Към съдържанието

Снимка

отключване на topfield

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
17 отговора на тази тема

cecoiliev

cecoiliev

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 362 Мнения:
някой знае ли как се отключва менюто-инсталация на Topfield 6100DCC,за да може да се сканира

cableman

cableman

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 144 Мнения:
По принцип е отключено.Ако са го заключили, питай твоите кабелджии.

тедос

тедос

ЦЕСЕКАР

• Members
  • PipPipPipPip
  • 586 Мнения:

някой знае ли как се отключва менюто-инсталация на Topfield 6100DCC,за да може да се сканира

За да сканираш даваш мену-инсталация-фабрични настройки и си готов.

GARFIELD

GARFIELD

...

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1283 Мнения:
  • Моята сателитна антена 180 парабола
  • Моя приемник Edision Primo
  • Моето местонахождение Русе

Колега и аз се оборудвах с такъв фирмен приемник на една от кабеларките в Русе . Приемника също е заключен . Вярно , че темата е на повече от година , но просто по начина който Тедос е описал не става , а аз знам кода за отключване на приемнците на другата ни кабеларка , но той не действа на този който имам а моделите са едни и същи .

GARFIELD

GARFIELD

...

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1283 Мнения:
Преди няколко дена забелязах следното - след рестарт на Топфилда се появи нов транспондер с турски канали които досега нямах . Тези рестарти стават понякога когато съм на канал от честотата която е определена за ъпдейт на приемника . Каналите бяха от Турксат и си личеше , че са събрани от различни транспондери на Турксата и обединени като транспондер за кабелната телевизия . Същият ден обаче отново след рестарт този транспондер се загуби и повече не се е появявал . В същото време ми стана интересно , че по едно радио рекламират 120 цифрови канала за град Русе , а в друга реклама се рекламират 200 цифрови канала за селата около Русе от същата кабеларка . Искам да попитам по-запознатите имат ли кабелните телевизии практика да пускат повече канали от обявените по цифровите си кабелни мрежи и затова да се заключват приемниците , а от това да се облагодетелстват само определени хора близки до дадената телевизия и евентуално какво би станало ако сменя софта на приемника който са ми дали с оригинален фирмен за него .

Този пост е редактиран от GARFIELD: 14 септември 2009 - 04:35

peshan

peshan

a.k.a. TV1000

• Members
  • PipPip
  • 62 Мнения:
103 са цифровите телевизии и 72 са цифровите радиа. Ако си с оригинален софт ще ти се напълни приемника освен с тези, които се гледат и с една камара кодирани канали, които не влизат в програмната схема на кабелната (но присъстват в транспондерите на сателитите) и естествено ще са черен екран... и после 1-2 часа ще триеш и ще подреждаш програми. Т.е. заключването е само за удобство на клиентите. Турски пакет засега няма да има... пуснат е македонски.
1.20 "BOM"-cka парабола, DM500-S, Opticum 9500 HD , Optibox Koala, Aver DVB-S, 60cm булсатска антена, застопорена на 23Е !

cecoiliev

cecoiliev

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 362 Мнения:
не се заблуждавайте кода за всичките кабеларки е един и същ,но след след обновлението на софтуера който пускат топфилд кода е сменен,в русенската кабеларка не го знаят все още,те са два кода всеки ги знае но вече не действат,който отключил отключил,решението е едно лсд тв с DVB-C тунер.И на трите русенски кабеларки цифровите не са заключени,на делта и нетуъркс никога не са били кодирани,на кейбълтел от два месеца са свободни без хбо-тата и ppv-тата

GARFIELD

GARFIELD

...

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1283 Мнения:

103 са цифровите телевизии и 72 са цифровите радиа. Ако си с оригинален софт ще ти се напълни приемника освен с тези, които се гледат и с една камара кодирани канали, които не влизат в програмната схема на кабелната (но присъстват в транспондерите на сателитите) и естествено ще са черен екран... и после 1-2 часа ще триеш и ще подреждаш програми. Т.е. заключването е само за удобство на клиентите. Турски пакет засега няма да има... пуснат е македонски.

Благодаря ти за отговора . Съгласен съм , че заключването в известна степен е улесняващо поради причините които ти си изтъкнал , но ако реша да си преименувам и преподредя каналите например при рестарта на приемника всичко се връща в подредбата която са направили от фирмата . Освен това има и канали които не са вкарани от съответните транспондери а са фрее , но не е моя работа да претендирам - хората си знаят работата . Понеже виждам , че си запознат с нещата в тази фирма и може би имаш връзка с тях бих искал да те питам още някои неща на лично ако имаш желание да ми отговориш .

peshan

peshan

a.k.a. TV1000

• Members
  • PipPip
  • 62 Мнения:
Питай на ЛС .
1.20 "BOM"-cka парабола, DM500-S, Opticum 9500 HD , Optibox Koala, Aver DVB-S, 60cm булсатска антена, застопорена на 23Е !

GARFIELD

GARFIELD

...

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1283 Мнения:
Имам още едно питане за този приемник - има ли начин да си съхраня настройките на каналите във някакъв вид на компа(съответно с коя програмка ) и след промяна на листата от фирмата да си върна тези които аз съм си подредил и преименувал , че ми писна да си ги настройвам отново и отново след всяка смяна на софта от кабеларката .

Този пост е редактиран от GARFIELD: 18 октомври 2009 - 12:19

HappyMan

HappyMan

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 74 Мнения:
Ако си направиш фаворитни списъци няма ли да стане ?
Иначе на сайта на Топфилд има едитори на каналите, не съм пробвал , но май са само за спътниковите версии.

GARFIELD

GARFIELD

...

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1283 Мнения:
Това за фаворитните листи не съм го пробвал ще опитам и ще кажа при следващата смяна . Относно другото не ми се експериментира много-много понеже приемника е взет с договор и е под наем и не ми се иска да се разправям после .

HappyMan

HappyMan

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 74 Мнения:
Дерзай смело, и да прецакаш нещо ще го оправим.От захранване, през видеоизход , флаш памет, та до тюнер. Отдавна са ми омръзнали. Само трябва да си запишеш на коя честота се обновяват настройките.

GARFIELD

GARFIELD

...

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1283 Мнения:
А можеш ли да ме насочиш с каква програмка се сменя софта ? Иначе намерих софт който мисля , че е за моя модел но не виждам от къде да взема въпросната програмка .

HappyMan

HappyMan

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 74 Мнения:
Тази от сайта на Топфилд бачка. Ако не ти тръгне ще ти изпратя.

p.s. но според мен не е добра идея да му сменяш софта, лесно се става за флаш.

Този пост е редактиран от HappyMan: 30 октомври 2009 - 07:40

gorol54

gorol54

Новобранец

• Members
  • 5 Мнения:

Тази от сайта на Топфилд бачка. Ако не ти тръгне ще ти изпратя.

p.s. но според мен не е добра идея да му сменяш софта, лесно се става за флаш.

Съветвам ви да не сменяте софтуера, защото има вероятност да прецакате приемника. Какво имам впредвид:
- Това, че след като веднъж правите подреждане на програмите, а те се възстановяват след това при предишната си подредба, означава, че кабелният оператор ползва една екстра на приемника (ОТА функция), с която може да сменя софтуера и програмната схема на приемника, като пуска ъпдейти на някой от пакетите или на всички пакети. Тази функция им дава възможност да правят промени в програмите без да се налага след това техник да отива при абоната и да му настройва програмите. Така за тези, които не са маниаци на темата и трудно настройват приемниците си, смяната става без да усетят. Това е причината, че след като си пренаредите програмите, след като приемникът си намери файла с подредбата на програмите, той го прочита и си възстановява старата подредба.
- От време на време кабелните оператори ползват тази (ОТА) функция на приемника и пускат ъпдей за софтуера, но съобразен с ограниченията (заклщчването) към тяхната мрежа. Ако вие си направите сам ъпдейт на приемника, има веротност при пускането на нов ъпдейт от кабелния оператор, то отново автоматично ще си намери по кабелната мрежа файла с ъпдейта и ще го качи. Губи си смисъла сам да си правите ъпдейт, след като няма как да забраните на цабелния приемник да си прави автоматичен ъпдейт през кабелната мрежа.

Надявам се да сте ме разбрали и съм ви бил полезен

Този пост е редактиран от gorol54: 26 ноември 2009 - 08:24

GARFIELD

GARFIELD

...

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1283 Мнения:

Съветвам ви да не сменяте софтуера, защото има вероятност да прецакате приемника. Какво имам впредвид:
- Това, че след като веднъж правите подреждане на програмите, а те се възстановяват след това при предишната си подредба, означава, че кабелният оператор ползва една екстра на приемника (ОТА функция), с която може да сменя софтуера и програмната схема на приемника, като пуска ъпдейти на някой от пакетите или на всички пакети. Тази функция им дава възможност да правят промени в програмите без да се налага след това техник да отива при абоната и да му настройва програмите. Така за тези, които не са маниаци на темата и трудно настройват приемниците си, смяната става без да усетят. Това е причината, че след като си пренаредите програмите, след като приемникът си намери файла с подредбата на програмите, той го прочита и си възстановява старата подредба.
- От време на време кабелните оператори ползват тази (ОТА) функция на приемника и пускат ъпдей за софтуера, но съобразен с ограниченията (заклщчването) към тяхната мрежа. Ако вие си направите сам ъпдейт на приемника, има веротност при пускането на нов ъпдейт от кабелния оператор, то отново автоматично ще си намери по кабелната мрежа файла с ъпдейта и ще го качи. Губи си смисъла сам да си правите ъпдейт, след като няма как да забраните на цабелния приемник да си прави автоматичен ъпдейт през кабелната мрежа.

Надявам се да сте ме разбрали и съм ви бил полезен

Това е полезна информация за която ти благодаря , но ме интересува примерно следното : Оператора ми е добавил да речем всички канали от даден сателитен транспондер . След няколко дена на този транспондер (отново по сателита) добавят още 3 канала . Тези канали обаче не излизат като нови на кабелният приемник . Ако приемника не е с фирмения софт при пресканиране ще излязат ли тези канали или отново няма да ги има .

HappyMan

HappyMan

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 74 Мнения:

Ако приемника не е с фирмения софт при пресканиране ще излязат ли тези канали или отново няма да ги има .

Естественно, че ще излезат. Никакви грижи.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни