Към съдържанието

Снимка

Osnino срещу OSS3+

• Влезте в профила си за да пишете
8 отговора на тази тема

Devnull

Devnull

Старо куче

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1598 Мнения:

1. Дизайн - ниното супер малко, удобно може да се скрие и да не се вижда благодарение на IR екстендера.

2. Дистанционно

WIN_20171222_15_44_07_ProKtZihVhauNmrFZ7

Удобно е като се включи и това, че може да се програмират 5 бутона е екстра. Липсат ми няколко бутона, но ще се преживее.

3. Буут и бързина.

Два пъти по-бавен е ниното при буутване, но това се подразбира от процесора 750Mhz срещу 1300 е ясно. При сърфиране из менютата са си почти равни.

Тук ще обърна внимание и мултибуута. При OSS3+ когато е на имидж не на флаша му няма реален Standby. При команда Deep standby изключва и веднага сам тръгва да буутва. Стига до 2% и до там замръзва. При Ниното го има същия проблем, но само на имиджи OpenNrf, OpenHDF и OpenAtv. На OpenPli и преработеното от гърците такова Satdreamgr Deep standby си е напълно реален.

4. Мрежови качества.

LAN - няма да я коментирам защото си работи като всяка ланка без забележки.

WLAN - направо съм очарован от работата И. Филм от настолния комп. с битрейт 15 мегабита си го плейва без да запецва грам. Има и една дребна забележка обаче. Понякога, но не винаги след рестарт не свързва с рутера и се налага да се мине през Deep Standby или изключване от тока.

BLUETOOTH - за мен не работи все още и дано го оправят, че залагах много на него. Може и аз да бъркам нещо, но не ми се вярва. Пробвах го със следните устройства:

Лаптоп с Windows 7 Ultimate 64-ка

Лаптоп с Windows 10 Pro

Таблет с Windows 10 Pro

Телефони - Алкател, Самсунг, ZTE Blade Q, Ifone 6-ца.

Bluetooth слушалки - те ми трябваха най-много.

BluetoothSl4wG8fpyaQ0jzLPABzZ1513974284.

5. Имиджи

Класирам ги в следния ред

- OpenAtv

- OpenHDF

- OpenNRF

- Satdreamgr

- OpenPli

Смело казвам, че от последните два нищо не става и са пълна и кисела боза.

Когато е зареден на мултибуут-а някой от тях не може да се избере направо друг имидж да се зареди, а трябва да се мине през този на флаша и да дебнеш като стартира да му казваш кой имидж да зареди. Така е примерно при OpenPli:

screenshot_2017-12-22_21-21-50yDvDJM336g

Докато при OpenAtv си е наред.

screenshot_2017-12-22_21-28-34tWOFpMZw2T

6. Мултимедийни качества.

Питах в друга тема как се държи вградения плеър като спиране на пауза и проблем със субтитрите при прескачане или връщане назад. Паузата работи без проблем, но при прескачане напред или връщане и ниното си забравя субтитрите. Проблема си остава.

Това е засега и Весело посрещане на Коледа за всички.

• Neo64, gogyto, Марти и още 1 харесват това

OSS3+, Pingulux и малко зверче k1 plus dvb-s2/t2 - android. Антени - 3 цокалата от бебешките години на детето

Kiril Nezkov

Kiril Nezkov

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 113 Мнения:

При смяната на кодирани програми, кой сменя по -бързо?  Не намирам видео ревю за Ниното.

gogotogo1

gogotogo1

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 296 Мнения:
  • Моето местонахождение София

Тук ще обърна внимание и мултибуута. При OSS3+ когато е на имидж не на флаша му няма реален Standby. При команда Deep standby изключва и веднага сам тръгва да буутва. Стига до 2% и до там замръзва. При Ниното го има същия проблем, но само на имиджи OpenNrf, OpenHDF и OpenAtv. На OpenPli и преработеното от гърците такова Satdreamgr Deep standby си е напълно реален.

Колега Devnull няма такова нещо при мен на Ниното ,точно преди 2 минути пробвах на опенНФР на мулти дийп стенд бая си работи перфе гаси се ,гаси си и тв и светва червенния светодиод , след команда от дистанционното с червения бутон приемничето си пали и си тръгва НФРа.

Пробвах и на OSS2+ пак на мулти и пак на опенНФР отново без никакви гризи гаси си се и след това си тръгва при подадена команда от дистанционното за стартиране.

1.60 parabola 75e-30w; Bulsatcom 80см.-23e,19e,16e; vivacom 80cм.- 39e; Debian-8.7.1 ;DM500s; Edision Os Nino, Edision Os2+; Octagon SF4008 4k

Devnull

Devnull

Старо куче

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1598 Мнения:

При смяната на кодирани програми, кой сменя по -бързо?  Не намирам видео ревю за Ниното.

Напълно са равни.

Гого, избягах днес от Сф и не взех флашката с мултито като се върна ще продължа с тестовете.

OSS3+, Pingulux и малко зверче k1 plus dvb-s2/t2 - android. Антени - 3 цокалата от бебешките години на детето

Devnull

Devnull

Старо куче

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1598 Мнения:

Deep Standby от имидж на мулти се оправи. Сега на всички имиджи си гасне с червен светодиод.

Причината се оказа във флашката и след смяна  всичко е ток и жица. Сега ше подхвана OSS3+, че там е същия модел флашка с която имаше дертове.

Boyan

Boyan

Member

• Administrators
  • 5852 Мнения:
  • Моята сателитна антена Pasat 140cm
  • Моя приемник Edision OS Mini+

За субтитирите само да кажа, че лично аз го пробвах дали ги забравя след пауза и при мен си бяха ОК. Тествах с два файла и си продължаваха.

За блутут-а за аудио стрийм забравете. Става за мишка, клавиатура или геймпад за емулатора на супер нинтендо. Това е за блутут-а :)

:idea: СПЕЦИАЛИЗИРАН МАГАЗИН ЗА САТЕЛИТНА ТЕХНИКА НА ДИГИТАЛ ПЛЮС ЕООД - WWW.SATSHOP-BG.COM :rockon:
:idea: EDISION БЪЛГАРИЯ - WWW.EDISION.BG :guitar:

Devnull

Devnull

Старо куче

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1598 Мнения:

Бояне, писах по-горе при прескачане напред или връщане назад.

Също съм му задал да пуска филм от позицията на която е спрян. И като тръгне не винаги, но го има си забравя пак субтитрите. И тогава се почва - прескачам напред или връщам, че понякога пак през стоп-а докато тръгнат.

Ще взема и клип да снимам накрая.

Boyan

Boyan

Member

• Administrators
  • 5852 Мнения:
  • Моята сателитна антена Pasat 140cm
  • Моя приемник Edision OS Mini+

Бояне, писах по-горе при прескачане напред или връщане назад.

Също съм му задал да пуска филм от позицията на която е спрян. И като тръгне не винаги, но го има си забравя пак субтитрите. И тогава се почва - прескачам напред или връщам, че понякога пак през стоп-а докато тръгнат.

Ще взема и клип да снимам накрая.

Да бе знам,  нали точно това искаше от мен да тествам. Мислиш ли, че ако не се беше получило ще ти кажа че е ОК? Пробвай с някакъв друг utf8 конвертор, друго не се сещам.

Дори мисля, че имам на една флашка това с което тествах и пак ще ги пробвам.

:idea: СПЕЦИАЛИЗИРАН МАГАЗИН ЗА САТЕЛИТНА ТЕХНИКА НА ДИГИТАЛ ПЛЮС ЕООД - WWW.SATSHOP-BG.COM :rockon:
:idea: EDISION БЪЛГАРИЯ - WWW.EDISION.BG :guitar:

Devnull

Devnull

Старо куче

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1598 Мнения:

Завърших тестовете на Nino- то и отиде на мястото Pingulux- a.

С две думи - добър приемник и с чудесни мрежожи качества, но не може да стъпи и на малкия пръст на OSS3+. Разграничавам се от това че OSS3+ има един тунер повече и процесора е по-як.

Търсих предимство в по-новия кернел и малко повече писачи на имиджи, но ефекта е никакъв.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни