Към съдържанието

Снимка

HP ExpressCard

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
26 отговора на тази тема

cyfra+

cyfra+

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 324 Мнения:
Попадна ми това:
HP ExpressCard Digital/Analog Tv Tuner

от другата страна пише:
HP P/N 438587-001
HP S/N 439130-001
HP RMN HSTNN-TH15

Имам и софтуера, който върви към нея

Обаче не успявам да хвана нищо в София.
Първо използвах малка антена която е в комплекта никакъв резултат както на цифров така и на аналогов обхват.

После пробвах на голяма антена на която по принцип е включен ТВ и приема префекно с усилвател 6 аналогови програми - пак нищо (включих я след усилвателя).

Пробвам я на лаптоп HP (т.е. трябва да са съвместими)

Купувана е от Сащ и се чудя дали не са и зададени някакви други честоти за сканиране в Аналог и Дигитал

Ако някой има идея къде може да е проблема, нека сподели, моля.

saentist

saentist

Старо куче

• Moderators
  • 1217 Мнения:
  • Моята сателитна антена 140
  • Моя приемник Octagon SF1028P
  • Моето местонахождение София
с какъв софт я подкарваш

http://goo.gl/eiOtK 140см Inverto 0.3dB Esprimo E5720 banner_mini.jpg Anevia FlamingoXL, MobiDTV Pro DVB-T

cyfra+

cyfra+

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 324 Мнения:
Ами на диска с нея има quick и windows-кия медия плеър
с тях правя те зи опити
ако знаеш някой друг софт който може да сканира (аналог и дигитал) и да работи по vista казвай ще пробвам

cyfra+

cyfra+

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 324 Мнения:
А има ли някой който да е ползвал поне аналогов такъв тунер?:brickwall :brickwall :brickwall

ivonti

ivonti

Старо куче

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 868 Мнения:
ама чакай малко! Някъкви драйвери не си ли инсталирал(понеже не си писал) аз изхождам от ТВ платка за комп и се качват драйвери и програмка за настройка и си гледаш,въобще не се ползва плеър! А и какви са тези системни изискваня егати:
Windows® Vista operating system
AMD Turion 64 mobile technology or Intel® Pentium dual-core, Core™ Solo or Duo, or Core 2 Duo processors
1 GB memory
Available Expresscard/54 slot
Available USB port for remote control receiver

а и в интернет чета ,че много имат проблеми, даже някакъв казва че обновил биоса и драйвърите на лаптопа и тунета спрял и до там!
Dreambox500S(QboxIII)/MTI-0,3db/150сm парабола/33Е-0.8W

cyfra+

cyfra+

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 324 Мнения:

ама чакай малко! Някъкви драйвери не си ли инсталирал(понеже не си писал) аз изхождам от ТВ платка за комп и се качват драйвери и програмка за настройка и си гледаш,въобще не се ползва плеър! А и какви са тези системни изискваня егати:
Windows® Vista operating system
AMD Turion 64 mobile technology or Intel® Pentium dual-core, Core™ Solo or Duo, or Core 2 Duo processors
1 GB memory
Available Expresscard/54 slot
Available USB port for remote control receiver

а и в интернет чета ,че много имат проблеми, даже някакъв казва че обновил биоса и драйвърите на лаптопа и тунета спрял и до там!

пускам го на Лаптоп с Vista, Intel Core 2 Duo 2 GB memory
със слот
Има диск с драйверите към комплекта и зареждам тези драйвери.
Ако знаеш други драйвери който мога да сложа пиши ще пробвам.

къде си чел в нета, че имат проблеми с HP ExpressCard, да по-разгледам от какво се оплакват другите?

julio

julio

回应此评论

• Members
  • PipPipPip
  • 209 Мнения:
Здравеи.Други драивари могат да се дръпнат от офицялният саит на HP от там също може да се направи ъпдеит на цялата система.Трябва само да окажеш номера и модела.И аз имах подобен тунер и вървеше без проблем хем данните бяха малко по занижени от твоят AMD-turion X2 ->1,6 Memory 1Gb Vista Home Premium при мене тъгваше с медиа центъра.Бях го взел с вече инсталирани оригинални драивари от Hp

ivan.shishkov

ivan.shishkov

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 320 Мнения:
Щом картата е купена от САЩ, предполагам че си е за американските стандарти! Тоест NTSC за аналоговата и ATSC за цифровата! Възможно е да може да лови и PAL (ако има възможност за такава настройка), но това е малко вероятно, а за DVB-T да не говорим. Не че разликата в стандартите е голяма, но все пак - несъвместими са!!!

ivonti

ivonti

Старо куче

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 868 Мнения:
ами то като зададох в гугъл излезе толкова много инфо като това: http://www.fixya.com...r_windows_vista

ivan.shishkov

ivan.shishkov

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 320 Мнения:
То дори и да няма проблем с драйвери и т.н. пак се съмнявам, че тази ТВ карта може да се използва в БГ, а и въобще в Европа...
Според мен проблем с драйверите няма, а и да има, както вече писах това трябва да е NTSC/ATSC карта (щом е закупена в САЩ), следователно тук работа не върши (трябва да е PAL/DVB-T, за да може да се ползва в БГ)!!!

cyfra+

cyfra+

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 324 Мнения:

Щом картата е купена от САЩ, предполагам че си е за американските стандарти! Тоест NTSC за аналоговата и ATSC за цифровата! Възможно е да може да лови и PAL (ако има възможност за такава настройка), но това е малко вероятно, а за DVB-T да не говорим. Не че разликата в стандартите е голяма, но все пак - несъвместими са!!!

В менюто има държава за избор
там му давам България и това ме води на мисълта (вече) че сигурно променя сканираните честоти.

Пък тя е за лаптоп (т.е. преносим) ако си американец и пътуваш в европа да речем и си пуснеш лаптопа и картата да гледаш само сменяш страната.Така си мисля (по-скоро се надявам), ако не е така казвайте.

cyfra+

cyfra+

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 324 Мнения:

ами то като зададох в гугъл излезе толкова много инфо като това: http://www.fixya.com...r_windows_vista

10х
сега ще ги изчитам

ivonti

ivonti

Старо куче

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 868 Мнения:
пък и този тунер няма ли си програмка в която се задават ръчно честотите( и не само те) ?

cyfra+

cyfra+

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 324 Мнения:

пък и този тунер няма ли си програмка в която се задават ръчно честотите( и не само те) ?

За съжаление не видях такава възможност.

ivan.shishkov

ivan.shishkov

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 320 Мнения:
Не знам дали се произвеждат "смесени" карти (такива за различни стандарти), но поне не съм чувал и силно се съмнявам (въпреки, че логика има, като се има предвид, че е такава за лаптоп). Това, че България присъства в менюто... не съм запознат с въпросната карта, но все пак си мисля, че щом е купувана от САЩ си е за техните стандарти, което пък няма нищо общо с честотите! И да успееш да я накараш да сканира в нашия ТВ честотен диапазон, поне за цифровата телевизия съм сигурен, че нищо няма да намери, колкото до аналоговата... и там има големи разлики, но все пак по-малки и е по-вероятно нещо да се получи.

PS: Сега ще погледна дали мога да намеря някаква техническа информация за въпросната ТВ карта...

ivan.shishkov

ivan.shishkov

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 320 Мнения:
http://www.bhphotovi..._Tuner_for.html
>> The ExpressCard TV Tuner for Windows Vista from Hewlett-Packard is an NTSC/ATSC TV tuner expansion card...

Както пише в страницата от по-горния линк това е NTSC/ATSC ТВ тунер, тоест става само за държави използващи тези два стандарта (съответно за аналогова и цифрова телевизия)!!!

cyfra+

cyfra+

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 324 Мнения:
10х
утре ще опитам че днес не е при мен

cyfra+

cyfra+

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 324 Мнения:

Задай Германия и опитай пак!

:banana::banana::banana:

СТАНА!
смених страната на Германия и вхана тук в софия 5 аналогови програми. (Deutschland über alles :cheer )
Обаче с единия (уиндоския плеър) излизат чиста картина без звук и петте канала
А на quick само БТВ но със звук
предполагам че за това трябват драйвери????????

А за цифровия обхват да предположите на коя страна трябва да го дам? ;-)

ivonti

ivonti

Старо куче

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 868 Мнения:
то се е видяло,че май ще трябва да подкараш метода на изключването като избираш страните една по една.
А това за звука в аналоговите програми вероятно е заради това,че навремето едни "умници" като направиха нашите програми на PAL забравиха умишлено да сменят носещата честота на звука от 6,5 на 5,5МХз заради старите ТВ.Обаче ако срешнеш някъде в настройките B/G , D/K го промени - това е за звука иначе държава с PAL и 6,5МХз звук май няма друга като нашата.За цифровата част трябва сам да експериментираш:confused:

cyfra+

cyfra+

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 324 Мнения:
Quick плеара е бил настроен за БГ
и за това е имал звук
за сега не намирам B/G , D/K
но търсенето продължава

0 потребител(и) четат тази тема