Към съдържанието

Снимка

DVB-T Romania

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
76 отговора на тази тема

eye69v

eye69v

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 18 Мнения:
може ли да ми кажете какви и колко на брой ТВ програми мога да гледам посредством DVB-T в Румъния?

nzhelev

nzhelev

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 59 Мнения:
И там както и у нас няма все още DVB-T, но поне се работи доста усилено.

Виж последната информация :

Romania - Ready to launch DTT trials
Romania’s National Audiovisual Council (CNA) will allocate frequency (Channel 54) for a six-month DTT trial in Bucharest.
In addition, a second frequency (Channel 59) is also likely to be made available to commercial broadcasters for DTT tests starting in April or May 2006. The CNA will select the broadcasters to participate in the test on the basis of their content and ratings.
The Digitalisation Council was established in July 2005 in order to source frequencies for a third national DTT network. The network will be reserved for up to 6 commercial broadcasters with national and regional coverage.
Romania has fixed 2012 as its date for analogue switch-off.

marinrm

marinrm

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 142 Мнения:
Ето може да погледнеш това:

http://www.rdi-sat.c...pic.php?t=52748

ico_pol

ico_pol

Новобранец

• Members
  • 9 Мнения:
Получава се оф топик, за което се извинявам, но никъде никой не ми дава отговор на това, а гледам, че тук се цитира румънски форум. Та, да попитам: да знаете някой румънски форум за телевизия, от където мога да разбера къде на какви канали се излъчва?
Благодаря предварително и пак извинявайте за оф топика!

antoni

antoni

• Members
  • PipPipPip
  • 145 Мнения:
от 1-ви декември за района на Букурещ е пусната експериментално HDTV на ch 30 - ProTV, интересно ми е това чудо как се вижда и да ли се хваща от Русе?

QD_Sat

QD_Sat

РадиоАктивен

• Members
  • PipPipPip
  • 222 Мнения:
:jump: Правиш си една такава антена и гледаш http://www.hdtvprime...NNAS/types.html :grenade:
Готино е да си важен, но по-важно е да си готин !

GARFIELD

GARFIELD

...

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1287 Мнения:
  • Моята сателитна антена 180 парабола
  • Моя приемник Edision Primo
  • Моето местонахождение Русе
добре ами ако приемам нормално аналоговите 4астни програми от Букурещ със обикновенна антена за UHF която си е настроена специално за този предавател ще ми трябва ли такова чудо ? Антенният изход на dvb-t приемникът отдава ли захранване към антената както е при сателитните антени или се ползва само сигнала ?

GARFIELD

GARFIELD

...

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1287 Мнения:
Тая година явно няма интерес към този вид телевизия :tease :tease :tease

netman

netman

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1826 Мнения:
  • Моята сателитна антена 140
  • Моя приемник Max HD, TBS6921
  • Моето местонахождение Бургаско

добре ами ако приемам нормално аналоговите 4астни програми от Букурещ със обикновенна антена за UHF която си е настроена специално за този предавател ще ми трябва ли такова чудо ? Антенният изход на dvb-t приемникът отдава ли захранване към антената както е при сателитните антени или се ползва само сигнала ?

Може и да подава 5 В постоянно напрежение. Виждал съм приемници със такава възможност. Телевизора ТехниСат ХД Вижън има вградени всички видове цифрови тунери и мисля можеше да подавава захранване на DVB-T - избира се от менюто дали да или не.:smile:
Бъдете себе си ! Публикувано изображение 3xПубликувано изображение

antoni

antoni

• Members
  • PipPipPip
  • 145 Мнения:
Тъй като остават броени дни до европейското, а гледам че румънците са пуснали TVR HD (mpeg4) ефирно в букурещ и ще предават Евро 2008 в HD формат, плюс формулата и олимпиадата. Та се чудя с това чудо дали ще мога да ги гледам HD на компа?
http://www.avermedia...tail.aspx?Id=21
А и още нещо дали ще я хващам в Русе? Иначе хващам и 8-те ефирни румънски аналогови.

GARFIELD

GARFIELD

...

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1287 Мнения:
Приятел TVR HD е пусната сателитно а не ефирно . Аз също съм от Русе и мога да ти кажа , че аналоговите трябва да ги виждаш много хубаво , за да ти излезе dvb-t сигнал . Това става обикновенно късно вечер и рано призори . Преди година опитвах с приемника на един приятел от Германия в 01.00 през ноща излязоха и двете честоти от Букурещ . Имай предвид обаче , че на аналогов сигнал трябва да докараш Realitatea tv и Party tv да се виждат цветно и без да им пращи звука през деня . Нощем те сами си се усилват . Цифрово ефирно HD в Букурещ е единствено PRO TV Единствено на покрива на 15 етажен блок и хубава антена ще ти осигури стабилно приемане през целия ден http://www.predavatel.com/ro/1/buc.htm - тук може да видиш какво и от къде точно се излъчва в столицата на Румъния .

antoni

antoni

• Members
  • PipPipPip
  • 145 Мнения:
чети тук какво пише:
http://www.tvr.ro/ar...?id=38456&c=137
май споменават и за ефирно?
в тази темичка също споменават че зяпат и ефирно въпросната програма, цък
иначе Realitatea я виждам така цък май не е достатъчно?
та въпроса ми е въпросния тунер дали ще хваща TVR HD, че имам някакви съмнения?

GARFIELD

GARFIELD

...

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1287 Мнения:
Не владея много Румънския , но ако я има TVR HD ефирно трябва да се разбере дали е mpeg 4 или 2 . Според характеристиките на приемника който си показал излиза , че ще се гледа само ако е Mpeg 2 HD .Относно сигнала определено опитай да сканираш , понеже при мен беше излязъл цифров сигнал горе-долу при същото качество на аналоговата Реалитатеа да не казвам и по-лошо . Драсни ако искаш едно Пм къде се намираш по точно и на каква височина ти е антената . Поздрави

antoni

antoni

• Members
  • PipPipPip
  • 145 Мнения:
TVR HD Channel 54 738MHz MPEG4 Video 1410 PCR 1410 PID Audio 1400
това е честотата!
Сега прочетох пък в един друг румънски форум, че се гледало и TVR HD с този тунер на Авер, но трябвало програма която да декодира mpeg4. Всъщност можело да се гледа със всеки dvb-t тунер с подходящ софт.

GARFIELD

GARFIELD

...

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1287 Мнения:
Приятел , какво стана подкара ли dvb-t ? Интересува ме , понеже набарах един приемник , и с антенката ми на покрива на 54 канал хванах TVR 1 , ТVR 2 , TVR HD , а на 30 канал Pro tv HD , обаче последната е на вертикална поляризация и за да излезе трябва да се обърне антената с пръчките вертикално , но за съжаление в това положение изчезва сигнала на 54 канал . Оказа се обаче , че ако я натъкмиш в средно положение има сигнал и на двете честоти , вярно по-слаб но доста над минимума . Лошото е ,че приемника ми не разпознава HD каналите и ги изкарва като радиопрограми . Ако си от Русе и ти се намира такъв приемник драскай да видим може да тестваме какво ще изкара.:drunk: Между другото се оказа , че цифровият сигнал се настройва не по Реалитатеа , а по аналоговата TVR 2 ,но на 51 канал , а не на 22 ри UHF Искам да те питам също ловиш ли канала от снимката и ако да с какво качество ?

antoni

antoni

• Members
  • PipPipPip
  • 145 Мнения:
Реших да изчакам и наш'те да пуснат мултиплекс и тогава да си купувам тунерче.
ТВ Сигма я хващам горе долу със същото качество!
Я кажи в момента какво точно се хваща цифрово от румънците, колко мултиплекса и кои програми.

GARFIELD

GARFIELD

...

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1287 Мнения:
Само това е , на 30ти и на 54 канал съответно PRO TV HD и TVR 1,2,HD . Жалко е само ,че ги няма останалите частни програми качени на цифрово , но пък за сметка на това Antena 1 например от няколко дена е много много по-силна от преди на 47 канал . Да не кажа , че е по силна от TV2 :b040:

gimmick

gimmick

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 71 Мнения:
аз имам DVB-T тунер за компютър и не би имало проблем на HDTV каналите да излиза и картината, а не само звука, но съм в София.

има ли някакъв шанс да се лови румънския сигнала от София? ако да - каква антена трябва, предполагам стайна няма да е достатъчна?

Sharp987

Sharp987

DREAMBOX FOREVER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1406 Мнения:

аз имам DVB-T тунер за компютър и не би имало проблем на HDTV каналите да излиза и картината, а не само звука, но съм в София.

има ли някакъв шанс да се лови румънския сигнала от София? ако да - каква антена трябва, предполагам стайна няма да е достатъчна?

Никакъв шанс, пречи Стара планина още повече колегата Garfield казва, че са на дециметровия обхват, което изискава пряка видимост.
Публикувано изображение

GARFIELD

GARFIELD

...

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1287 Мнения:

Никакъв шанс, пречи Стара планина.

Точно така , то и до Стара планина няма да стигне сигнал даже . Окръжност с радиус 80-90 км около Букурещ в най-добрият случай .

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни