Към съдържанието

Снимка

DVB-T

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
5 отговора на тази тема

No666

No666

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 18 Мнения:
Здравейте, този форум само за цифрова телевизия през сателит ли е, или всичките нейни разновидности? Интересувам се защото в Бургас (вероятно и в другите градове )кабелните телевизии се цифровизират - минават на DVB-T.
Инересуват ме следните неща: може ли да се ползва приемник за сат. ТВ за приемане на DVB-T след съответната преработка , разбира се, защото имат разлика честотите.
Второ - кабелните ТВ са с приемници с декодираща карта приемника и картата са на Булсат Ком поне на ТВ СКАТ са така - мога ли да си купя DVB-T платка за PC с phoenix интерфейс и оригиналната карта да мога да гледам и записвам от кабелната ТВ? понеже с оригиналния приемник записи не могат да се правят.

Slartibartfast

Slartibartfast

Вече не знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPipPip
  • 377 Мнения:
Тц, хабелните в минават на DVB-C, DVB-T e за ефирно разпространение ;)
А сателитниа приемник дето искаш да го използваш е DVB-S:gigi:

No666

No666

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 18 Мнения:
Ясно, според мен не е невъзмоно но няма да е лесно. По принцип DVB-S DVB-C DVB-T са MPEG2 като разликите са в честотите и модулацията:

Гледам даже Dreambox DM 7025S TWIN се предлага с различни варианти на тунера : Tunervarianten DVB-S, DVB-C und DVB-T, pluggable ...
http://www.satonline...-7025S-TWIN.php
Преработката отпада като вариант защото едва ли ще намеря DVB-C tuner за моя сат. ресивър.

Остава да намеря DVB-C платка за PC с CI или с phoenix интерфейс и оригиналната карта

Joker

Joker

Just a Member

• Members
  • PipPipPip
  • 108 Мнения:

Ясно, според мен не е невъзмоно но няма да е лесно. По принцип DVB-S DVB-C DVB-T са MPEG2 като разликите са в честотите и модулацията:

Гледам даже Dreambox DM 7025S TWIN се предлага с различни варианти на тунера : Tunervarianten DVB-S, DVB-C und DVB-T, pluggable ...
http://www.satonline...-7025S-TWIN.php
Преработката отпада като вариант защото едва ли ще намеря DVB-C tuner за моя сат. ресивър.

Остава да намеря DVB-C платка за PC с CI или с phoenix интерфейс и оригиналната карта

Аз съм със сателитен приемник, но като гледах приемника на брат ми който също е на скат видях, че отзад има скарт изход, така че с един преходник към чинчове и обикновен капчър за компа ще можеш да си записваш каквото искаш

А откъде ти е инфото, че картата и приемника са на булсатком
Всеки сам си е виновен. :hammer:

Slartibartfast

Slartibartfast

Вече не знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPipPip
  • 377 Мнения:

DVB-S (SHF) uses QPSK;
DVB-C (VHF/UHF) uses QAM (64-QAM in general);
DVB-T (VHF/UHF) uses COFDM.
...

64QAM ин дженерал, но в Плевен, като по-печени карат на 128QAM екзактли:band:

No666

No666

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 18 Мнения:
Приемника е същия като на булсат а на картата даже пише булсат...
относно запис с кепчар - искам направо мпег 2 а не мпег -аналог - аналог -мпег п...а се качеството а освен това ако иаскам да запиша няколко предавания автоматично? всяко видео с тунер го може а цифровата технология уж е по нова с по -големи възможности, а като ти сложат един тъп приемник и можеш само да зяпаш

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни