Към съдържанието

Снимка

Dvb-t

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
31 отговора на тази тема

Mediadigital

Mediadigital

Разбиращ и знаещ

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1960 Мнения:
Здравейте абе в България нвкъде продават ли се DVB-T приемници за ефирна цифрова телевизия вече има ама няма приемници

Честотите за София 62/ 64 UHF Канал

Само разбрах по пикселите на Канал 1 че вече го взимат от цифров приемник а и звука за София е малко слаб -относно дивиацията
:super:

contour

contour

Super Moderator

• Moderators
  • 595 Мнения:
Лиценз за София има БТК. След много отлагания трябваше да почнат да излъчват от септември миналата година, но нещо пак намериха вратичка да отложат старта за незнайно кога. Много вероятно ако въобще е Dvb-t това, което си видял да са някакви тестове. Не съм виждал някой в България да продава такива приемници. Предвид цената им, която е съпоставима с цената на евтин 14" телевизор едва ли някой би си купил за да гледа пикселизиран канал 1:)

Mediadigital

Mediadigital

Разбиращ и знаещ

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1960 Мнения:
Абе не са тестове щото пуснаха сигнал от Ноември 2004 и то се разбра за некви 6 канал като 5 свободни 1 кодиран

Гледах им цените по чужди сайтове и са от 75Евро до 140евро зависи какви функции има :super: :mad:

contour

contour

Super Moderator

• Moderators
  • 595 Мнения:
Ами значи се тестват. Бъди сигурен, че ако са тръгнали официално щеше да има доста реклами и писаници по вестници. Да не говорим, че щяха да започнат да продават приемници, рекламно време и пр. за да си изкарват парите дето са вложили.

vladobggr: http://www.dvb-t-portal.de/ и в google търси най-вече немски сайтове, че те са напред с този материал.

vladobggr

vladobggr

SATURATE

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1241 Мнения:
Опаа...Thanks,ама аз изтърках поста си...
както и да е исках некой линк...

contour

contour

Super Moderator

• Moderators
  • 595 Мнения:
Вчера пробвах и се оказа, че наистина се тестват хората. На 64 канал /818 Mhz/ излъчват Канал 1 цифрово едновременно на 4 ТВ канала + 1 канал за данни + 1 радио канал, по който върви звук от Канал 1. Сигнала е доста силен, защото съм далече от ТВ кулата, а и вместо антена използвах парче кабел. За времето, през което гледах нямаше никакво пикселизиране на картината. Беше с качество, каквото не съм свикнал да гледам Канал 1 и ми изглеждаше доста странно:) Оказа се, че и DVB-T приемници се продават в България. Явно някой ги е внесъл по недоразумение:) Цената им тук е доста висока в сравнение с Германия например. Който се интересува да пусне google и да търси български сайтове за Mustek. Мисля че има и PCI или USB карти на Aver, които също поддържат DVB-T и се намират тук.

suso1

suso1

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 193 Мнения:
тези които правят приемниците на булсат правят и такива цената е около 100$

contour

contour

Super Moderator

• Moderators
  • 595 Мнения:
БТК са решили да отчетът малко дейност след 4 години и са пуснали на сайта си "Общи условия за взаимоотношенията между БТК и потребителите на услуги през DVB-T".
Интересни ми се видяха точки 2.3 и 2.4 от общите условия.
Кога най-накрая и дали въобще ще пуснат мрежата в София обаче не пише...

contour

contour

Super Moderator

• Moderators
  • 595 Мнения:
Прежалих се да попитам дали и кога ще пуснат DVB-t в София предвид и изминалите 4 години от получаването на лиценз. Резултата ми костваше близо 3 месеца спорове по телефона и писането на 3 писма дали са длъжни или не са да ми отговорят. След справки в съответните закони и цитиране на членове и алинеи от тях се съгласиха да отговорят, но се почнаха спорове как трябва да е оформено запитването. Мина се през жалба до ръководния състав на компанията и се стигна до уточняване на типа на хартията, мастилото и начина на отпечатване на питането. На третото питане все пак дойде доста интересен отговор. Ако никой не е разбрал в София вече има официално работеща DVB-T мрежа от декември 2004:)
И щели да пуснат и ТВ програми по нея ама за сега много им пречи: законодателството, конкуренцията, новите технологии и пр.
Прилагам копие от отговора:

BOBIKAT

BOBIKAT

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1521 Мнения:
Да им го .... на Б*К и на тия дет го продадоха.

contour

contour

Super Moderator

• Moderators
  • 595 Мнения:
Боби ти си късметлия, че при вас има шанс някой дето му се работи да вземе лиценза. Ние тука в София сме го закъсали явно:)
За всеки който иска да пита БТК за dvb-t кога, какво, как...... или просто да ги поздрави по повод 4 годишнината от получаването на лиценза, телефона е 9494356; v_georgiev.mark@btc.bg; или бул. "Никола Вапцаров" 10, ет.4.
Ако вместо отговор питат от къде имате този телефон и емайл им кажете че са дадени в чл. 5.1 от общите условия, като начин за получаване на информация:)
Не че ще дадът някаква информация ама поне ще разберът, че има хора, на които им пука и трябва да се размърдат да направят нещо.
Е сега ги питах кои марки и модели приемници са сертифицирани за тяхната мрежа - незнаят. Каква кодировка ще използват за кодираните програми пак незнаят:)
Даже не знаят че мрежата се води стартирала. Разбраха от моя отговор:))

mitakaboy

mitakaboy

Junior Forever

• Members
  • PipPip
  • 96 Мнения:
У нас в БГ се продава в момента "ASUS My Cinema-P7131Dual" .Това е платка със цифров и аналогов тунер за PC. Няма да казвам къде че да не излезе реклама. Цената е около 60$.
HTPC:Celeron420@2,66GHz;1024RAM;200GB;GF7100;VistaUltimate;Mediaportal; TFT LCD: 40" Samsung40R86
Dish 0.85 m Strong; LNB1 Inverto 0.2 dB; LNB2 Alps 0.4 dB; SS2 rev. 2.6D; SS2 Driver: 4.4.1

Boyan

Boyan

Members

• Administrators
  • 6001 Мнения:
  • Моята сателитна антена Pasat 140cm
  • Моя приемник Edision OS NINO+
  • Моето местонахождение София
Добро утро! А при нас се продават приемници стронг DVB-T и активни антени DVB-T. Справка: ТУК
СПЕЦИАЛИЗИРАН МАГАЗИН ЗА САТЕЛИТНА ТЕХНИКА НА ДИГИТАЛ ПЛЮС ЕООД

sevdanco55

sevdanco55

Новобранец

• Members
  • 1 Мнения:
Приемник който го има в България:TE-7010

Guest_ogidog_*

Guest_ogidog_*
  • Guests

Добро утро! А при нас се продават приемници стронг DVB-T и активни антени DVB-T. Справка: ТУК

Този приемник с какви възможности е? Имам в предвид ще може ли в бъдеще с него да се гледат кодирани програми? Разбира се легално. И още един въпрос. В описанието пише, че приема и радио.Това DAB радио ли е или се приема само с DVB-T приемник?

ГолемиятБялБрат

ГолемиятБялБрат

Баща на всички народи...

• Members
  • PipPipPip
  • 277 Мнения:
Приема всичко по стандарта DVB-T иначе сегашните модели са FTA и е рано за CI:) Все още няма свободно нищо за гледане освен канал1 така че е рано да се мисли за кодинани DVB-T програми.

Guest_ogidog_*

Guest_ogidog_*
  • Guests
А по въпроса за радиото? Понеже за сега съм се спрял на платка с цифров и аналогов тунер за РС старата ми антена дали ще върши работа?Или по-точно има ли разлика между антена за цифрова и аналогова ТВ? В антената по-долу не виждам такава но все пак....?

ГолемиятБялБрат

ГолемиятБялБрат

Баща на всички народи...

• Members
  • PipPipPip
  • 277 Мнения:
с DVB-T се приема всичко което е само по този стандарт. Тоест аудио и видео програми в това число радиа, но само по стандарта. Антената изглежда ето по този начин:

Публикувано изображение

Boyan

Boyan

Members

• Administrators
  • 6001 Мнения:
  • Моята сателитна антена Pasat 140cm
  • Моя приемник Edision OS NINO+
  • Моето местонахождение София
Ами то преди линковете в софия се хващаха само с конвертор насочен на където трябва, ама това не значи че не се използват антени;) Примерно при мен с парче кабел излиза сигнала но е на границата и разпада, докато с активна антена си е ОК постоянно.
СПЕЦИАЛИЗИРАН МАГАЗИН ЗА САТЕЛИТНА ТЕХНИКА НА ДИГИТАЛ ПЛЮС ЕООД

Guest_ogidog_*

Guest_ogidog_*
  • Guests
Точно това исках да зная. Дали старата антена ще може да се ползва. Благодаря.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни