Към съдържанието

Снимка

Алуминиеви кутийки

• Влезте в профила си за да пишете
7 отговора на тази тема

silverchair

silverchair

Newbie

• Members
  • 6 Мнения:

Здравейте,

Вчера си взех Нано плюс приемника с вграден wifi. За 30 мин тест, колкото да сетна заргата и да видя как вървят каналите, забелязах че бая си пари приемника. Видях че се предлагат всякакви кутийки като цветова гама, ама всичките са от пластмаса. Варианта за алуминиева кутийка която да отдава топлината ми се струва като доста добра идея. Знам че говоря за нисък клас приемник, но пък този печели с размера си и бързият сетъп.

Притеснява ме, да не е като Western Digital дисковете старите им модели, дето греят греят и в един момент спрат и да греят .. ако ме разбирате ..

Boyan

Boyan

Members

• Administrators
  • 5988 Мнения:
  • Моята сателитна антена Pasat 140cm
  • Моя приемник Edision OS NINO+
  • Моето местонахождение София

Здравейте,

Вчера си взех Нано плюс приемника с вграден wifi. За 30 мин тест, колкото да сетна заргата и да видя как вървят каналите, забелязах че бая си пари приемника. Видях че се предлагат всякакви кутийки като цветова гама, ама всичките са от пластмаса. Варианта за алуминиева кутийка която да отдава топлината ми се струва като доста добра идея. Знам че говоря за нисък клас приемник, но пък този печели с размера си и бързият сетъп.

Притеснява ме, да не е като Western Digital дисковете старите им модели, дето греят греят и в един момент спрат и да греят .. ако ме разбирате ..

Не се притеснявай изобщо. Приемника си грее съвсем нормално! Единствено, ако го лепиш с лепенките на гърба на телевизора трябва да го залепиш от горната страна на капака му, защото отдолу са отворите за охлаждане. Т.е. може да го прегрееш единствено, ако му залепиш охлаждащите отвори или го оставиш да го грее слънцето ;) Няма нещо което като работи да не грее и досега няма нито един върнат за това че е прегрял или изгорял. Не се притеснявай ще изкара много повече от 2 години! Друг е въпроса след всички тези години дали вече ще е актуален. Твърдия диск има механика, докато при този приемник няма нищо механично. Все пак ако успееш да го изгориш от прегряване ще ти го сменя с чисто нов за моя сметка ;) Обикновенно тази техника изгаря през тунера или HDMI - в единия случай не зависи от теб, а в другия изгаря HDMI при неправилна употреба.

П.С. Всичко друго в темата е спам и го изтривам!

:idea: СПЕЦИАЛИЗИРАН МАГАЗИН ЗА САТЕЛИТНА ТЕХНИКА НА ДИГИТАЛ ПЛЮС ЕООД - WWW.SATSHOP-BG.COM :rockon:
:idea: EDISION БЪЛГАРИЯ - WWW.EDISION.BG :guitar:

GARFIELD

GARFIELD

...

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1287 Мнения:
  • Моята сателитна антена 180 парабола
  • Моя приемник Edision Primo
  • Моето местонахождение Русе

Ако не са залепени кръглите крачета на приемника , дори и нормално сложен може да прегрее , понеже без тях той ляга на отворите за охлаждане .

Vass

Vass

Бираджия

• Members
  • PipPipPip
  • 113 Мнения:
  • Моята сателитна антена Triax 110
  • Моя приемник Piccollino S2

Моя няколко секунди след стартиране нещо изпуква вътре, след спиране пак се чува същия звук. Дано да е някакво реле.....

Става въпрос за Нано плюс без Wi Fi + мотор с 71/79см. антена.

Boyan

Boyan

Members

• Administrators
  • 5988 Мнения:

Ако звука е като преместване на стрелка на часовник е нормално, но ако се притесняваш дай го насам да го видя.

:idea: СПЕЦИАЛИЗИРАН МАГАЗИН ЗА САТЕЛИТНА ТЕХНИКА НА ДИГИТАЛ ПЛЮС ЕООД - WWW.SATSHOP-BG.COM :rockon:

Vass

Vass

Бираджия

• Members
  • PipPipPip
  • 113 Мнения:

Засега всичко си е о.к. Върти си мотора. Да, звука е някак си като "пластмасов клик".  Не съм започнат с тази техника и си мислех за  кондензатор, защото в първите 2-3 седмици този "клик" го нямаше. Между другото телевизора ми при включване/изключване също "кликва", но там звука е по-метален и със сигурност е реле. 

Boyan

Boyan

Members

• Administrators
  • 5988 Мнения:

Не е кондензатор, а звука трябва да е от дросел. Като го включиш вероятно се чува до или при появата на образа. Не се притеснявай.

Vass

Vass

Бираджия

• Members
  • PipPipPip
  • 113 Мнения:

O.K.

0 потребител(и) четат тази тема