Към съдържанието

Снимка

Настройване на Primo IP S2 за Hellas 2/3

• Влезте в профила си за да пишете
5 отговора на тази тема

Liubo_T

Liubo_T

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 14 Мнения:

Здравейте, моля за извинение за вероятно обикновените въпроси за вас, но за мен се оказват доста трудни. За какво става въпрос?

Преди време си купих от Боян едно Primo S2, но поради разни лични причини не съм го пускал изобщо. Онзиден реших да го настроя за Бул-а, антената е настроена правилно, добавих липсващите транспондери, но на "сила" имам 75%, а на "качество" 0% и съответно след сканиране на каналите, няма нищо.  Имам една стара Arriva 220, която работи идеално и е настроена за Hellas 2/3, която закачих на същата антена, за да съм сигурен, че не се е разместила.... работи си супер. Защо с Primo-то не иска?!?

Ще съм благодарен за съдействието ви!

Поздрави

Любо

Прикачени файлове

emomcm

emomcm

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 545 Мнения:

лнб честотен при теб е 9750/10750 трябва да е 9750/10600

STICKMAN RADIO

Boyan

Boyan

Members

• Administrators
  • 6001 Мнения:
  • Моята сателитна антена Pasat 140cm
  • Моя приемник Edision OS NINO+
  • Моето местонахождение София

Здравейте, моля за извинение за вероятно обикновените въпроси за вас, но за мен се оказват доста трудни. За какво става въпрос?

Преди време си купих от Боян едно Primo S2, но поради разни лични причини не съм го пускал изобщо. Онзиден реших да го настроя за Бул-а, антената е настроена правилно, добавих липсващите транспондери, но на "сила" имам 75%, а на "качество" 0% и съответно след сканиране на каналите, няма нищо.  Имам една стара Arriva 220, която работи идеално и е настроена за Hellas 2/3, която закачих на същата антена, за да съм сигурен, че не се е разместила.... работи си супер. Защо с Primo-то не иска?!?

Ще съм благодарен за съдействието ви!

Поздрави

Любо

Точно както колегата е казал трябва да оправиш настройките за конвертора (редът с "LNB честотен") Може да видиш примерно от спътникът астра или хотбърд как е настроено и да го сложиш по същия начин.

За транспондерите няма смисъл да ги вкарваш ръчно защото този приемник има прекрасен blind scan или сляпо търсене. Достатъчно е просто да пуснеш търсене с вид "Сляпо" или "Blind" и приемникът ще сканира всичко сам.

СПЕЦИАЛИЗИРАН МАГАЗИН ЗА САТЕЛИТНА ТЕХНИКА НА ДИГИТАЛ ПЛЮС ЕООД

Liubo_T

Liubo_T

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 14 Мнения:

Смених LNB-то и пуснах "Сляпо" търсене и пак не стана. Излязoха близо 800 канала, но само 3 с BG накрая - Nickelodeon BG, Nick Junior BG и още един Nick!!

Дали да не го върна с фабрични настройки?? Или пък да го занеса някъде да ми го настроят?? Явно не е толкова просто, колкото си мислех.

Благодаря още веднъж за насоките.

Liubo_T

Liubo_T

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 14 Мнения:

Днес си мислех за проблема пак. Имам diSeq заради втора антена към Астрата. Дали той не пречи да хвана сигнала?

GARFIELD

GARFIELD

...

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1389 Мнения:
  • Моята сателитна антена 180 парабола
  • Моя приемник nova+ / ariva 4k
  • Моето местонахождение Русе

Естествено , че е заради него . На снимката която си дал отиваш на реда diseq 1,0 и избираш съотвеният порт на сплитера ти . Ако хелас ти е включен в букса 1 или А както е на сплитера , задаваш същия порт в реда diseq 1,0

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни