Към съдържанието

Снимка

H-H мотор

• Влезте в профила си за да пишете
15 отговора на тази тема

nokoniko

nokoniko

Advanced Member

• Members
  • PipPip
  • 32 Мнения:

този сателитен приемник / edison picco s2/може ли да управлява   H-H мотор?

alexspur

alexspur

полунезнаещ

• Members
  • PipPipPipPip
  • 398 Мнения:
  • Моята сателитна антена 120/100,240;240/270
  • Моя приемник Atlas 200,Octagon4K
  • Моето местонахождение под вр.Триглав

Виж  тука: https://www.satshop-...N-PICCO-S2-WIFI

nokoniko

nokoniko

Advanced Member

• Members
  • PipPip
  • 32 Мнения:

Гледах тука  https://www.satshop-...N-PICCO-S2-WIFI, но не ми става ясно. В менюто за настройка на спътниците има меню "позиционер" и в под менюто има USLAS, но само това и ме притеснява, а поръчах мотор и чиния. Не съм сигурен дали ще мога да въртя чинията автоматично с този приемник. Мотора е Sky Sat MG-3900 LPC, какво ви е мнението?

Vass

Vass

Бираджия

• Members
  • PipPipPip
  • 124 Мнения:
  • Моята сателитна антена Triax 110
  • Моя приемник Piccollino S2
  • Моето местонахождение София

Мотора си е ок. Ползвам същия от 5 години. За Н-Н мотор най-добре е да ползваш именно USALS,

Каква антена си поръчал?

nokoniko

nokoniko

Advanced Member

• Members
  • PipPip
  • 32 Мнения:

Офсетова антена  110/100 cm,  галванизирана стомана и електростатично прахово покритие.

Предназначение:

Подходяща за индивидуално и колективно приемане

Диаметър (D) 110 cm Размери (cm) 110/100 F/D 0.55 Усилване при 12.600 GHz 41.70 dB Азимут 180°/360° Елевация 5-57° Ефективност 80% Тегло на рефлектора 6.20 kg Тегло на крепежните елементи 3.20 kg

Днес я получих и видях, че няма градуси разграфени за настройка....проблем ли е.

Vass

Vass

Бираджия

• Members
  • PipPipPip
  • 124 Мнения:

Не е проблем, ако си настройвал антена. Сложи на  мотора точните градуси и гледай хобота и носещото рамо на антената да са успоредни като начало.  Антената има ли си някакво име....по описанието прилича на тази + още един килограм:

http://www.satshop.bg/product.php?id_product=648

nokoniko

nokoniko

Advanced Member

• Members
  • PipPip
  • 32 Мнения:

Антената  е "OF110 Click system" .... не съм настройвал с мотор и ми е притеснено. От два дена чета за тези настройки и ще видя каква ще я свърша. Живея в Брезник на 20 км от Перник. Какви градуси на мотора да настроя. GPS позицията ми е 42.7 и 22.9. ето я http://diablosat.net...stem-of110.html

nokoniko

nokoniko

Advanced Member

• Members
  • PipPip
  • 32 Мнения:

По мои изчисления градусите на мотора трябва да са 47.3, но не съм сигурен, а най-южния спътник ми е Astra 3B на 23.5

Vass

Vass

Бираджия

• Members
  • PipPipPip
  • 124 Мнения:

Мотора го слагаш на една идея под 43гр, ама наистина една идея(мислено м/у 42.5 и 43гр). Ако искаш използвай лупа. Скалата на този мотор е точна. Най-важното е стойката да е абсолютно вертикална, мериш на кръст на четири места вертикала. Включи мотора към приемника и го прати на 0. Направи го 2-3 пъти(Иди на 0)!. Разгледай внимателно дали процепа точно съвпада с  нулата.

След това монтирай носещото рамо на антената на хобота и гледай процепа му да е точно в средата. Мисля, че имаше някаква делка.на носача. След това монтирай антената на носача и понеже няма градуси, гледай да застане горе-долу успоредно на хобота на мотора. Конвертора точно на средата....нулева позиция.

Затегни не много силно и от приемника отиди на Астра 19,2Е за да хванеш сигнал. Там сигналът е най-силен. Направи някаква настройка след като хванеш сигнал с картина, но не затягай пак много. След това през приемника прати антената на Астра 23,5Е. Продължавай с фината настройка. Като си готов отиди на BADR 26Е Транспондери 12523H 27500 и 12523V 27500. Там доизцеждаш антената. Непрекъснато проверявай крайните спътници Изток/Запад.

nokoniko

nokoniko

Advanced Member

• Members
  • PipPip
  • 32 Мнения:

Мерси много....утре действам.

nokoniko

nokoniko

Advanced Member

• Members
  • PipPip
  • 32 Мнения:

Притеснява ме, че в приемника никъде няма в менюто ИДИ НА 0/нула/......Дали няма и приемник да купувам, ако този не става.

Vass

Vass

Бираджия

• Members
  • PipPipPip
  • 124 Мнения:

Като зададеш USALS влизаш с О.К. задаваш си координатите най-отдолу ти е "Иди на 0".

Приемника ти е добър, не се притеснявай! Свали си голямото упътване и го разучи. Трябва малко и четене.

• nokoniko харесва това

nokoniko

nokoniko

Advanced Member

• Members
  • PipPip
  • 32 Мнения:

Ей, златен човек си .....открих го. 

nokoniko

nokoniko

Advanced Member

• Members
  • PipPip
  • 32 Мнения:

Правилно ли вкарах местоположението. Буквата "Е" на местна дължина и буквата "N" на местна ширина правилни ли са, че могат да се променят, а не запомних кои са?20190312_212343.jpg

Vass

Vass

Бираджия

• Members
  • PipPipPip
  • 124 Мнения:

Правилно си ги въвел. Единствено не съм сигурен, че с този приемник ще може да "изцедиш" антената. Индикаторите не са много точни. Един трик -  след всяко "пипане" на антената закривай с ръка конвертора за 2-3 секунди за да тръгват индикаторите от нула. Аз например настройвах с една стара Еспекта, която  беше с много чувствителни индикатори. Старите приемници на Булсатком също вършат работа, но пък с тях не може да въртиш мотора, но за фината настройка ще станат.

Е, ако намериш хубав уред за настройка най-добре!

nokoniko

nokoniko

Advanced Member

• Members
  • PipPip
  • 32 Мнения:

Благодаря ти много за помощта....справих се за около 1 час.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни