Към съдържанието

Снимка

Приемник, който загрява и се самоизключва

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
3 отговора на тази тема

go-go

go-go

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 12 Мнения:

Здравейте.

Имам корейски приемник StarCom 9945-HD (http://www.sat-recei...om-9945-hd.html), с който гледам френски канали на наземната им ТВ (Fransat - спътник Eutelsat 5 West A/B at 5.0°W). От известно време приемникът започна видимо да загрява и да се самоизключва след 20-30 мин. работа. Понеже не намирам засега сервиз в София, където да се наемат да го прегледат и разбира се поправят, то молбата ми в този тук специализиран форум е дали някой знае сервиз или свестен техник-специалист, който да се наеме да се 'пребори' с проблема. Прилагам снимка на приемника отвътре (с червено кръгче е ограден нагретия радиатор).

Благодаря на форума за съдействието.

Прикачени файлове

focus

focus

Безнадежден случай...

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4633 Мнения:
  • Моята сателитна антена 105см. Gibertini
  • Моя приемник Octagon sf8008
  • Моето местонахождение Costa del sol

Вероятно някой кондензатор променя капацитета си и увеличава напреженията!Гледам в захранването не са много та сменяй наред,струват стотинки и нищо не губиш!Другият вариянт е да се мерят напреженията да се види кое се променя и да се търси спецялно там,проста процедура и би трябвало някой дори и полуквалифициран да може да ти помогне,ако ти не можеш да се справиш!

Едит: сега видях,че си във Франция щом гледаш терестрияла им!Ми да то тия французи и чеп за зеле не става от тях,камо ли кондензатори да сменят,пали поялника и карай наред,започни с нисковолтовите!Не виждам надут на снимката,ама ти огледай първо за надути!

• go-go харесва това

go-go

go-go

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 12 Мнения:
Много благодаря за отговора. Не съм във Франция, а в Б-я и то откакто се помня. Преди няколко години помолих един приятел, който живее във Франция да ми го купи и донесе понеже франсетата се презастраховат да не би някой извън страната им да гледа и искат задължително да дадеш адрес във Франция, където да ти го доставят. Отгоре на всичко  2-3 години по-късно поискаха да сменят картата - пак по същия начин - на местен адрес. Сега проблемът ми е, че приятелят вече не е там, ианче щях да му го изпратя да го поправи. Както и да е. Аз не разбирам от електроника и едва ли ще седна сам да го поправям. Ако има някой да си поиграе за спорт + заплащане разбира се, ок. Ако не, разбрах че вече може да се абонира човек за френските тв срещу шейсетина евро годишно и да ги гледа на няколко различни устройства: тв, таблет, смарт телефон...
Още веднъж мерси за отговора.

focus

focus

Безнадежден случай...

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4633 Мнения:
  • Моята сателитна антена 105см. Gibertini
  • Моя приемник Octagon sf8008
  • Моето местонахождение Costa del sol
Аз съм в Испания и няма как да ти помогна повече,ако си от софия,пиши ми на лични да видиме някой колега ако може да ти помогне!

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни