Към съдържанието

Снимка

Как да пусна DVB-T.

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
6 отговора на тази тема

TheCage

TheCage

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 190 Мнения:
Здравейте.

Вчера си купих TV TUNER - AVERTV MEDIA HYBRID. Поддържа HDTV и пише че приема Digital / Analog / DVB-T. Прочетох темите от раздела и така и не разбрах как мога да си пусна DVB-T. Къде и към кого да се обърна за да получа такъв сигнал?

Видях в сайт че се продават някакви DVB-T антени, но пък много лесно ми се вижда просто да си купя такава антена и да приемам DVB-T сигнал...:zap:

RegeX

RegeX

• Members
  • PipPipPip
  • 174 Мнения:
неразбирам, ама май ти трябва някой който да го излъчва ;)
което доколкото знам няма. то едва наскоро започнаха да правят DVB-C така, че за DVB-T схте има да си почакаме.
Публикувано изображениеhttp://mystatus.skyp...loon/gbox-RegeX 1.5 parabol, Inverto 0.3d, СС2, progDVB

Ropepower

Ropepower

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 411 Мнения:
София 64 РРТС Копитото, (Цифрово предаване DVB-T) Засега това има ,но не знам как става ,все пак ако някой не знае за нещо ,по-добре да не е толкова категоричен !

RegeX

RegeX

• Members
  • PipPipPip
  • 174 Мнения:
просто аз не съм чувал, и от там заключвам, че няма. ама не искам да се приема за чиста монета, защото не съм тествал. ако ти има опит в о бластта и можеш да кажеш какво се лови на DVB-T то кажи.
Публикувано изображениеhttp://mystatus.skyp...loon/gbox-RegeX 1.5 parabol, Inverto 0.3d, СС2, progDVB

Dark Skywalker

Dark Skywalker

Jedi Sentinel

• Members
  • Pip
  • 27 Мнения:

ако ... можеш да кажеш какво се лови на DVB-T то кажи.

Засега само Канал 1 и само в София. Нужна е ефирна антена за дециметровия обхват.
Не мога да повярвам на окото си.

TheCage

TheCage

• Members
  • PipPipPip
  • 190 Мнения:

Засега само Канал 1 и само в София. Нужна е ефирна антена за дециметровия обхват.

Благодаря ти! На такъв отговор се надявах (точен и ясен).

Сега искам само да попитам и какво е EPG? Виждам, че има раздел за него, но пък не ми се ще да пускам нова тема за такъв въпрос и ако някой има представа - DVBT как е като качество? Преполагам не е по-добра картината от DVB-S, но все пак е цифров сигнал и предполагам, че е супер добро качеството:)

mitsar

mitsar

• Members
  • PipPipPip
  • 226 Мнения:
В София се излъчва от ноември 2004 година на честота 818 мгц. Сега върви К1, БТВ,НТВ. По-добре да се настройва по честота, иначе има често проблем при автоматично по канали. Понеже са 2 предаватела на Копито и на алея Яворов и са синхронизирани посредством GPS има едни хора , които много обичат да излезат до приемника на GPS и да го погалят от горе и това срива синхрото на 2 предаватела. До следващият рестарт на предаватела не можеш да настроиш автоматично нищо

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни