Към съдържанието

Снимка

Edision Pingulux Няма сигнал

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
35 отговора на тази тема

donnuzzo

donnuzzo

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 68 Мнения:
Мултиключ е за 4 антени.същатат марка е като приемника.утре ще ги разменя.сега отивам на работа.

woooow

woooow

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 131 Мнения:

Тунерите им са железни!!! Е, освен ако не е гръмотевичен!

Тествай си връзката антена-приемник, както те посъветваха и ако няма подобрение минаваш на тези 2 варианта:

Вариант 1: сменяш всички електролити по мейнборда. Особено внимание на тези, около захранването на тунера! Има някъде из архивите тема, в която съм снимал точно кои кондензатори се сменят.

Вариант 2: ребол на процесора!

donnuzzo

donnuzzo

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 68 Мнения:
Добре ще пиша

woooow

woooow

• Members
  • PipPipPip
  • 131 Мнения:

И след тоз ребол колко ще му изкара?

Ами моят ще навърши 1 годинка след ремонта и си бачка като нов!

За толкова години, откакто ги имам съм открил 4 проблема: скапва се секюрити чипа(не зарежда спарк, за енигма2 не важи), скапва се захранването на паметта( работи и забива или се рестартира сам), скапва се захранването на тунера (работи 5 минути примерно и губи сигнал) или тунера губи връзка с процесора.

Вариантите, които съм описал са ми минали през ръчичките и за ваше улеснение ги споделям за да не си чукате главите. Естествено след като сме сигурни на 100%, че кабела, конвертора и всичко друго навързано по кабела е изправно!

Повече не мисля да се обяснявам!

Успех на колегата в откриването и отстраняването на проблема!

donnuzzo

donnuzzo

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 68 Мнения:
Направих опит днес взех приемник от друга стая закачих го на мястото на пингулукса но пак нямаше сигнал до тук уж добре значи проблема не е в приемника.извадих кабела от мултиключа и го сложих в друг порт на ключа и там скалите се напълниха показа сигнал.да обаче като включих пингулукса както е на новия порт пак показва че няма сигнал....... а сега де не мога да разбера какво става.

focus

focus

Бич за Ломските мангали

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4258 Мнения:
  • Моята сателитна антена 105см. Gibertini
  • Моя приемник Octagon sf8008
  • Моето местонахождение Costa del sol
Щом е изгорял порта то има причина и най вероятно е заминал и приемника,занеси като за последна проба пинглукса в друга стая и пробвай,ако и там не тръгне ясна е работата!
Можеш да се обадиш на Боян да видиш колко ще струва ремонта,ако ти е сантиментален приемника!

donnuzzo

donnuzzo

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 68 Мнения:
А порта дали е изгорял заради дефект в приемника

focus

focus

Бич за Ломските мангали

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4258 Мнения:
Дефект едва ли,по скоро грум,мълния или някакав потенциял от ел
мрежата!

donnuzzo

donnuzzo

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 68 Мнения:
В този случай не трябва ли да замине гръмозащитата.а тя е здрава

woooow

woooow

• Members
  • PipPipPip
  • 131 Мнения:

Извади кабела, който отива в стаята където е пингулукса от ключа и директно от конвертора с една муфа в приемника. И пиши какъв е резултата.

• donnuzzo харесва това

donnuzzo

donnuzzo

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 68 Мнения:
Чинията е чак на покрива.дори и да го направя не знам дали ще сработи защото конвертора е за мултиключ с 4 изхода хоризонтала и вертикала

focus

focus

Бич за Ломските мангали

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4258 Мнения:

Извади кабела, който отива в стаята където е пингулукса от ключа и директно от конвертора с една муфа в приемника. И пиши какъв е резултата.

Става много сложно вече,трябва да цели поляризация и банд!Аз незнам толкова ли е сложно да се сложи на мястото на работещ приемник неработещият и със това приключват експериментите!Колкото до притеснението,че ще изгори и здравият порт,не го вярвам,просто тва което е минало през ориемника е заминало вече!

donnuzzo

donnuzzo

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 68 Мнения:
Приемника е нагласен да дава 13/18 волта а като го меря ми показва 19.25 волта. Това възможно ли е да е причина да изгори порта и съответно да не хваща сигнал.

focus

focus

Бич за Ломските мангали

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4258 Мнения:
Трябва да сменяш поляризациите за да ти сменя и волтажа,иначе тва 19волта е без товар от конвертора и като се има в напредвид,че сигурно уреда не ти е професионален тс е нормално,ама пробваи и 13 те волта ако ги няма си е заминал някои транзистор!

donnuzzo

donnuzzo

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 68 Мнения:
Ще пробвам

GARFIELD

GARFIELD

...

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1454 Мнения:
  • Моята сателитна антена 180 парабола
  • Моя приемник nova+ / ariva 4k
  • Моето местонахождение Русе

Колеги изпадна ми един пингулукс , но има проблем с него , няма напрежение на вертикална поляризация . на хоризонтал няма проблем , сканира всичко , но на вертикал не . Доколкото разбрах е бил връзван като втори или към него е връзван втори , но така или иначе резултата е този . Питането ми е ,дали проблема е в тунера , който е подменяем и да се разтърся за друг или е някъде по платката , което обезмисля начинанието . 

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни