Към съдържанието

Снимка

Opennfr image-6.2 и ncam. emu

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
3 отговора на тази тема

valseat

valseat

Новобранец

• Members
  • PipPipPipPip
  • 367 Мнения:

Закъсах с инсталирането на ncam.emu на Еdison mini с opennfr 6.2 image. Този фийд extra-url-opennfr_1.0_all.ipk се инсталира но след това няма softcams в плъгините. Инсталирам softcam-feed-universal_2.0_all.ipk и от softcams инсталирам oscam_atv  и всичко е нормално. Но няма ncam emu. в softcams. Конфизите се слагат както при openatv в /usr/keys. Само че тук има и файл ;oscam_atv.x;....,който се намира в Softcam directory ----/usr/emu. И при изтегляне примерно на oscam_ymod  или doscam пак създава файл в Softcam directory. И тези емулатори работят. Този файл ;oscam_atv.x; не може да се отвори,редактира.  И при инсталиране на ;enigma2-plugin-softcams-ncam-all-images_V2.4-r0_all.ipk;/ и други версии пробвах/ в Softcam directory не се създава такъв файл. Нито пък има файлове в usr/bin и еtc..докато на оscam има. Пробрах и с SatVenus Panel. Инсталирах версия ncam 1.5/ и пише,че е за opennrf image. Пак не става. Аз в началото мислех да сменя директориите при инсталиране на емулаторите ... ама аз няма какво да сложа на ncam и пак няма да стане според мен дори и да намеря отделни файлове/ bin, ncam-emu/...за ncam.

Ще съм благодарен за всяко напътствие.

focus

focus

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2273 Мнения:
  • Моята сателитна антена 105см. Gibertini
  • Моя приемник xtrend 9500
  • Моето местонахождение Costa del sol

Смени бина на оскам с този на нкам,ама бина на нкам да се казва същото като бина на оскам,сложи си конфизите в директорията която е за нкам и като стартираш от приемника оскам,реално ще ти се стартира нкам,да не забравиш бина да е с атрибут 755.Иначе погледнах в нкам архива ми не виждам да има нкам за този имидж и най вероятно скрипта не е пригоден за него!

• valseat харесва това

Devnull

Devnull

Старо куче

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1625 Мнения:

Виж това.

Прочети инфото пише и за други файлове в библиотеките.

И най-добре тестовете на имидж от мултибуут да не си скапваш основния на флаша.

• valseat харесва това

OSS3+, Pingulux и малко зверче k1 plus dvb-s2/t2 - android. Антени - 3 цокалата от бебешките години на детето

valseat

valseat

Новобранец

• Members
  • PipPipPipPip
  • 367 Мнения:

Смени бина на оскам с този на нкам,ама бина на нкам да се казва същото като бина на оскам,сложи си конфизите в директорията която е за нкам и като стартираш от приемника оскам,реално ще ти се стартира нкам,да не забравиш бина да е с атрибут 755.Иначе погледнах в нкам архива ми не виждам да има нкам за този имидж и най вероятно скрипта не е пригоден за него!

Благодаря ! Точно така стана. Но....Първо понеже нямах бин файл ncam и файл ncam.emu инсталирах ncam 1.0 oт Satvenus panel. След това копирах бин файла ncam  в softcam директорията с име oscam/ и атрибути 755 и 777 става/. Сложих конфизите в usr/keys и ncam запали. Обаче всички пакети се отварят с изключение на TNTSAT на Астра. Предположих,че е от версията на ncam/ тя е първата официална/. Деинсталирах ncama и инсталирах ncam 4.1. Taзи версия инсталира в tmp папка ;Raed;която съдържа бинове за много имиджи/ но няма за opennfr image./....По същият гореописан начин сложих бин файла ncam от опенатв имидж в usr/bin, ncam.emu файла в etc. и пак копирах бин файла с име оскам в софткам директорията. И сега имам два емулатора. Оскам и ncam.  Жив и здрав да си и благодаря !

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни