Към съдържанието

Снимка

DVB-T София

* * * * * 2 гласа dvb-t dvb-t софия

• Влезте в профила си за да пишете
1682 отговора на тази тема

1TV5A1D1OT1

1TV5A1D1OT1

;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 797 Мнения:

Здравейте, изчетох цялата тема и ми стана интересно, имам обаче един въпрос! с каква антена се приема този цифров ефирен сигнал? защото имам намерение ако е стабилна работата да си взема и аз един цифров ефирен приемник! виждам обаче че има и негативни мнения и сигнала все прекъсвал и бил кофти! изяснете заслужава ли си изобщо, да търся антена?

Ти намери приемник първо; пробвай го с сегашната си ефирна антена; ако нямаш тогава кликай на банера горе май беше 20-30 кинта (антената де) ... first things first :)

gimmick

gimmick

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 71 Мнения:
@moreg

DVB-T се излъчва на същите честоти като PAL/SECAM аналогова телевизия и антената е нормална телевизионна антена.

моето мнение е, че в момента не си заслужава - сигнала е много зле, както вече си прочел в тази тема, качеството на картината също е много лошо:

в момента от мултиплекса се излъчват 6 телевизии, общия битрейт на потока е 15Mbps, което прави средно по под 3Mbps на телевизия, а и не виждам как ще се подобри в бъдеще, защото теоритичния максимум при 16-QAM, каквото е излъчването, е 21Mbps на мултиплекс и след като ще има по над 5 програми на мултиплекс в MPEG-2, битрейта на телевизия ще е винаги средно около 3Mbps. освен, ако не преминат на 64-QAM...

p.s. сега намерих средния документ:

http://www.daits.gov..._28-01-2008.doc

според, който примерните параметри, които ще се ползват при 16-QAM ще позволяват до 16.59Mbps, а при 64-QAM до 22.12Mbps, т.е. ще са далече от теоритично възможните максимуми - 21Mbps и 31Mbps, съответно за 16-QAM и 64-QAM, но да се надяваме, че това наистина са примерни параметри и няма да бъдат реално използваните.

Avangard

Avangard

Сат фен

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1056 Мнения:
  • Моята сателитна антена GS 120 oфсет
  • Моя приемник DM 500HD/DM 800HD SE
  • Моето местонахождение София
Така първо искам да ви кажа че ефирна антена нямам от 15 години, защото навремето някой си незнам как да го нарека .........(ДА МУ ИЗСЪХНАТ РЪЦЕТЕ ДАНО НА ТОЯ ИДИОТ:smackbum:), ми отряза коаксиалния кабел дълъг към 100 метра от този истинския медния! който сега е 2 лв метъра и кабела просто падна от покрива на нашия 14 етажен блок, и от тогава аз качествен сигнал на нашите ефирни телевизии нямам:( но затова пък на този, който ми го отряза редовно споменавам майка му!!! и може само да се радва, че немога да го разбера кой е!!! аз съм на 2 рия етаж и около нас има доста високи блокове (като гето е), и просто съм като в дупка! правих опити преди години да сложа антена на терасата но качеството на сигнала не е добро(двоен образ се получава защото естествено блоковете пречат на сигнала да дойде с пълни сили до мойта ефирна антена) и така просто ниските етажи нямаме качествен сигнал, затова се принудих да си сложа сат антена и гледам нашите програми от ИТВ(сигурно се питате защо на ИТВ, еми защото спътника на БУЛСАТКОМА естествено се крие от панелен блок:eek3:), там качеството е перфектно но искат пари! но от вашите писания тук разибрам, че явно аналоговата ефирна телевизия е с пъти по-качествена и тази цифрова е шменти капели май??? аз на село( там няма кой да ми отреже кабела) си имам от тия турските (ментаци) ефирни антени с усилвател и предава чудесно ефирната телевизията :banana:даже, мисля че е по добре и от ИТВ! благодаря ви все пак за инфото, явно ще се въздържа от такъв приемник:)
Питах просто с цел евентуално да разбера дали сигнала на цифровата ефирна е по-силен от сигнала на аналоговата ефирна( и дали има разлика в антените), ноооо явно е точно обратното и разлика в антените няма! всъшност тук в БГ всичко е на обратното не е само тв, но това е друга тема, поздрави на всички!

ivan.shishkov

ivan.shishkov

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 320 Мнения:
Абе дано до март месец я пуснат истинската цифрова тв, защото вече ми писна!

vnganev

vnganev

радиоАктивен

• Members
  • PipPipPip
  • 142 Мнения:
Започни да се оборудваш полека-лека. Скоро нещата ще се стабилизират.
{Triax TD88, Motosat NDA-6120, DM 500s (Nabilo v08), OpenBox X800 (v5.19), Linksys WRT54GL},
{GS 120, Strong DM-2100
, iNetBox 300 (Nabilo v08)} София

ivan.shishkov

ivan.shishkov

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 320 Мнения:
При мен днес цифровата съвсем никаква я няма!!!
Поне от година не е било толкова зле.
Дано в крайна сметка всичко това е за добро...
И все пак не мога да си обясня какво стана със сигнала.
Някой знае ли дали има шанс да го оправят скоро?

Mediadigital

Mediadigital

Разбиращ и знаещ

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1960 Мнения:
Абе вие не рзбрахте ли че сигнала е от алея яворов при мен сигнал си има нормален от копитото предавателя работи от 20:01 до 21:59

jika 64

jika 64

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 164 Мнения:
А защо работи само по два часа на деннощие?Иначе и при мен сигнала ОК.

ivan.shishkov

ivan.shishkov

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 320 Мнения:
Е какво, искате да кажете, че само при мен сигнала се държи супер странно, а освен това съм сравнително близко до алея Яворов и далече от Копитото (т.е. много не ме грее дали излъчват от Копитото)? През по-голямата част на деня сигнала е толкова слаб, че качеството му е 0% (при мен). ОК, да кажем, че проблема е при мен..., НО тогава защо от време на време за около час си е 99%??! (и не, не ми е 99% от 20ч. до 22ч. когато Mediadigital пише, че Копитото работи) А когато имам сигнал, през 5-10 мин. сякаш предавателя се рестартира, защото за около секунда сигналът изчезва и след това се възстановява... (сякаш превключвам до друга телевизия) и така "рестартира", "рестартира" и накрая хоп пак нямам сигнал! Някакво логично обяснение???

jika 64

jika 64

• Members
  • PipPipPip
  • 164 Мнения:
Не гледам през деня,но и примен от време на време сигнала пада за кратко до 54%.Вероятно и аз приемам от старата кула , защото сьм на няма и 2км. от нея.

thor3

thor3

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 53 Мнения:
И при мен има проблем.

jika 64

jika 64

• Members
  • PipPipPip
  • 164 Мнения:
Е сега тотално се скапа сигнала.БТК ЗАД ТЕБЕ Е .

ivaylo1985

ivaylo1985

• Members
  • PipPipPip
  • 115 Мнения:
  • Моята сателитна антена 140 см
  • Моя приемник Dreambox DM500HD
  • Моето местонахождение София
Дали в София мога да хвана някакъв цифров сигнал от Сърбия? Нещо бях дочул за РТС 1, РТС 2, някаква регионална, РТС 4, както и радиата Београд 1, Београд 2 и Београд 202? Май щяха да излъчват близо до границата с 40-50 kW мощност и това ще рече, че тука ще има поритие.
Някой знае ли нещо по въпроса и дали това изобщо ще стане, ако да има смисъл от DVB-T приемник?

cyfra+

cyfra+

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 324 Мнения:

Дали в София мога да хвана някакъв цифров сигнал от Сърбия? Нещо бях дочул за РТС 1, РТС 2, някаква регионална, РТС 4, както и радиата Београд 1, Београд 2 и Београд 202? Май щяха да излъчват близо до границата с 40-50 kW мощност и това ще рече, че тука ще има поритие.
Някой знае ли нещо по въпроса и дали това изобщо ще стане, ако да има смисъл от DVB-T приемник?

Аз неуспявам да хвана нищо сръбско цифрово в София.
Антената ми е стайна.
а преди хващах аналогово БелАми, но сега на тази честота се лови кабелната (по-силни са от сърбите) и незнам дали още излъчват

ivan.shishkov

ivan.shishkov

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 320 Мнения:
Днес сигнала е добър! Няколко пъти през целия ден го проверявах и си е стабилен - такъв какъвто беше до преди около две седмици, преди да започнат със странните тестове или каквото там беше...

... и едно въпросче към Mediadigital:
Преди беше писал, че и SD-то ще е MPEG-4, но последно писа, че в крайна сметка ще си е MPEG-2 (MPEG-4 само за HD-то)...
Вече сигурно ли е, че SD-то ще си е MPEG-2?

Mediadigital

Mediadigital

Разбиращ и знаещ

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1960 Мнения:
Абе ще чакаме до 2012та и ще разберем !!! по рано цифровизация едва ли ще има !!!

jika 64

jika 64

• Members
  • PipPipPip
  • 164 Мнения:
Аз мисля , че 2015г. е един оптимистечен срок за Бьлгария.

antoni

antoni

• Members
  • PipPipPip
  • 145 Мнения:
Ако стане така, значи между 2012 -2015г. трябва да няма ефирна тв в бг или да отнаесем яки санкции от ЕС. 2012г. е крайния срок за прекратяване на излъчването на аналогова тв!

jika 64

jika 64

• Members
  • PipPipPip
  • 164 Мнения:
Пак казвам,че сме в Бьлгария в нормалните дьржави преходния период е между 5 и 7 години. А ние закьсняваме вече.

Mediadigital

Mediadigital

Разбиращ и знаещ

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1960 Мнения:
Не закъсняваме ще стане следното лягаме си с аналогова ставаме с цифрова !
колко му е .. приемерно до 30.12.2011 ще си легнем на аналогова и на 31.12.2011 послучай нова година ще се събудим с цифрова телевизия а на аналоговите канали ще пише тези който искат да ни гледат да са си купили set top box !!!

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни