Към съдържанието

Снимка

Cabletel vs Евроком цифрови телевизии?

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
16 отговора на тази тема

scoobydoo

scoobydoo

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 151 Мнения:
В момента съм на АйТВ но тъй като те са пълна скръб (избор на канали и качество) мисля да се прехвърля на един от DVB-C операторите. Cabletel цифрова съм гледал при един приятел и за последната половин година те имат много добро развитие- пуснали са нови канали, оправили са качеството многократно като сега то е по-добро от това на Айтв със сигурност и в момента им вървят тестове на HD канали които смятат да пуснат лятото. Където живея обаче Cabletel не покриват за сметка на това има Евроком. За тяхната услуга нищо не знам, нито съм ги гледал, нито чувал. Може ли някой да сподели впечатление относно двата оператора- качество на звук,картина, общи впечарления, проблеми. Задължително ли е да се ползват техните приемници или може да се ползват други? Моля помогнете...

gogogogo

gogogogo

Достатъчно ми е! Но може и повече!

• Members
  • PipPip
  • 75 Мнения:
По принцип разлика в качеството почти няма(между двата оператора - в цифровата)! Както и в програмната схема! Ако те интересуват трочно каналите, има ги на техните страници! За приемник-а, не съм много сигурен, но мисля че стават и други приемници (задължително да са DVB-C с CONAX съвместими!) :super: Еми мисля, че е това!

herkules777

herkules777

• Members
  • PipPipPip
  • 152 Мнения:

По принцип разлика в качеството почти няма(между двата оператора - в цифровата)! Както и в програмната схема!

Разликата в програмната схема е около +70 канала в полза на Кейбълтел!
Евроком - 100 канала голяма част от които се припокриват с аналоговата им.
Кейбълтел - около 170 канала, като се очаква тяхната бройка да бъде запълнена до 250. Ексклузивно излъчване на CableSports7, NASN (24-часов), D:SF, както и много други канали, които не присъстват в Евроком.
Постоянно пускат нови канали - днес ни зарадваха с MGM.
Моя съвет е ако има Кейбълтел при теб - задължително при тях! Дори в момента има тестов HD-сигнал.
Ако нямаш КТ - Евроком имат по-бедна програмна схема, но също ще ти свършат работа (макар че за същите пари предлагат почти два пъти по-малко програми).

1TV5A1D1OT1

1TV5A1D1OT1

;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 797 Мнения:

качество на звук,картина, общи впечарления, проблеми.

А бе цифровото си е цифрово. Ще гледаш все едно си със сателитен DVB-S приемник в тяхната станция. Пак ще се чудих как да си "раздвоиш" сигнала от DVB-C приемника дето ще ти дадат...
За БГ програмите няма да придиряш - те не могат да ги направят по-хубави след като ИТВ и Булсата вече са ги омазали;)
Проблеми - на 1во число да ти спре картата - ще си лафиш с отровните девойки от нечий колцентър:argh:
Иначе колкото и да ти гадна аналоговата кабелна (освен ако не е ама извънредно гадна) - цифровата върви.

IronmanBG

IronmanBG

• Members
  • PipPipPip
  • 272 Мнения:
Кейбълтел са години пред Евроком, като се има предвид че те (Кейбълтел) купиха Естнет само заради цифривата им ТВ.
TRIAX TD110 - INVACOM SNH-031 - DREAMBOX DM800 HD PVR

scoobydoo

scoobydoo

• Members
  • PipPipPip
  • 151 Мнения:
Гледам на плазма и аналоговото не е опция. Кейбълтел са доста по-добри от Айтв като картина. Сигурен съм че не е при всички канали но при повечето е така. Вчера говорих с кейбълтел относно HD те казаха че правят тестове в момента и до 2-3 месеца ще пуснат такива канали като ще раздават нови приемници съответно. Дори да не се вместят в тоя срок важното че поне са единствените които рабптят по тоя въпрос.

tchav

tchav

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 10 Мнения:
Здравейте,
Гледам че хвалите Кейбълтел и искам да попитам, при тях каналите дали са свободни (с безусловен достъп).
Сега съм към Евроком и там са свободни, гледам само с приемника в телевизора, без карта и САМ модул. Та ако и в Кейбълтел е така, да се прехвърлям.

grujo

grujo

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 59 Мнения:

Здравейте,
Гледам че хвалите Кейбълтел и искам да попитам, при тях каналите дали са свободни (с безусловен достъп).
Сега съм към Евроком и там са свободни, гледам само с приемника в телевизора, без карта и САМ модул. Та ако и в Кейбълтел е така, да се прехвърлям.

ЗА момента основно чуждите канали са кодирани, но предполагам скоро и Бългрските ще ги последват.

herkules777

herkules777

• Members
  • PipPipPip
  • 152 Мнения:
Предполагам не си си купил телевизор с вграден DVB-C тунер за да гледаш нелегално цифровите програми?
В смисъл - такъв телевизор струва достатъчно пари за да не ти пука за спестените 5 лв. от таксата за цифрова.
Прехвърляй се в КТ - избора и качеството на програмите там са по-добри, има и EPG, а до 2-3 месеца ще пуснат официално и HD-то.

grujo

grujo

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 59 Мнения:
Вече всички канали в София на Кейбълтел са кодирани.

pet.co

pet.co

Новобранец

• Members
  • 5 Мнения:

Вече всички канали в София на Кейбълтел са кодирани.

м,да ,авантата свърши

netman

netman

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1826 Мнения:
  • Моята сателитна антена 140
  • Моя приемник Max HD, TBS6921
  • Моето местонахождение Бургаско

м,да ,авантата свърши

На Conax ли са ?
Бъдете себе си ! Публикувано изображение 3xПубликувано изображение

grujo

grujo

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 59 Мнения:
Да. На Conax.

netman

netman

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1826 Мнения:
  • Моята сателитна антена 140
  • Моя приемник Max HD, TBS6921
  • Моето местонахождение Бургаско

Да. На Conax.

Мерси за инфото :)
Бъдете себе си ! Публикувано изображение 3xПубликувано изображение

Avangard

Avangard

Сат фен

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1056 Мнения:
  • Моята сателитна антена GS 120 oфсет
  • Моя приемник DM 500HD/DM 800HD SE
  • Моето местонахождение София
мене ако питате и двата оператора са пълна скръб, да хванеш единия па удари другия, истината си е сателинтната чиния останалото е залъгалка, тия евроком колко пъти съм ги псувал, и накрая от яд хванах кабела им и го нарязах на парченца и ги махнах да седят далече от мене, според мене еврокома са циганска фирма! кейбъл тел може би са по добри, ама 22 лв на месец за 70 програми?????? това е рекет ама като хората нямат акъл да им плащат то има една приказка за всеки влак си има пътници!

victorhip

victorhip

Новобранец

• Members
  • 2 Мнения:
Проблемът е много прост, който има LCD или плазма има проблем, който има CRT няма и казва че качеството е върха. Цялата работа е че settop box-ове на всички цифрови оператори имат като изходи максимум скарт който е аналогов! дори като е пуснат по RGB. Затова нещастното процесорче за uscaling на който и да е телевизор (дори и най-скъпия) не се справя добре. Във момента съм си поръчал това: http://www.technotre..._C320_HDMI.html това е приемник със HDMI изход и собствен upscaling и най-важното - пропускаме цифрово аналоговото и след това аналогово цифровото конвертиране (познато ви е май от VGA картите и TFT мониторите без DVI). Смятам че картинката ще бъде много по-добра.

victorhip

victorhip

Новобранец

• Members
  • 2 Мнения:
А има и http://www.technotre..._S320_HDMI.html което е аналог и за сателитната телевизия! В сайта си има и магазин и цените не са високи.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни