Към съдържанието

Снимка

Моля за помощ !!!

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
21 отговора на тази тема

icemann

icemann

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 10 Мнения:

Колеги! Моля за помощ тъй като съм нов в цялата тематика.Опитвам се да намеря начин за достъп до българските канали,както и англииските bbc,sky news и подобни.Трябва да уточня:с приемник vu+ solo 4k съм,инсталирах openvix последна версия,според това ,което прочетох ,е подходяща за arm v 7процесори(ако имате предложения за по-добър избор на image моля споделете).Също така съм и с втори конвертор за руските канали,тъй като бих желал и тях да гледам от лингвистична гледна точка.Пробвах да получа достъп с oscamd ,но не можах да подкарам нещата а и не ми стана ясно за каква емулация е най-подходях.

Моля ви  за помощ !!!

Благодаря предварително

kaizera82

kaizera82

Старо куче

• Members
  • PipPipPipPip
  • 308 Мнения:
След инсталацията на оскам провери ли си линиите? Връзваш ли се към тях?
Gigablue Quad Plus (Dreambox 800HD & 500s)

Neo64

Neo64

Тъпанар

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 992 Мнения:
  • Моята сателитна антена 1.10
  • Моя приемник Octagon SF4008
  • Моето местонахождение Europa Central

Нещо не вдявам , искаш да гледаш нещо на ему или си имаш линии от някой извор

Mut@nt 51HD 4K  ,Octagon SF 8008, Edison OS NINO ,  ET 7000

48b34a44e995eebb.gif

icemann

icemann

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 10 Мнения:

Както споменах още съм нов и още разучавам нещата .Това което направих е да инсталирам oscam.Проблемът ми е че първо незнам дали би ми свършил работа,второ доколкото разбрах,трябва да се сложи oscam.key ,който не ми стана ясно в коя папка да го сложа,но това не е единствения казус .Свалих softcam.reg файл както и oscam файлове(config,whitelist,user общо 14 файла

мисля че са за card sharing но може и да бъркам.На крактко целта наупражнението е да мога да отключа българските,руските англииските и някои немски канали а по-нататък защо не и други,т.е достъп до кодировки от типа bulcrypt,videoguard,viaccess,Nagravision.Това е крайната цел.Можете ли да споделите вашия опит?

valseat

valseat

Новобранец

• Members
  • PipPipPipPip
  • 374 Мнения:

Kaто се опирам на моя опит аз бих ти предложил един много лесен вариант за гледане на програмите. Разменяме твоя vu+ solo 4k за моя Едисон Мини и гледаш. Всичко е настроено и нагласено . А иначе има да пишеш една седмица и пак ще объркаш нещо.:))

kaizera82

kaizera82

Старо куче

• Members
  • PipPipPipPip
  • 308 Мнения:
За да отключиш каквото и да било ти трябва читава линия + нужните познания как да си конфигурираш оскама. Оносно папката с конфизите, зависи от това с кой имидж си. Примерно при мен са в usr/keys
Gigablue Quad Plus (Dreambox 800HD & 500s)

icemann

icemann

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 10 Мнения:

Имиджа ми е openvix 5

focus

focus

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2282 Мнения:
  • Моята сателитна антена 105см. Gibertini
  • Моя приемник xtrend 9500
  • Моето местонахождение Costa del sol

Разменяме твоя vu+ solo 4k за моя Едисон Мини и гледаш. Всичко е настроено и нагласено . А иначе има да пишеш една седмица и пак ще объркаш нещо. :))

Даже трябва и да доплати :tongue:

gogotogo1

gogotogo1

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPipPip
  • 333 Мнения:
  • Моето местонахождение София

На крактко целта наупражнението е да мога да отключа българските,руските англииските и някои немски канали а по-нататък защо не и други,т.е достъп до кодировки от типа bulcrypt,videoguard,viaccess,Nagravision.Това е крайната цел.

За тази ти твоя крайна цел трябват доста познания,

Само с ему няма да стане трябват ти линий , bulcrypt,videoguard,viaccess,Nagravision не работят на ему.

размяна на карти това е играта иначе черни екрани.

Като за начало научи как се работи с оскам,след това ползвай заргакум там има почти всичко.

1.60 parabola 75e-30w; Тelesystem OF100-36e;Bulsatcom 80см.-39e; Debian-8.7.1 ;Edision Os Nino, ZgemmaH7S 4k; Octagon SF4008 4k

icemann

icemann

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 10 Мнения:

Имиджа ми е openvix 5

gogotogo1

gogotogo1

• Members
  • PipPipPipPip
  • 333 Мнения:

Имиджа ми е openvix 5

а защо не пробваш с опенатв 6.1

1.60 parabola 75e-30w; Тelesystem OF100-36e;Bulsatcom 80см.-39e; Debian-8.7.1 ;Edision Os Nino, ZgemmaH7S 4k; Octagon SF4008 4k

focus

focus

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2282 Мнения:
  • Моята сателитна антена 105см. Gibertini
  • Моя приемник xtrend 9500
  • Моето местонахождение Costa del sol

Имиджа ми е openvix 5

Това го разбрахме,ама седни и почети малко за оскама,подкарай го пък тогава вече ще прецениш да гледаш с огризките и ли да си платиш в заргата например както ти е написал по-горе колегата!

а защо не пробваш с опенатв 6.1

Ако ще и имидж от марс да сложи,ако не се образова чрез четене,едва ли ще стане!

• gogyto и gogotogo1 харесват това

gogotogo1

gogotogo1

• Members
  • PipPipPipPip
  • 333 Мнения:

Ако ще и имидж от марс да сложи,ако не се образова чрез четене,едва ли ще стане!

Мдааааааааам така си е.

icemann

icemann

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 10 Мнения:

Благодаря за предложението.Все още експериментирам и работя на сляпо.А относно оскам къде предлагате да погледна.Нещо актуално ,работещи инструкции и tutorials?

gogotogo1

gogotogo1

• Members
  • PipPipPipPip
  • 333 Мнения:

Благодаря за предложението.Все още експериментирам и работя на сляпо.А относно оскам къде предлагате да погледна.Нещо актуално ,работещи инструкции и tutorials?

http://www.streamboa...n/What_is_OSCam

http://www.streamboa...v/wiki/OSCam/en

emomcm

emomcm

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 538 Мнения:

Тук в форума ,ползвай  темите  :smile:  за проблемите.

STICKMAN RADIO

lulyak

lulyak

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 46 Мнения:

С този приемник може и директно с IPTV да ги гледате тия канали дето искате, и вариантите са два: или си търсите линии всеки ден, или пък се абонирате някъде към някой сървър. Същото важи и за оскам но там ви трябва и спътников сигнал.

Neo64

Neo64

Тъпанар

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 992 Мнения:
  • Моята сателитна антена 1.10
  • Моя приемник Octagon SF4008
  • Моето местонахождение Europa Central

Пич , след като си си купил Соло 4 К, смятам , че няма да издържиш на Зяргата гаргата.

Не мога да разбера какво се препоръчва един сървър за 5 кинта , като дойде някое напечено спортно събитие и става друсан кебап.

Търси нещо наоколо сигурно и т.н., то  само пакета на Буля, вече е15-16 кинта на месец за  редовен плащач.

Слагай Опен Пли и не се мъчи с тия имиджи.

Mut@nt 51HD 4K  ,Octagon SF 8008, Edison OS NINO ,  ET 7000

48b34a44e995eebb.gif

icemann

icemann

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 10 Мнения:

Моля ,който може да предложи помощ под формата на настройки за достъп ако не представлява проблем да сподели.
Благодаря!

alexspur

alexspur

полунезнаещ

• Members
  • PipPipPipPip
  • 385 Мнения:
  • Моята сателитна антена 120/100,240;240/270
  • Моя приемник Atlas 200,Octagon4K
  • Моето местонахождение под вр.Триглав

Гледам , че си прочел Л.С. Така с писане по форума няма как да стане.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни