Към съдържанието

Снимка

софтуер за vista

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
3 отговора на тази тема

venci_rh

venci_rh

Новобранец

• Members
  • 1 Мнения:
здравейте,
имам един въпрос - значи купих си тв receiver msi mega sky модел ms-5580 но не съм обърнал внимание че на диска софтуерa е за win xp, а аз съм с windows vista
някои може ли да ми помогне да намеря софтуер за vista

contour

contour

Super Moderator

• Moderators
  • 595 Мнения:
Предполагам че вече си пробвал да инсталираш драйверите и вистата е казала че не стават или ти е изписала code error 39. Опитай да направиш следното. Като включиш PC-то почваш да натискащ F8 докато не ти излезе добре познатото текстово меню. Избери предпоследната опция "disable driver signature enforcement" или нещо подобно беше. Не съм на виста в момента и не мога да ти кажа точно. После след като си боотнал с избрана тази опция пробвай да инсталираш драйверите за XP. Желателно е да си се логнал с администраторски права. Така успах да подкарам един ужасно стар ТВ тунер с WDM драйвери под 64 битова виста. Недостатъка е процедурата с F8 и избора от менюто трябва да се прави всеки път при стартиране на вистата въпреки че вече драйверите са инсталирани. Друг вариант е да прочетеш как можеш да модифицираш драйверите така че вистата да ги приема, като цифрово подписани но май не е много лесно. Има и програмка vistabootpro или нещо подобно която би трябвало да позволи това с драйверите да става автоматично, но единственото което успях с нея е да изтрия ntloadera. Добре че с инсталационния диск това се оправя супер лесно:)
[SIGPIC][/SIGPIC]

VESKO_SZ

VESKO_SZ

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 218 Мнения:
Да не те разочаровам ,ама Аз от Април търся драйвери за ТВ тунера си без успех! и накрая се отказах защото ми писна да ресторвам системата си преди инсталацията на Драйвери за XP.

contour

contour

Super Moderator

• Moderators
  • 595 Мнения:
По описания начин инсталацията е еднократна. После това с F8 се налага само защотото вистата решава, че след като не са подписани вече инсталираните драйвери значи нестават. Пиши на производителя на картата да питаш дали ще има поддръжка за виста. Производителя на тунера за който това проработи отдавна е забравил че го е произвеждал, но с наколко секунди по-дълго боотване си стана напълно функционален.
[SIGPIC][/SIGPIC]

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни