVR /

pantsiani

pantsiani

ентусиаст

• Members
  • PipPipPip
  • 239 Мнения:
  • Моята сателитна антена 2x2.10
  • Моя приемник et4000
  • Моето местонахождение Sofia
На IBC 2008 на стенде DVB (1.D81) впервые будет произведен «живой» показ возможностей стандарта DVB-T2. Разработка нового стандарта наземной передачи данных последовала за успешным опытом DVB-S2.
Во время демонстрации будет произведена передача MPEG-4 HDTV сигнала по наземной системе, использующей технологию DVB-T2.

bu12tras

bu12tras

Пластичен Хирург

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1680 Мнения:
А колеги вие мислите ли сериозно че това ще се случи скоро и в бг ,ние нямаме още сигнал с МPEG2 вие вече се тревожите за МPEG4!!!

Не отговарям на Л.С.

Mediadigital

Mediadigital

Разбиращ и знаещ

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1960 Мнения:
В България вече сигнала ще е изцяло НА mpeg-4 по стандарта DVB-T

Така ще може да се качат 8 програми на максимално добро качество !!

Мултиплексите ще стартират от Май месец догодина !!!

ivan.shishkov

ivan.shishkov

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 320 Мнения:
Май ще е малко смешно да питам, но все пак, това със старта на цифровата през май месец сигурно ли е? То се подразбира, че не може да е сигурно на 100% (особено в БГ), но все пак...?

netman

netman

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1826 Мнения:
  • Моята сателитна антена 140
  • Моя приемник Max HD, TBS6921
  • Моето местонахождение Бургаско

В България вече сигнала ще е изцяло НА mpeg-4 по стандарта DVB-T

Така ще може да се качат 8 програми на максимално добро качество !!

Мултиплексите ще стартират от Май месец догодина !!!

Ахам, от Септемвти 2008, отлагат за Май 2009, нищо ново за бг действителността... :)

А щом ще е MPEG-4, това означава ли DVB-T2 ?
Бъдете себе си ! Публикувано изображение 3xПубликувано изображение

Mediadigital

Mediadigital

Разбиращ и знаещ

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1960 Мнения:
До колкото имам информация няма да е на DVB-T2
А на DVB-T Mpeg-4 Video

Като параметрите ще са между 3 избора

1. 8K
G/I 1/16
FEC 3/4
16 QAM

2. 8K
G/K 1/8
FEC 2/3
64 QAM

3. 8K

GI 1/32
FEC 2/3
QAM 64 който май ще е за HD

Проблемът с забаването е следния искат съществуващите телевизии да нямат мултиплекс т.е БТВ да няма повече програми
или Нова .. А на собсвениците на Мултиплекс се забранява да имат програма
И цялата работа е БНТ която иска собсвен мултиплекс за нейни програми
а Нова и БТВ искат статут като при БНТ

и кашата е много голяма даже не знам дали до май 2009та ще стане
Но от Октомври АБРО ще настоява за поне да започне процедура по издаване на лизензии ... все пак не е възможно за 3 години да се покрие 90% населението на България

Друг е момента че се ще тръгнат и цифрови конкурси за DAB там в момента се чудат кой ще прави инфраструктурата и дали БНР са готови
ако вземат единия канал ще наблъскат 8 канала на БНР
но за да тръгне ДАБ трябва БНТ да спре аналогово на VHF и така докато не дойде леля Вивиян и да каже аре бе кво става тука

А и Оня изрод Веселин Божков иска да си продължи мандата с 1 година
някой депутати казват че ще види тази 1 година през крив макарон !!!

И такааа а Според Програмната директорка на Бтв Светлана Иванова
Цифрова до 2012та няма да има причината е малък пазар и такива едни растегнати локуми !!!

gimmick

gimmick

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 71 Мнения:
а защо радиото трябва да е DAB, а не и то да ползва DVB-T?

ivan.shishkov

ivan.shishkov

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 320 Мнения:

а защо радиото трябва да е DAB, а не и то да ползва DVB-T?

DVB-T си е стандарт предвиден за телевизия и то не мобилна (DVB-H), а както можеш да се досетиш доста хора ще искат да слушат радио в колата, а DVB-T не може да се приема в движение и е много по-претенциозен относно сигнала! DAB си е стандарт специално разработен за радио.

PS: Това което пише Mediadigital направо ме отчая... започвам да се питам ще имаме ли някога цифрова ТВ? То до 2012 трябваше да има само цифрова, но явно вместо това ще си изпросим малко глоби от ЕС.

gimmick

gimmick

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 71 Мнения:

както можеш да се досетиш доста хора ще искат да слушат радио в колата, а DVB-T не може да се приема в движение и е много по-претенциозен относно сигнала! DAB си е стандарт специално разработен за радио.

ок, но от какво се определя това, т.е. откъде точно идва разликата, защото в Internet чета:

DVB-T:
- modulation: OFDM
- frequency: VHF Band III (174 MHz to 245 MHz) or UHF Band IV/Band V (470 MHz to 862 MHz)

DAB:
- modulation: OFDM
- frequency: VHF Band III (174 MHz to 245 MHz) or L band (1452–1492 MHz)

и тогава каква е разликата между DAB и DVB-T когато се ползва VHF Band III? това дали се приема лесно в движение или не, не се ли определя от използваната честота и модулация, а в VHF Band III и двете са еднакви за DAB и DVB-T? (нямам познания в тази област, може да говоря глупости, но поне за незапознат в дълбочина нещата ги виждам така)

p.s. по-скоро ми се вижда, че единственото предимство на DAB е, че може да се ползва L band за сателитно излъчване на радио, което може да се приема лесно, а при наземно излъчване в VHF Band III ми изглеждат напълно еднакви

Mediadigital

Mediadigital

Разбиращ и знаещ

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1960 Мнения:
ДРУГАРИ И ДРУГАРКИ

НЕ СЕ ТРЕВОЖЕТЕ !!!

Старта е през 2009та Май,Юни !!!

По 4 канала на Мултиплекс

MPEG-2 способ !!

За софия мултиплексите ще са 6 както и за Варна и Бургас !

Това са последните новини !!!

netman

netman

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1826 Мнения:
  • Моята сателитна антена 140
  • Моя приемник Max HD, TBS6921
  • Моето местонахождение Бургаско
Лелееееее тея от КРС са по-зле и от военните, при тях всяк заповед е не предпоследна а разтеглива ... ужас ... :) Направо забравям за DVB-T :giveup:
Бъдете себе си ! Публикувано изображение 3xПубликувано изображение

ivan.shishkov

ivan.shishkov

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 320 Мнения:
По 4 телевизии на мултиплекс значи...
А 16 или 64-QAM? Или това не се знае?

Mediadigital

Mediadigital

Разбиращ и знаещ

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1960 Мнения:
Абе и на 2те !!! абе не знам вече тия сменят параметри както им падне !!!

thebest

thebest

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 37 Мнения:
Мисля, че е рано за такива опасения за „...дръвцето...”. В интернет е публикуван този официален план (друг е въпросът доколко ще бъде спазен): http://www.daits.gov..._30_05_2007.pdf в който иде реч само за MPEG-2 стандарт. Отделно от това от някои материали излиза, че е спорен въпросът за качеството и последващото приложение на MPEG-4 стандарта (Н.264/AVC, по-точно ISO/IEC 14496 part 10 АdvancedVideoСoding), особено по отношение на запис/последваща обработка/възпроизвеждане на MPEG-4 файлове. Малко в страни от основния въпрос, но може би ще е от полза за тези, които ще ползват РС DVB-Т тунери за приемане на MPEG-4/Н.264 сигнал – важно е предварително да се провери доколко софтуерът е пригоден за добавяне на допълнителни аудио/видео декодери (като CyberLink H.264/AVC Decoder v7.x (PowerDVD 7.3), MainConcept AVC/H.264 Video Decoder, CoreAVC Video Decoder), за да не попаднат после в темите с въпроси за проблеми с тунерите...
Behold TV

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни