Към съдържанието

Снимка

DVB-T във Варна

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
233 отговора на тази тема

Billboard

Billboard

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 43 Мнения:
Дали има такова нещо, бяха споменали за Сф и Вн.?

polomski

polomski

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 63 Мнения:
За момента няма нищо. Очаква се към края на годината - на канали 22,29,64. За момента, ако разполагаш с необходимото оборудване, можеш да уловиш сигнал от Истанбул на 23 канал, но само в условията на йоносферна проходимост, т.е. когато се приемат и аналоговите турски телевизии.

popovp

popovp

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1968 Мнения:
Варненци, и от другите населени места притежаващи DVB-T тунери – излиза ли нещо цифрово от турците ? През тези направо лятни дни ефира бъка от аналоговите турски програми – вчера и днес ок. петнайстина.
FERGUSON Ariva 102E HD, FX-6600 CR/+OCTAGON SF318 софт/ , SKY SAT 9900; 1.1m offset(0.3dB Sky Sat) & Moteck SG 2100A; 1.2m parabola(0.3dB Inverto) @ H-H Strong SRT DM2100.

martinmarinov

martinmarinov

Разработчик

• Members
  • PipPipPip
  • 161 Мнения:

За момента няма нищо. Очаква се към края на годината - на канали 22,29,64. За момента, ако разполагаш с необходимото оборудване, можеш да уловиш сигнал от Истанбул на 23 канал, но само в условията на йоносферна проходимост, т.е. когато се приемат и аналоговите турски телевизии.

Това лято почивах на Шкорпиловци - добра надморска височина (100 м) - никакво DVB-T не хванах, въпреки че бъкаше от турски аналогови. С лаптоп и стайна антена съм пробвал навън, може би ако беше външна можеше и да се хване нещо :)

За любопитните какво съм хванал:
FM видео бандскан
TV видео бандскан

Този пост е редактиран от martinmarinov: 09 октомври 2009 - 08:50

popovp

popovp

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1968 Мнения:
Благодаря ти много Мартине за отговора и прекрасните инфо клипове.Напомниха ми за 60-те години, когато от Истанбул на средни вълни ок.420 кHz от Филипса ми модел 1939г. в 10 и 14ч. звучаха с кристален звук едночасовите топ рок класации.Сега вече в музик-рок-радиото сме много по-напред от съседите.
Но конкретният ми(предполагам и на други) интерес сега е: има ли развитие в DVB-T ТВ спорт сферата – например излъчване/приемане на TRT1, TRT3, TV8, SWOW TV ...
FERGUSON Ariva 102E HD, FX-6600 CR/+OCTAGON SF318 софт/ , SKY SAT 9900; 1.1m offset(0.3dB Sky Sat) & Moteck SG 2100A; 1.2m parabola(0.3dB Inverto) @ H-H Strong SRT DM2100.

Mediadigital

Mediadigital

Разбиращ и знаещ

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1960 Мнения:
Не може да се ловят заради аналоговите бози ....... който заглушават цифровия сигнал но в Истанбул има ДВБ-Т 1 мукс на ТРТ на който има 6 канала скоро ще пуснат и 2рия че даже и даб имат

popovp

popovp

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1968 Мнения:
Благодаря.
Т.е. да разбираме ли, че скоро няма да стане идеята, още повече че не са в евросъюза за който срока за спиране аналоговите е 2012(ако не бъркам).
В бозите излизат доста спортни прояви, например днес ТRT1-футбол квалификацията Украйна-Англия...

Този пост е редактиран от popovp: 10 октомври 2009 - 10:13

Mediadigital

Mediadigital

Разбиращ и знаещ

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1960 Мнения:
В смисъл може да приемаш сигнал в Царево .. от ДВБ -Т

TRT1 TRT2 TRT3 TRT COCUK/4 TRT MUZIK TRT INT

Mediadigital

Mediadigital

Разбиращ и знаещ

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1960 Мнения:

В смисъл може да приемаш сигнал в Царево .. от ДВБ -Т

TRT1 TRT2 TRT3 TRT COCUK/4 TRT MUZIK TRT INT

ogibo

ogibo

Тракторист

• Members
  • PipPipPip
  • 140 Мнения:
Преди две години в Истанбул хвана само TRT-1, TRT-2, TRT DAB. Дори още са запаметени в телевизора на 23 канал. Пробата беше в движещ се автомобил.
Oт Одрин няма излъчване на DVB-T.

popovp

popovp

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1968 Мнения:

Преди две години в Истанбул хвана само TRT-1, TRT-2, TRT DAB. Дори още са запаметени в телевизора на 23 канал. Пробата беше в движещ се автомобил.
Oт Одрин няма излъчване на DVB-T.

А сега от Свиленград излиза ли ти нещо от турците(аналогово или цифрово)? Варна е значително по-отдалечена , но не зависи от фактора релеф и турските са в посока югоизток на чисто през морето – в момента както и цяла сутрин въпреки не много благоприятните условия тук(променлива облачност, ветрец) излизат 6-7 аналогови.

Този пост е редактиран от popovp: 11 октомври 2009 - 02:38

ogibo

ogibo

Тракторист

• Members
  • PipPipPip
  • 140 Мнения:
Само аналогово. Скоро не съм мърдал антената на там, но по спомени бяха TRT 1,2,3,4, KRAL, SHOU(Y) TV, ATV, STAR (Турция) + още дузина гръцки.

popovp

popovp

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1968 Мнения:

Само аналогово. Скоро не съм мърдал антената на там, но по спомени бяха TRT 1,2,3,4, KRAL, SHOU(Y) TV, ATV, STAR (Турция) + още дузина гръцки.

Благодаря за отговора. Интересно е от коя тв кула излъчват цифровите, от същата кои аналогови излъчват.Имам предвид, че има и аналогови програми от малко по-различно направлвние (в посока запад от основното). Явно хващаш каналите не от същата кула(или направлението на лъча е друго) от която се приемат във Варна - при теб не виждам най-силните - S TV(22 kanal), TV Net(25k), Kanal7(29k), TNT(56k), NTV(57k), CNBC-e(69k) които и днес се приемаха.

Този пост е редактиран от popovp: 13 октомври 2009 - 04:56

popovp

popovp

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1968 Мнения:

Благодаря колега за полезната информация. Първия мукс вероятно трудно ще се приема – от 23 канал сега излиза със слаб сигнал TRT Turk. По-нататък, като се сдобия с DVB-T приемник, може да се опитам дори и да остане само „за спорта” със силно насочена антена, здраве да е.

ogibo

ogibo

Тракторист

• Members
  • PipPipPip
  • 140 Мнения:

Явно хващаш каналите не от същата кула(или направлението на лъча е дуго) от която се приемат във Варна - при теб не виждам най-силните - S TV(22 kanal), TV Net(25k), Kanal7(29k), TNT(56k), NTV(57k), CNBC-e(69k) които и днес се приемаха.

Най-вероятно от Одрин.

Този пост е редактиран от ogibo: 12 октомври 2009 - 11:06

polomski

polomski

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 63 Мнения:

Най-вероятно от Одрин.

По-точно от Истанбул, Чамлъджа тепе. Другите предаватели, откъдето най-често излизат във Варна турски аналогови канали са Харманджък- Бурса и Ашардору-Зонгулдак. За справка - http://trt.net.tr/Fr.../TVFrekans.aspx

ogibo

ogibo

Тракторист

• Members
  • PipPipPip
  • 140 Мнения:
Извинявай ама Истанбул е на 285 километра (от гаража ми до пистата за F1), а Одрин е на 20-25 километра, та не вярвам да идват чак от там.

popovp

popovp

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1968 Мнения:

По-точно от Истанбул, Чамлъджа тепе. Другите предаватели, откъдето най-често излизат във Варна турски аналогови канали са Харманджък- Бурса и Ашардору-Зонгулдак. За справка - http://trt.net.tr/Fr.../TVFrekans.aspx

Благодаря колега Polomski. Особенно ми допадна програмите на английски, че съм зле с турския.

popovp

popovp

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1968 Мнения:

Това лято почивах на Шкорпиловци - добра надморска височина (100 м) - никакво DVB-T не хванах, въпреки че бъкаше от турски аналогови. С лаптоп и стайна антена съм пробвал навън, може би ако беше външна можеше и да се хване нещо :)

За любопитните какво съм хванал:
FM видео бандскан
TV видео бандскан

Лятото напира. Днес откъм Турция във Варна излиза:
Засега DVB-T не излиза.Забележете - на 35канал NTV Spor обезличава програма Море.
От североизток излизаха с доста сняг 3 украински - Н, М, К1.
Елементарна китайска антенка тип Яги, двуетажно, 5 директора, 6-елементен рефлектор, въртяща с ел.двигателче захранвано по кабела, усилвателче ок.28dB.

Този пост е редактиран от popovp: 04 май 2010 - 08:50

martinmarinov

martinmarinov

Разработчик

• Members
  • PipPipPip
  • 161 Мнения:
Някой са потресаващо чисти :eek: Пробвал ли си лятото дали излиза нещо цифрово?

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни