Към съдържанието

Снимка

Грешка lnb късо съединение

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
21 отговора на тази тема

rozinka

rozinka

Newbie

• Members
  • 8 Мнения:
Здравейте. От няколко дена излиза следното съобщение - Грешка лнб късо съединение. Порових се из форума и видях тема по този въпрос, но странното при мен е че това излиза само на някои програми а не на всички (например БНТ 1 не, а БНТ 2 да). При много програми няма проблем, но при много други излиза само тази грешка. Откачвах кабелите и ги включвах пак, но тъй като не е при всички програми грешката си мисля че не е от кабелите. Мислих да не е от кутията, но тогава отново нямаше да има и една програма, която да работи.След няколко дена грешката изчезва, всички програми ги имаше за един ден и сега отново няма много от програмите. В чужбина сме и това е единственото забавление на баща ми, тъй че ще съм много благодарна ако може да ми помогнете с инфо. Мерси предварително

edit.gif

alexspur

alexspur

Синя каска

• Members
  • PipPipPipPip
  • 791 Мнения:
  • Моята сателитна антена 120/100,240,150
  • Моя приемник Wegoo 4K,Octagon 4K
  • Моето местонахождение под вр.Триглав

A приемника какъв е ?

rozinka

rozinka

Newbie

• Members
  • 8 Мнения:

Не знам точно какъв е приемника, но утре ще проверя. На баща ми е от по-новите, по-компактен. Аз също имам, но е от по старите. Взех го да го пробвам при баща ми, но не помогна.
Ще пиша утре като проверя.

alexspur

alexspur

Синя каска

• Members
  • PipPipPipPip
  • 791 Мнения:

Погледнах в Lyngsat .BNT1е 12271 H, а BNT2 е 12483 V. Ако късото излиза на програми по хоризонтал,на първо време да се тества с друг конвертор.Това е мое мнение,а нека колегите дадат своето.

• rozinka харесва това

focus

focus

Бич за Ломските мангали

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4222 Мнения:
  • Моята сателитна антена 105см. Gibertini
  • Моя приемник Octagon sf8008
  • Моето местонахождение Costa del sol

Това ако е на булсата операторски приемник ,да се пробва първо с друг приемник!

rozinka

rozinka

Newbie

• Members
  • 8 Мнения:

Ще погледна утре при кои програми точно излиза грешката. Ако проблема е в конвертора, трябва тук техник да викам. Мерси.

rozinka

rozinka

Newbie

• Members
  • 8 Мнения:

Това ако е на булсата операторски приемник ,да се пробва първо с друг приемник!

И двата приемника (моя и на баща ми) са от Булсатком. Какъв друг приемник? Аз мислих че само с този тип приемници става.

Niksan

Niksan

koko_varna

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3220 Мнения:
  • Моята сателитна антена 1,5m парабола
  • Моя приемник Kathrein UFS 910
  • Моето местонахождение Варна

И двата приемника (моя и на баща ми) са от Булсатком. Какъв друг приемник? Аз мислих че само с този тип приемници става.

Опааа, розинка се е регистрирала преди 53 минути и вече задава такъв въпрос... Незнам..

Приемника е за смяна.

7724b7a532f054a8.jpg

rozinka

rozinka

Newbie

• Members
  • 8 Мнения:

Аз също мислих че проблема може да е в приемника и затова взех моя да пробвам. Моят в къщи работи без проблем, но като го включа при баща ми, не става и дава същата грешка.

focus

focus

Бич за Ломските мангали

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4222 Мнения:

Аз също мислих че проблема може да е в приемника и затова взех моя да пробвам. Моят в къщи работи без проблем, но като го включа при баща ми, не става и дава същата грешка.

Остава кабел,лоша връзка или лнб!Има ли някъде снадки и евентуално при конектора на лнб-то да има  окис!

Niksan

Niksan

koko_varna

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3220 Мнения:

Ми те си имат форум булсата, защо тука с тия въпроси? Да ходят да си се оправят там има си и телефон за поддръжка. Тука някой да не е назначен на щат да им оправя бакиите с келявите приемници? Стана тя, ние да им играем кол център и онлайн поддръжка. Кой плаща питам аз?

7724b7a532f054a8.jpg

rozinka

rozinka

Newbie

• Members
  • 8 Мнения:

Ми те си имат форум булсата, защо тука с тия въпроси? Да ходят да си се оправят там има си и телефон за поддръжка. Тука някой да не е назначен на щат да им оправя бакиите с келявите приемници? Стана тя, ние да им играем кол център и онлайн поддръжка. Кой плаща питам аз?

Защо с такава агресия? Ако имах възможност и съм в България бих отишла на място да попитам. По телефона е сложно поради ред причини. Просто питам и никой насила не карам да отговаря.

Niksan

Niksan

koko_varna

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3220 Мнения:

Е какво му е сложното - звъниш и питаш. Имат си и форум ако не знаеш. Тука да не сме някаква фирмена поддръжка? Ти даже не знаеш какъв модел ти е приемника, ние трябва да знаем как да ти помогнем. "Ми не знам какъв ми е приемника не знам какво му има , не знам какво му стана, ама ми помогнете".. Звъни им там и им досаждай във форума, да ти помогнат!

7724b7a532f054a8.jpg

petar

petar

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 369 Мнения:
  • Моя приемник Vu+ zero 4k
  • Моето местонахождение Бургас
От обясненията става ясно че проблема може да е в конвертора или кабела

Sent from my iPhone using Tapatalk

alexspur

alexspur

Синя каска

• Members
  • PipPipPipPip
  • 791 Мнения:

Коко,мисля,че не си прав.Да, ако има проблем с келявите приемници,може би си прав,но аз не съм сигурен,че е от приемника,И другото,като не ти се занимава с този проблем,не причислявай и другите колеги,към теб,може би ние искаме да помогнем.Форума е за всички.

focus

focus

Бич за Ломските мангали

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4222 Мнения:

Сисанка,гледам на другият форум други неща пишеш,бъзикаш ли се или има недоразумение?

rozinka

rozinka

Newbie

• Members
  • 8 Мнения:

Сисанка,гледам на другият форум други неща пишеш,бъзикаш ли се или има недоразумение?

Това постнах в другия форум. Не е недоразумение, а неразбиране и невежество от моя страна в тази област.
Не исках тук да пиша повече,заради нападките на Никсан, които намирам за неоснователни. За мен такъв тип форуми са за съвети и помощ като никой не е длъжен да отговаря ако не иска. Но явно не всички мислят така... И тук на всички отзовали се, благодаря.

"След цял ден разхождане напред назад до баща ми и обратно, откачване на кабели, приемници от нас и от баща ми,накрая се оправи проблема. Явно е от приемника наистина, защото взех неговия да пробвам в нас и нищо не стана. После взех пак моя и с някакви други кабели, които изнамерих у нас, се пробвах да го свържа и стана. Не разбирам нищо от техника и затова и няма да се засегна че съм жена xuJIko.gif, но все пак като за абсолютно невежа, все пак се радвам че успях някак си да оправя положението и баща ми отново е щастлив.xuJIko.gifСега аз нямам БГ ТВ , но важното е че той има.

Имам само още един въпрос. Скоро ще имам посещение от БГ и искам да ми донесат нов приемник. Някъде бях чела че един вид приемници не са много добри. https://www.google.b....YDiKhd4SFmRiM: - приемника на баща ми(по-компактния, който е от едва 2 години и се прецака)
https://www.google.b....cfYto57eEWqTM: - и на моя (по-големия, който го имам от повече от 5 години). Съжелявам, исках снимки да кача , но ми дава грешка

Ако е възможно въобще да се избира, кой бихте ми прпоръчали да ми донесат?"

Niksan

Niksan

koko_varna

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3220 Мнения:

Чакай ти жена техника да ти оправи. Ти мъж нямаш ли бе? Той да не блее?Никсъна бил виновен, Никсъна проблемите за 1000 години напред си ги е оправил и то такива за които ти не може и да си помислиш.

Има фирмен форум  forum.bulsat.com - звъниш или там онлайн чат ли или както дойде и им казваш.

7724b7a532f054a8.jpg

focus

focus

Бич за Ломските мангали

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4222 Мнения:

Това постнах в другия форум. Не е недоразумение, а неразбиране и невежество от моя страна в тази област.
Не исках тук да пиша повече,заради нападките на Никсан, които намирам за неоснователни. За мен такъв тип форуми са за съвети и помощ като никой не е длъжен да отговаря ако не иска. Но явно не всички мислят така... И тук на всички отзовали се, благодаря.

"След цял ден разхождане напред назад до баща ми и обратно, откачване на кабели, приемници от нас и от баща ми,накрая се оправи проблема. Явно е от приемника наистина, защото взех неговия да пробвам в нас и нищо не стана. После взех пак моя и с някакви други кабели, които изнамерих у нас, се пробвах да го свържа и стана. Не разбирам нищо от техника и затова и няма да се засегна че съм жена xuJIko.gif, но все пак като за абсолютно невежа, все пак се радвам че успях някак си да оправя положението и баща ми отново е щастлив.xuJIko.gifСега аз нямам БГ ТВ , но важното е че той има.

Имам само още един въпрос. Скоро ще имам посещение от БГ и искам да ми донесат нов приемник. Някъде бях чела че един вид приемници не са много добри. https://www.google.b....YDiKhd4SFmRiM: - приемника на баща ми(по-компактния, който е от едва 2 години и се прецака)
https://www.google.b....cfYto57eEWqTM: - и на моя (по-големия, който го имам от повече от 5 години). Съжелявам, исках снимки да кача , но ми дава грешка

Е то на операторските приемници няма избор,квото ти дадат,особенно Булсата ако вообще има!

• rozinka харесва това

petar

petar

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 369 Мнения:
  • Моя приемник Vu+ zero 4k
  • Моето местонахождение Бургас

Този по-големия има два варианта с различно захранване. Варианта с малко и леко захранване е възможно да дава проблема с късото съединение ако захранването тръгне да се скапва. Това може да се разбере лесно ако се пробва с друго захранване. И в такъв случай проблема не е в приемника а в захранването. Не мога да кажа кой е по-добър, но от гледна точка на захранването - за малкия приемник има захранвания, а за големия приемник трудно се намират захранвания и май често се повреждат

Sent from my iPhone using Tapatalk
  • rozinka харесва това

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни