Към съдържанието

Снимка

Въпрос за цифрова ТВ

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
22 отговора на тази тема

Bobby

Bobby

Новобранец

• Members
  • 2 Мнения:
Купих си ТВ с DVB-T тунер и антена за цифрова ТВ. Всичко добре, но в настройките за държавите на ТВ няма България и съответно нищо не мога да хвана. Мога ли някак да настроя нещата и ще може ли въобще да се използва в БГ този тунер? За аналоговата тв всичко е наред и там има България като държава.

Mediadigital

Mediadigital

Разбиращ и знаещ

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1960 Мнения:
Какви държави кви пет лева дай му 64 канал

818 MHz
16QAM
FEC 2/3
Guard INterval 1/16

И това е ................................... Ако си в София
Ако не си чакай до Октомври

Bobby

Bobby

Новобранец

• Members
  • 2 Мнения:
направих го и нищо не хваща :(

Mediadigital

Mediadigital

Разбиращ и знаещ

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1960 Мнения:
кЪДЕ СЕ НАМИРАШ няма начин да не хване !!!
Всичко си върви !!!

Stankovich

Stankovich

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 186 Мнения:
Здравейте! А дали може да се гледа ефирна цифрова на повече телевизори и ка става ......в смисъл как да се подвключат повече телевизори?
Поздрави!

Mediadigital

Mediadigital

Разбиращ и знаещ

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1960 Мнения:
Еми с приемници

rockybg

rockybg

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 49 Мнения:
Колкото телевизори толкова приемници,освен ако не искаш на всички тв. да гледаш една и съща програма:naughty:

Stankovich

Stankovich

• Members
  • PipPipPip
  • 186 Мнения:
Аз питам от гледна точка на това, че няма да има пречки при гледане от поляризации и прочие:) предполагам ......

Mediadigital

Mediadigital

Разбиращ и знаещ

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1960 Мнения:
Само кажи къде видя поляризация ???????????????????? Олеле малееееее:zap: :zap: :zap: :zap: :zap: :zap: :zap: :zap: :zap:

Stankovich

Stankovich

• Members
  • PipPipPip
  • 186 Мнения:
Не съм наясно с тези приемници бе човече...затова! Ти веднага ....по спокойно де.....

1TV5A1D1OT1

1TV5A1D1OT1

;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 797 Мнения:

Само кажи къде видя поляризация ???????????????????? Олеле малееееее:zap: :zap: :zap: :zap: :zap: :zap: :zap: :zap: :zap:

Horizontal бе !
Както и аналоговите ефирни :guitaris: то не че има вертикал де, промишлените смущения били най-вече по вертикала пишеше из книгите :naughty:

rockybg

rockybg

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 49 Мнения:

Аз питам от гледна точка на това, че няма да има пречки при гледане от поляризации и прочие:) предполагам ......

Сигнала се приема със обикновенна ефирна антена.При добър сигнал даже със стайна антена.

Stankovich

Stankovich

• Members
  • PipPipPip
  • 186 Мнения:
Мерси! Аз питах между другото в един магазин и от там ми казаха, че не ставало с обикновенна ефирна антена, а трябвало да си закупя такава за ефирна цифрова заедно с приемник......

1TV5A1D1OT1

1TV5A1D1OT1

;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 797 Мнения:

Мерси! Аз питах между другото в един магазин и от там ми казаха, че не ставало с обикновенна ефирна антена, а трябвало да си закупя такава за ефирна цифрова заедно с приемник......

Ми те гладни ли да ходят, бе човек :D
Вземи си приемник и пробвай със сегашната антена, пък в магазина антените няма да свършат я!:gigi:

Mediadigital

Mediadigital

Разбиращ и знаещ

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1960 Мнения:
Ще минават на Вертикално защото е по добро мобилното приемане
Доколкото съм пробвал лично
Guard Interval 1/8 FEC 2/3 QAM 64 е Идеално за 4-5 програми

ivopivo

ivopivo

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 340 Мнения:
Аз съм с два приемника и съм, с стаини антенки и нямам проблеми.Виж още от началната настроика да ти е на англииски или чешки, защото на френски сменя настроиките, иначе с стаина антенка си е прфектнно за 2,40 едната :) на 56 % сигнал ми излиза 64 ти канал .

vsdes

vsdes

Новобранец

• Members
  • 3 Мнения:
Здравейте на всички! Вчера видях този форум, та ми стана интересно.
За мобилното приемане и вертикална поляризация си прав, но не мисля, че в България е много на дневен ред. Доста сме назад с DVB-T-то. А DVB-H e нещо като капризния вариант за мобилно приемане на цифрова телевизия. Още повече един приемник за DVB-H (например Nokia 7710) е от порядъка на 800 лв. А качеството е под всякаква критика. По скоро трябва да се надяваме на по-бързо развитие на ефирната.

Mediadigital

Mediadigital

Разбиращ и знаещ

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1960 Мнения:
По принцип в плана се казва че ще има 1 национална мрежа по стандарт DVB-H при този стандарт програмите са с резолюция 352на 288
или 320 на 240 .. качеството не е за гледане на ТВ а да си джиткаш .. ако си навън ...

vsdes

vsdes

Новобранец

• Members
  • 3 Мнения:
Да, но от известно време излезе и формата T-DMB, който е с доста по-добро качество. Проблема е по-високата му консумация, но заради качеството изглежда по-приемлив. Май има съмнения кой да е.

contour

contour

Super Moderator

• Moderators
  • 595 Мнения:

Да, но от известно време излезе и формата T-DMB, който е с доста по-добро качество. Проблема е по-високата му консумация, но заради качеството изглежда по-приемлив. Май има съмнения кой да е.

Май няма никакво съмнение вече, че ще е DVB-H. Преди известно време имаше някакво решение на европейската комисия по въпроса.
[SIGPIC][/SIGPIC]

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни