Към съдържанието

Снимка

Фирмуеър за Globalteq GCR 300CX

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
11 отговора на тази тема

PacMan

PacMan

Новобранец

• Members
  • 4 Мнения:
Някой да има идея от къде може да се дръпне фирмуеър и ъпдейт програма за този приемник? Намерих в един руски сайт но е старичък а доколкото знам има и по нови версии.

netman

netman

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1826 Мнения:
  • Моята сателитна антена 140
  • Моя приемник Max HD, TBS6921
  • Моето местонахождение Бургаско
Принципно от тук:
http://www.globalteq...e/service03.php , но за момента няма нищо качено, другият вариант е с ОТА Download в мрежата на RN TV Бургас.

п.с. Вие в Комнет не ползвахте ли Амино и Тилгин или следите конкуренцията :laugh0:
Бъдете себе си ! Публикувано изображение 3xПубликувано изображение

PacMan

PacMan

Новобранец

• Members
  • 4 Мнения:
Аз за моя си рн приемник искам че с последния си ъпдейт слагат парола на инсталл менюто... Което е малко грубо мисля :)

п.п. да комнет ползват Амино-та

Едит1: Аз все пак го флашнах с фирмуера от руския форум, който се оказа че е на Ариел - Варна, но е старичък... Поне се отървах от паролата в менюто :)

netman

netman

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1826 Мнения:

Едит1: Аз все пак го флашнах с фирмуера от руския форум, който се оказа че е на Ариел - Варна, но е старичък... Поне се отървах от паролата в менюто :)

След като го ползваш в мрежата на RN TV, то при следващата промяна пак ще се ъпдейтне автоматично до последната версия, подадена от Headend-а. Възможните решения са две: всеки път да флашваш, после да сканираш ръчно в режим мрежово търсене с начална честота 238 Mhz, SR 6875, QAM 256 или ако знаеш паролата да премахнеш заключването (трябва да има такава опция в менюто за настройка на приемника), ако не я знаеш - звънни на 056/810-273 и пойскай да ти я кажат. Това е кофти ограничение наистина, явно е защита срещу "разбирачи", които отварят работа на техниците. :nono:

п.с. Би ли дал линк за сваляне на loader-a и софта, моля :idea:

PacMan

PacMan

Новобранец

• Members
  • 4 Мнения:
Нямам намерение да им звъня сега, а тъпото е че тази парола не се маха дори и след ресет до фабрични настройки...
т.е. правя си аз ресет, и хоп нямам канали и нищо, но имам парола на инсталл менюто и нем ога да си ги хвана, съответно не мога и да ъпдейтна... :hammer: :crazy:

И понеже се съмнявам да ми я кажат... не са я сложили за да я казват на абонатите си.... :nono: Макар че така си създават повече работа...щото разбирачиет пак ще си направят ресет до фабрични.... и пак ще викат техник да им го настройва......:brickwall

Ще си карам с флашкане като се наложи....:tease

netman

netman

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1826 Мнения:

Ще си карам с флашкане като се наложи....:tease

Принципно паролата е четири цифри - което я ограничава от 0000 до 9999,все ще я уцелиш - най-често 0000,1111 или подобни.

Нямам намерение да им звъня сега, а тъпото е че тази парола не се маха дори и след ресет до фабрични настройки...
т.е. правя си аз ресет, и хоп нямам канали и нищо, но имам парола на инсталл менюто и нем ога да си ги хвана, съответно не мога и да ъпдейтна... :hammer: :crazy:

Имаш и друг вариант - да чакаш ъпдейт автоматичен или да рестартираш приемника от тока докато се сети да търси ... :naughty:

А ще дадеш ли линк за софта и лоудъра ? :comp:

PacMan

PacMan

Новобранец

• Members
  • 4 Мнения:
ето го тук: http://forum.ufanet....=10613&offset=0

п.п. а до паролата да ще я нацеля, навил съм си го да пробжам всичко подред от 0000 до 9999 :) като се има предвид че вече съм пробвал неща от рода на 1111, 1234, 9876, 1122 и т.н... :)

п.п.п. Някой от RN ако чете да се замисли малко дали си заслужава да седи тая парола там....малко е нелепо според мен....при все че човек все още може да си прецака програмите като даде фабрични настройки, че и после не може да ги търси програмите без вашата парола......

netman

netman

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1826 Мнения:

ето го тук: http://forum.ufanet....=10613&offset=0

п.п.п. Някой от RN ако чете да се замисли малко дали си заслужава да седи тая парола там....малко е нелепо според мен....при все че човек все още може да си прецака програмите като даде фабрични настройки, че и после не може да ги търси програмите без вашата парола......

Мерси за линка. :)

За второто силно се съмнявам, по-добре им звънни и им кажи, ама едва ли ще има ефект. ;)

AphexTwin

AphexTwin

Новобранец

• Members
  • 5 Мнения:
парола за стандартно меню: 0000
парола при ОТА ъпгрейд : 1668
тфа при Евроком София

Smutz

Smutz

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 34 Мнения:
В архива има ПЦ-тулче за ъплоуд и последна версия на фирм-а
Паролата за Инсталл и Ота вече е 7855

Този пост е редактиран от Smutz: 07 юли 2009 - 07:27
Пасс

h743335

h743335

Новобранец

• Members
  • 1 Мнения:
Hi All,
I downloaded the firmware but it is not uploading to the box. Only
a few resets happen. Did I miss something?
The nullmodem cable is ok, it works with other receivers.
Thanks, AC

coolpazo

coolpazo

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 143 Мнения:
Има ли по нов Фирмуеър за Globalteq GCR 300CX от версия .REV2-SW3.058 02.12.200 линк или от къде мога да си го сваля...?
:censored::censored::censored:

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни