Към съдържанието

Снимка

vuduo проблем с булсат транспондер

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
36 отговора на тази тема

keleme

keleme

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 132 Мнения:

привет!

от бая време си се знае,че дуото не блести с тунери.

имам проблема,че не намира каналите на tp22:

12647 H
tp 22
F1
52-55.1 bulsatcom.png Bulsatcom p.gif DVB-S2
MPEG-4/HD
Bulcrypt 30000-3/4
8PSK 1-5
7.9 

преди не намираше и други,но при ръчно търсене излизаха,обаче сега тоя транспондер-ядец.

39Е идва директно на тунер б,сигнала е ок,но нищо.мисля си,че променях някакви настройки на тунера в ресивъра и после намираше липсващите.

имате ли някаква идея?

може ли да се подмени единия тунер с някакъв по-нов модел,кой е за предпочитане,и дали си струва?

мерси предварително!

пс> забравих да напиша,че другия ми ресивър хтренд 9200 си намира всичко,от същата антена с туин конвертор.

VU DUO + XTREND ET9200 PB Enigma

keleme

keleme

• Members
  • PipPipPip
  • 132 Мнения:

дали смяната на конвертора с по-нов би дал резултат,в момента съм с един от преди поне 15-20год?

Belge

Belge

terrien

• Members
  • PipPipPipPip
  • 387 Мнения:
  • Моята сателитна антена 111 на 100
  • Моя приемник TechniBox S4
  • Моето местонахождение Белгия

еми пробай с размяна на изходите на туйна, или с нов

buldozer

buldozer

ШИБАМ ЛОВДЖИИ И ФРИЗЬОРИ!

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2378 Мнения:

Наслушахме се на глупави идеи!

Дуото има, може би най прецизния и чувствителен тунер!

И ще ти излезе транспондера,ако смениш 3/4 с 2/3!От половин година е променен този параметър!

keleme

keleme

• Members
  • PipPipPip
  • 132 Мнения:

за съжаление и това не помага,пробвах преди малко.размених двата изхода на конвертора,пак нищо.освен както каза колегата да разменя тунерите да видим да не би тунер а да е по-добър.той е на 19.2Е,но му качвам готови сетинги без да търся.

преди няколко месеца на страницата на булсата имаше инфо за ръчни настройки,но вече са го махнали.точно оттам го правех и с леки изменения,понеже имаше фатални грешки,излизаха всички канали.

тунера на дуото не знам колко е чувствителен,но винаги съм имал значително по-малко намерени канали в сравнение с хтренда.моето дуо е от най-първите без фронтпроцесор и бачка от време оно като сървър нон стоп,с вграден диск и откачен вентилатор.е,миналата год.трябваше да му сменя проблемния кондензатор.

но слабостите на тунера са си отначало такива и ме дразнят.

ще трябва да кача един блек хол да пробвам с него,че ползвам един немски имидж.

какъв фийд се качваше за него,за да се инсталира оскама?

skyboy

skyboy

• Members
  • PipPipPip
  • 176 Мнения:
  • Моята сателитна антена 120
  • Моя приемник Piccollo3in1/zgemma
  • Моето местонахождение Сливен
Аз имам същият проблем,освен на 39 има проблем на 36-23 и 9 градуса пробвал съм с доста имиджи никакъв ефект,на мултифийд с 9 конвертора съм сменях ги и пак нищо,мислех си че е от дайсека и кабела и тях смених и от там не е кондензатора е сменен също,на същите антени си излиза всичко пробвал съм с 3 различни приемника само вуто прави проблем,пробвах всичко което ми хрумна и ми писна да се занимавам,ще следя темата с интерес понякога големите проблеми имат много прости решения :)

keleme

keleme

• Members
  • PipPipPip
  • 132 Мнения:

... понякога големите проблеми имат много прости решения :)

нов тунер,само дето на дуото са запоени.интерсно какъв може да му се сложи принципно.

другия вариант нов ресивър,то и без това идва време да минаваме на 4к. :tongue:

skyboy

skyboy

• Members
  • PipPipPip
  • 176 Мнения:
  • Моята сателитна антена 120
  • Моя приемник Piccollo3in1/zgemma
  • Моето местонахождение Сливен

нов тунер,само дето на дуото са запоени.интерсно какъв може да му се сложи принципно.

другия вариант нов ресивър,то и без това идва време да минаваме на 4к. :tongue:

Дуото съм го отписал отдавна но ако има решение на проблема ще се възползвам,относно нов приемник засега се въздържам от новото 4к ву предпочитам да изчакам някой от следващите които ще се появят xtrend gigablu ще пуснат хубави модели предполагам бих избрал някой от тях.

Belge

Belge

terrien

• Members
  • PipPipPipPip
  • 387 Мнения:
  • Моята сателитна антена 111 на 100
  • Моя приемник TechniBox S4
  • Моето местонахождение Белгия

за съжаление и това не помага,пробвах преди малко.размених двата изхода на конвертора,пак нищо.

Сложи друг конвертор и го свържи директно близо с къс кабел само за проба, да видиш дали няма да захапе ву дуо.

Един път миналата година един кабел не искаше да работи на една честота, сложих нов и всичко си проработи.

buldozer

buldozer

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2378 Мнения:

Да вземе да смени и паницата,а!

за съжаление и това не помага

ще трябва да кача един блек хол да пробвам с него,че ползвам един немски имидж.

Какви простотии ползваш бре?Само не казвай,че си с имидж от 3 и повече години!

сложи си бутлоадер за разширяване на флаша,качи последно пли и не се занимавай с глупости!Всички вута имат проблем с 30000,без FPGA ъпгрейд!

Rafaello

Rafaello

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 78 Мнения:

Здравейте! 

Днес си ъпдейтнах Оптимус ОС3Плюса с последната версия на ОПЕНАТВ и имам същия проблем с този транспондер. Не ми намираше никакви канали там. както buldozer е написал вкарах 2/3 вместо 3/4. Намери каналите, но са размазани. и накъсват ужасно. На четворен конвертор съм и на другите изходи има една Арива 102Е и една Голдън медиа спарк релоадед, също с инсталирана ОПЕНАТВ. Те вървят без проблем. Каква може да е причината?

13Е, 19,2Е, 23,5Е и 39Е.

Серхи

Серхи

Старо куче

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1228 Мнения:

Да вземе да смени и паницата,а!

Какви простотии ползваш бре?Само не казвай,че си с имидж от 3 и повече години!
сложи си бутлоадер за разширяване на флаша,качи последно пли и не се занимавай с глупости!Всички вута имат проблем с 30000,5без FPGA ъпгрейд!

Ти с кой имидж си бе,ела да ти сложа най новия на тъмно.

buldozer

buldozer

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2378 Мнения:

Къде си тръгнал с тоя резан Jtag бе!

Серхи

Серхи

Старо куче

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1228 Мнения:
Усети ли го...

buldozer

buldozer

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2378 Мнения:

Чакам да се стъмни!

keleme

keleme

• Members
  • PipPipPip
  • 132 Мнения:
...

сложи си бутлоадер за разширяване на флаша,качи последно пли и не се занимавай с глупости!Всички вута имат проблем с 30000,без FPGA ъпгрейд!

хмм май го правих тоя номер,да показва 9х00 вместо 9200 това ли беше?тоя бутлоадер не е ли включен автоматично във всички по-актуални имг или се лъжа?но еднократно го флашнах преди време,сигурен съм.

дай подробности ако обичаш. :screwy:

проба с къс кабел няма да стане,че чинията е на покрива и сега не е много за качване.абе тоя ресивър го ползва само жената в кухнята и надали ще забележи,че липсват няколко програми от тоя транспондер,ама принципно не е редно да е така.

пс>ползвам един pb-nigma имг,базиран е на пли,обаче както повечето дава много лоша картина.само блек хола е перфектен,ама много години не го ползвах и позабравих структурата.а и с тия мотки допълнителни фийдове за камовете.

иначе единствено затова бих си купил следващото ву,най-добрия тийм го съпортва,жалко че останаха само на него.

buldozer

buldozer

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2378 Мнения:

Аз ти говоря за Вуто,нали с него имаш проблем!Какъв 9000 и 9х00???

Серхи

Серхи

Старо куче

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1228 Мнения:
Не бе,ти си проблема...

Neo64

Neo64

Тъпанар

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 988 Мнения:
  • Моята сателитна антена 1.10
  • Моя приемник Octagon SF4008
  • Моето местонахождение Europa Central

Сержио Буш , пак си се захванал с голяма хапка , дзумбата ще те лашка ей , стига си го настървявал

Mut@nt 51HD 4K  ,Octagon SF 8008, Edison OS NINO ,  ET 7000

48b34a44e995eebb.gif

oldgraf

oldgraf

• Members
  • PipPipPip
  • 257 Мнения:

Здравейте! 

Днес си ъпдейтнах Оптимус ОС3Плюса с последната версия на ОПЕНАТВ и имам същия проблем с този транспондер. Не ми намираше никакви канали там. както buldozer е написал вкарах 2/3 вместо 3/4. Намери каналите, но са размазани. и накъсват ужасно. На четворен конвертор съм и на другите изходи има една Арива 102Е и една Голдън медиа спарк релоадед, също с инсталирана ОПЕНАТВ. Те вървят без проблем. Каква може да е причината?

В менюто на CI задай high bitrate support = yes

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни