Към съдържанието

Снимка

Очаква ли се да има нови канали скоро?

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
40 отговора на тази тема

jojoaction

jojoaction

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 45 Мнения:
Преди месеци нещо се говореше за Юни че щели да пускат още един мултиплекс, някой има ли инфо дали ще има скоро други канали, поне GTV и TV2 да пуснат тия шматки :a037:

nasodinkov

nasodinkov

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 43 Мнения:
Тази година преди есента не може да се очаква нищо. Дори ме съмнява, че нещо различно от този тестов сигнал ще тръгне до края на годината.
SONY Bravia 26P3000, DVB-T MSI Digi Vox:devil::devil::devil:

imi_s

imi_s

Scan with.....

• Members
  • PipPip
  • 55 Мнения:

Преди месеци нещо се говореше за Юни че щели да пускат още един мултиплекс, някой има ли инфо дали ще има скоро други канали, поне GTV и TV2 да пуснат тия шматки :a037:

Казано е най-късно септември 2008 г. да има нови канали, а някъде четох след юни - така, че очаква се:liplick:!
imi_S

cyfra+

cyfra+

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 324 Мнения:
Mediadigital да каже
той знае* :jump:

*от наблюденията ми във форума установявам че неговата инфо за DVB-T е най-точна ;-)

Mediadigital

Mediadigital

Разбиращ и знаещ

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1960 Мнения:
По план да трябва да има но не няма да има !
най рано Януари март 2009та или Юни -септември
като директно ще се излъчва на MPEG-4

cyfra+

cyfra+

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 324 Мнения:
10х
за бързия отговор

xxx-sat

xxx-sat

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 78 Мнения:

По план да трябва да има но не няма да има !
най рано Януари март 2009та или Юни -септември
като директно ще се излъчва на MPEG-4

Здравей , аз преди време бях писал един пост , но ти се изказа че пиша неподготвен , просто програмите ще бъдат пуснати , но много мноооого бавничко и разтеглено във времето, не във сроковете за които ти пишеше преди и сега, все пак не забравяй, че живеем в България.Ще поживеем и ще видим, поздрави.

Mediadigital

Mediadigital

Разбиращ и знаещ

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1960 Мнения:
Целия прблем е че честоти могат да се дадат още сега но програмните лицензии не . Не се знае по какъв критерии и колко програми ще се качват на Мултиплекс
преди се говорише по 2програми посочени от СЕМ и 2 от оператора
сега нищо никой не говори другото е е с прословутия параграф 9а който е за временно излъчване до обявяване на конкурс ! който искат да го махнат
на такъв принцип са в София ББТ ТВ2 ,GTV както и софийската честота на НОВА която се пази за ...... оная работа на Янко !

и другото е както се знае пране на пари на Бай Гергов и Мара Вкиснатата (Мария Стефанова )

nasodinkov

nasodinkov

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 43 Мнения:
Доколко е сигурно, че ще се излъчва във МПЕГ-4? Защо тогава сега тестват на МПЕГ-2? Много странна история. Според мен никой няма да свърши нищо и само ще се държат за .... шлиферите, докато не ни натиснат отвън.
SONY Bravia 26P3000, DVB-T MSI Digi Vox:devil::devil::devil:

Pavlov

Pavlov

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 68 Мнения:
а някой може ли да каже,каде и кога ще има цифрова ефирма тв извън софия, и в кои градове

imi_s

imi_s

Scan with.....

• Members
  • PipPip
  • 55 Мнения:

Доколко е сигурно, че ще се излъчва във МПЕГ-4? Защо тогава сега тестват на МПЕГ-2? Много странна история. Според мен никой няма да свърши нищо и само ще се държат за .... шлиферите, докато не ни натиснат отвън.

Точно така и ще стане - като с националния спешен номер 112! Докато не ни настъпиха от ЕС, нищо не се правеше, а и сега май, май само имитират работа!
imi_S

srebren

srebren

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 167 Мнения:

Доколко е сигурно, че ще се излъчва във МПЕГ-4?

Преди 5-6 месеца по БТВ казаха, че за телевията е започнато да се изгражда чисто нова сграда - модерна и екологична, като споменаха че техниката, с която ще бъде обзавена и ще се излъчват предаванията ще отговарят на най-новия телевизионен стандарт ХД. Така, че със сигурност се очаква излъчване в МПЕГ-4.

http://media.actualn...ews_140002.html

ivan.shishkov

ivan.shishkov

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 320 Мнения:
Да, ама това се отнася за ХД-то! А до колкото разбирам от Mediadigital, всичко ще е MPEG-4 (H.264 предполагам). Вярно ли е това?

Mediadigital

Mediadigital

Разбиращ и знаещ

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1960 Мнения:
Да а сега мултиплекса на БТК е лицензиран през 2001ва тогава стандарта беше Мпег-2 а сега новите ще са на Мпег-4 т.е Signal Mpeg-2 Stream Mpeg-4 H264

imi_s

imi_s

Scan with.....

• Members
  • PipPip
  • 55 Мнения:

т.е Signal Mpeg-2 Stream Mpeg-4 H264

От това да разбирам ли, че сега продаваните приемници - които в голямата си част са MPEG2, ще работят и след това?
imi_S

ivan.shishkov

ivan.shishkov

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 320 Мнения:
Аз доколкото разбирам (въпреки, че Mediadigital ме пообърка малко с тези signal и stream), Transport Stream-а (TS) /демек signal, предполагам/ ще си е MPEG-2 (т.е. DVB-T, а не Т2), а компресията на видеото ще е MPEG-4. Правилно ли съм разбрал или...? Ако е така, значи вече приемници, които са направени да декодират само MPEG-2, работа няма да вършат! Най-вероятно ще намират (при сканиране) мултиплексите, но до там. А иначе до колкото знам компютърните DVB-T платки са просто едни тунери и следователно нямат вградени декодери и видеото и аудиото си се декодират от компютъра. Т.е. компютърните няма да ги "хвърляме"! Но това е при положение, че наистина съм разбрал правилно и говорим за DVB-T (т.е. MPEG-4 е само видеото), а не за DVB-T2! А, и също така телевизорите с DVB-T тунер при наличието на слот за модул, също няма да имат проблеми.

PS: Честно да си призная, въпреки че наистина малко ще ни ощетят нас поизбързалите ентусиасти, каквото и да си говорим MPEG-4 Part 10 (H.264) си заслужава!

imi_s

imi_s

Scan with.....

• Members
  • PipPip
  • 55 Мнения:

А, и също така телевизорите с DVB-T тунер при наличието на слот за модул, също няма да имат проблеми.

За тунера на моя ТВ пише следното:
1 tuner TNT (DVB-T / Tuner Numérique Terrestre)
Compatible MPEG2 et MPEG4 (flux de 2ème génération, utilisable avec des flux HD)
Compatibilité format audio AC3, AC3+ et HEAAC

Това значи ли, че ще ми върши работа при създалата се ситуация, или не? Щот иначе ще се гръмна!
imi_S

ivan.shishkov

ivan.shishkov

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 320 Мнения:
Въпреки, че не знам френски... до колкото разбирам, пише че тунера поддържа MPEG-2, а също така и MPEG-4! Така че би трябвало да ти върши перфектна работа! А какъв е всъщност модела на този телевизор (с вграден MPEG-4 HD тунер... ще да е някакъв нов и скъп...)?

imi_s

imi_s

Scan with.....

• Members
  • PipPip
  • 55 Мнения:

Въпреки, че не знам френски... до колкото разбирам, пише че тунера поддържа MPEG-2, а също така и MPEG-4! Така че би трябвало да ти върши перфектна работа! А какъв е всъщност модела на този телевизор (с вграден MPEG-4 HD тунер... ще да е някакъв нов и скъп...)?

Нов е, но в сравнение със старите модели на Sony не е много скъп (поне според мен) http://www.electron....roducts_id=7402
imi_S

Mediadigital

Mediadigital

Разбиращ и знаещ

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1960 Мнения:
Иване правилно си схванал !
Сигнала е Mpeg-2
всичко друго като видео поток е на mpeg-4 или с един обикновен приемник програмите ще излизат като радио и само звук ще се чува !

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни