Към съдържанието

Снимка

Избор на нов кабел. Кой е подходящ?

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
7 отговора на тази тема

lumis47

lumis47

Newbie

• Members
  • 7 Мнения:
Здравейте! Имам сателит на булсатком с 4 канално око, искам да сменя окото с 8 канално за да покрия повече стаи. В момента инсталацията е изградена с обикновен коаксиален кабел и кабелите са натикани в 1 гофре и повече място няма. Тъй като искам да пусна 8 кабела, а място нямам съм намерил коаксиален кабел РК-75-1.5-11, 2.5mm2 от викиват. Значително по тънък и идеален за нуждите ми, но ме притеснява затихването 3.1dB/m. То при 3 метра dB ще са почти нула. Не знам дали тази стойност е вярна, тъй като сходен кабел е RG-174 2.7мм2 със затихване 0.359dB. Кой от двата е подходящ за използване? Къщата е 4 етажа като най-дългото трасе е около 20м. Благодаря!

Avangard

Avangard

Сат фен

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1067 Мнения:
  • Моята сателитна антена GS 120 oфсет
  • Моя приемник DM 500HD/DM 920 UHD
  • Моето местонахождение София

Сложи до другото гофре още едно и ще минат и останалите 4 ри кабела и си готов.

lumis47

lumis47

Newbie

• Members
  • 7 Мнения:

Сложи до другото гофре още едно и ще минат и останалите 4 ри кабела и си готов.

Ако можех да сложа ново гофре щеше ли да се стига до писане на тема??? Ама да, слагам едно скеле до 4ти етаж къртя на поразия фасадата и си слагам гофрето...1 ден работа...

Boyan

Boyan

Members

• Administrators
  • 6070 Мнения:
  • Моята сателитна антена Pasat 140cm
  • Моя приемник Edision OS MIO+ 4K

Сложи си един unicable2 конвертор (око - както ти го наричаш) и ще може да пуснеш всички приемници по 1 кабел, а останалите 3 ще ти останат резервни ;) Този тип конвертори работят само по един кабел и като кабелна телевизия се разделя със сплитери към всеки от 8те приемници

Прикачен файл  597997f51211f-1501140981.png   123,76K   7 Брой сваляния

Прикачен файл  konw_unicable-ii-inv.jpg   44,33K   7 Брой сваляния

П.С. Всичко друго са глупости. Специално за викиват -  си намерил от къде да купуваш кабел.

СПЕЦИАЛИЗИРАН МАГАЗИН ЗА САТЕЛИТНА ТЕХНИКА НА ДИГИТАЛ ПЛЮС ЕООД

lumis47

lumis47

Newbie

• Members
  • 7 Мнения:

Този конвектор е супер, но в описанието му пише "Всички приемници работят напълно независимо. Условието е, те да имат функцията UNICABLE." Приемниците на булсатком имат ли я тая функция? Ако трябва да взимам и нови приемници се обезмисля процедурата. И да попитам отделно, разделянето на сигнала с обикновен сплитер ли става, или трябва да е нещо по специален?

Boyan

Boyan

Members

• Administrators
  • 6070 Мнения:

Този конвектор е супер, но в описанието му пише "Всички приемници работят напълно независимо. Условието е, те да имат функцията UNICABLE." Приемниците на булсатком имат ли я тая функция? Ако трябва да взимам и нови приемници се обезмисля процедурата. И да попитам отделно, разделянето на сигнала с обикновен сплитер ли става, или трябва да е нещо по специален?

Да имат я. Трябва ти програмиран уникабел2 конвертор конкретно за булсат. Сплитерите са ВЧ.

lumis47

lumis47

Newbie

• Members
  • 7 Мнения:
От къде мога да се сдобия с програмиран конвектор точно на булсата? Предполагам че дори да го намеря в някой онлайн магазин, няма да е програмиран. Поправи ме ако греша.

Boyan

Boyan

Members

• Administrators
  • 6070 Мнения:

От къде мога да се сдобия с програмиран конвектор точно на булсата? Предполагам че дори да го намеря в някой онлайн магазин, няма да е програмиран. Поправи ме ако греша.

От някой офис на булсат.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни