Към съдържанието

Снимка

Температура на процесора

• Влезте в профила си за да пишете
2 отговора на тази тема

mrwrong

mrwrong

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 10 Мнения:
  • Моя приемник Edision OS Nino
  • Моето местонахождение Пловдив

Здравейте, от скоро имам EDISION NINO DVB-S2 приемник. Много съм доволен как работи. Забелязах обаче, че температурата на просесора стига до 80 градуса. Това нормално ли е, че ми се вижда малко множко. Ако махна капака на кутията температурата пада до около 60-65 градуса. Това са показанията в Меню>Информация>Относно имидж. Мерих температурата със инфрачервен термометър и той показва същите температури, което значи че термосензора в процесора показва вчрна температура. Да се приеснявам ли от прегряване.

Raicon®

Raicon®

FIRE-RAISER

• Members
  • PipPip
  • 39 Мнения:
  • Моя приемник Ferguson Ariva 103E
  • Моето местонахождение V.T.

Привет,

не може ли да му сложиш радиатор, така ще разсейва повече температура...

едно време бях слагал така на RaspberryPi-то и ситуацията се подобеяваше.

иначе 80*C не е чак толкова страшно, но колкото е по ниска температурата толкова по-добре за чипа..

:comp: Когато правиш нещо, прави го както трябва !

Boyan

Boyan

Members

• Administrators
  • 5996 Мнения:
  • Моята сателитна антена Pasat 140cm
  • Моя приемник Edision OS NINO+
  • Моето местонахождение София

Здравейте, от скоро имам EDISION NINO DVB-S2 приемник. Много съм доволен как работи. Забелязах обаче, че температурата на просесора стига до 80 градуса. Това нормално ли е, че ми се вижда малко множко. Ако махна капака на кутията температурата пада до около 60-65 градуса. Това са показанията в Меню>Информация>Относно имидж. Мерих температурата със инфрачервен термометър и той показва същите температури, което значи че термосензора в процесора показва вчрна температура. Да се приеснявам ли от прегряване.

Няма проблем да работи с тези температури. Максималната за процесора е 120 градуса и изключва защитата му.

Нямам нито един брой върнат от прегряване или повреден от това.

Поздрави!

• mrwrong харесва това

:idea: СПЕЦИАЛИЗИРАН МАГАЗИН ЗА САТЕЛИТНА ТЕХНИКА НА ДИГИТАЛ ПЛЮС ЕООД - WWW.SATSHOP-BG.COM :rockon:
:idea: EDISION БЪЛГАРИЯ - WWW.EDISION.BG :guitar:

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни