Към съдържанието

Снимка

Проблем с Intelsat 10-2 12723-H-27500

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
6 отговора на тази тема

beatman

beatman

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 40 Мнения:

Здравейте колеги,

От 1 седмица ми се загуби транспондер 12723-H-27500 на Intelsat10-2 (0,8W). Румънците се кълнат, че всичко с излъчването е ОК, но тук не излиза. Например с 12226 V 27500 нямам проблеми. Някой има ли възможност да врътне и да пробва да закачи на въпросния транспондер?

GARFIELD

GARFIELD

...

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1283 Мнения:
  • Моята сателитна антена 180 парабола
  • Моя приемник Edision Primo
  • Моето местонахождение Русе

Здравейте колеги,

От 1 седмица ми се загуби транспондер 12723-H-27500 на Intelsat10-2 (0,8W). Румънците се кълнат, че всичко с излъчването е ОК, но тук не излиза. Например с 12226 V 27500 нямам проблеми. Някой има ли възможност да врътне и да пробва да закачи на въпросния транспондер?

Няма проблеми с тази честота . Провери си конвертора , някои се скапват първо точно на тези честоти след 12500 и отначало към 10700 

• gogyto харесва това

beatman

beatman

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 40 Мнения:

Благодаря! Просто исках някой да потвърди, че всичко е ОК преди да разбутам всичко при мен, т.к. всички останали транспондери излизат.

Конвертора е сменен с чисто нов. Опитвам с различни приемници - без резултат. Поразклатих антената - също няма промяна. Следобед ще настроя друга антена + отново проверка на кабел, конвертор...

jorkin29

jorkin29

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 252 Мнения:
С каква антена си пробвал.При мен с 1.20 тази честота е най-слаба от този спътник,но пак излиза стабилно с около 10дб. сигнал.

Изпратено от моят Lenovo K10a40 с помощта на Tapatalk

Avangard

Avangard

Сат фен

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1054 Мнения:
  • Моята сателитна антена GS 120 oфсет
  • Моя приемник DM 500HD/DM 800HD SE
  • Моето местонахождение София

При мен с 120 офсетка сигнала е този 6752f1e11a14c7be.jpg

mihni1

mihni1

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 94 Мнения:
  • Моя приемник Edision pingulux,
  • Моето местонахождение Раднево
При теб е проблема.Моя приемнк е на проценти и не зная колко дб.е но с офсет 80 е 84/90 %

beatman

beatman

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 40 Мнения:

Благодаря за информацията!

Явно преди седмица сигнала е бил на ръба и вече с 80см офсет не го ловя. Има шанс другата антена пред тази също да пречи малко, но за съжаление не мога да я преместя лесно. Просто се подведох по това, че всички останали транспондери излизаха с много добър сигнал. Днес, след като потвърдихте, че транспонера работи, "оживих" мотора на една стара 2,20 офсетка - с нея всичко излезе, но наистина сигнала на този транспондер е доста по-слаб в сравнение с другите. Вече всичко е наред.

Още веднъж благодаря за съдействието на всички :)

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни