Към съдържанието

Снимка

WEB interface

• Влезте в профила си за да пишете
6 отговора на тази тема

nix111

nix111

Newbie

• Members
  • 1 Мнения:
  • Моята сателитна антена 60 cm
  • Моя приемник edision
  • Моето местонахождение София-Перник

Имам нано от 6м вече, работи отлично със зарга. Но искам да споделя някои недостатъка. 

- Рекох да пробвам web интерфейса - доста е бъгав още. Едит на каналите на екран 768 пиксела не става, защото скрол няма и са видими само горните. 

- Много се зарадвах на стрийминга - че ще мога да си гледам тв на двора на таблета или лаптопа, но работи само с отключените канали - на останалите казва scrambled макар че в същото време канала си върви на ТВто през шеринга. Не знам дали е бъг или така е нарочно.

- За гледане ползва VLC  plugin, което не е лошо, но на Chrome не работи. Трябва да се ползва Firefox. 

И друго което не ми харесва - макар да съм указал да е във Fake Standby, винаги като изключваш пита в кой режим да бъде. Досадно е защото трябва да натискаш 2 бутона за да се изключи.

Ползвам го с  WIfi. Но ми попадна неограничена карта на Виваком която работи само на 128 kbps. Реших да тествам дали ще стане но уви не можа. Модема ми е Huawei E173 с който би трябвало да работи. За шеринга каква скорост се изисква ? Мислех че 128 ще е достатъчно, стига пинга да добър. 

extrem

extrem

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 44 Мнения:

Относно скоростта и 64кбит.е достатъчна.

bks1967

bks1967

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 27 Мнения:
  • Моята сателитна антена 1x145; 1x60
  • Моя приемник XTREND ET10000
  • Моето местонахождение София, България

За да гледаш на таблет, телефон, лаптоп... не ти трябват стриминг плъгини и простотии. Ако ползваш iphone си свали приложението e2remote ( аз съм платил pro версията - 2-3 лева мисля, че беше ) и през нея можеш да гледаш даже да си на 1000км от приемника - през wifi или 3G върви перфектно. Но има трафик на нет ( да знаеш ). Извън домашната ти мрежа обаче трябва да си отвориш портовете на рутера, което обаче е рисковано. Но сам си преценяваш. За градината wifi-то е супер. С приложението можеш да правиш всичко което правиш и с приемника - букети, можеш да въртиш антената, да превключваш канали, даже да записваш предавания на телефона/таблета/лаптопа. Може да си управляваш oscam-а, както от web интерфейса, и т.н.

За Андроид ползвам dreamDroid - върши същата работа и гледаш през плеара на телефона/таблета

За лаптоп също има приложения. Не помня точно как се казват, защото не съм фен на телевизията на екрани от 4-5/15 инча.

Аз горните приложения ги ползвам при настройка на антената, защото имат wifi връзка с приемника ми и не се налага да качвам телевизори или лаптопи на покрива при антената.

210cm dish 30W-26E; Sky Satellite Hunter OS-145; Best HG202 Twin-Best CQDL202 CRCL; 2xXTrend ET10000 Tuner A: 30W-52E; Tuner B: 30W-26E; Tuner C: BLIZOO Cable TV; Gigablue HD QUAD plus; Dish 0.6m; 3xBEST HQRF 404 Quad-13E, 19.2E, 23E; Panasonic TX-L60DT60E; Home Cinema: Panasonic BR SC-BTT400EPK; Funke Digital ABM4595

Boyan

Boyan

Members

• Administrators
  • 6001 Мнения:
  • Моята сателитна антена Pasat 140cm
  • Моя приемник Edision OS NINO+
  • Моето местонахождение София

Имам нано от 6м вече, работи отлично със зарга. Но искам да споделя някои недостатъка. 

- Рекох да пробвам web интерфейса - доста е бъгав още. Едит на каналите на екран 768 пиксела не става, защото скрол няма и са видими само горните. 

- Много се зарадвах на стрийминга - че ще мога да си гледам тв на двора на таблета или лаптопа, но работи само с отключените канали - на останалите казва scrambled макар че в същото време канала си върви на ТВто през шеринга. Не знам дали е бъг или така е нарочно.

- За гледане ползва VLC  plugin, което не е лошо, но на Chrome не работи. Трябва да се ползва Firefox. 

И друго което не ми харесва - макар да съм указал да е във Fake Standby, винаги като изключваш пита в кой режим да бъде. Досадно е защото трябва да натискаш 2 бутона за да се изключи.

Ползвам го с  WIfi. Но ми попадна неограничена карта на Виваком която работи само на 128 kbps. Реших да тествам дали ще стане но уви не можа. Модема ми е Huawei E173 с който би трябвало да работи. За шеринга каква скорост се изисква ? Мислех че 128 ще е достатъчно, стига пинга да добър. 

1. Приемника не е с линукс и web интерфейса дори в този му вид е екстра за приемник без линукс за 90лв. Той сигурно няма да може да се ползва и за VGA монитор 640x480, но това е недостатък на монитора, просто иска по-голяма резолюция за да се вижда, на моя монитор който 1920х1080 освен да кажа, че пък ми е много малък на екрана :) Производителите са избрали една от най-използваните резолюции и самия интерфейс е с определен размер и не се оразмерява спрямо резолюцията.

2. Стрийминга е ограничен от производителя на процесора, така че да не може да се сриймват кодирани канали, същото важи и за записите, като те се гледат само на приемника. Това важи за всички приемници с този процесор и изобщо новите процесори на ALI. При по-старите нямаше ограничение за записите, но няма и стрийминг. Ако искаш качествен стрийминг по-добре помисли за линукс модел.

3. Chrome има проблем, че плъгина на VLC не работи с него.

4. Въпроса дали да се изключи или влезе в стендбай е избран от производителя и за мен е много удобен и го има само при нано моделите на едисион, ако те дразни не го изключвай изобщо. Ако се притесняваш за трафика оставяй го на FTA канал за да не върви шеринга докато не го гледаш.

5. Huawei E173 работи без проблеми с приемника. Аз лично имам същия модел, като в интерес на истината E173 има няколко ревизии. Моя е на мтел и е по различен от този който дават от виваком. Мтелския работи когато и да го включиш, докато този на виваком трябва да се включи в усб-то преди да си включил самия приемник в противен случай не се разпознава. С твоя тряфик не трябва да имаш проблеми с шеринга.

В този клас не може да се иска повече и според мен е важното, че шеринга работи супер стабилно. Web-a си е екстра защото при не-линукс приемниците обикновенно редакторите за компютър са супер дървени или изобщо не стават, а тук може да си подреждаш каналите, да качваш линии и т.н. Естествено, че е дървен в сравение с този на линукс приемниците, но по-добре, че го има дори и в този вид, защото до преди половин година web интерфейс имаха само при линуксите. :)

Не забравяйте, че нано моделите са бюджетни приемници на добра цена.

• bajivan и nix111 харесват това
СПЕЦИАЛИЗИРАН МАГАЗИН ЗА САТЕЛИТНА ТЕХНИКА НА ДИГИТАЛ ПЛЮС ЕООД

silverchair

silverchair

Newbie

• Members
  • 6 Мнения:

Извинявам се ако нещо супер очевидно изпускам, ама как се стига до въпросният Web Interface който споменавате?

trombin

trombin

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 83 Мнения:
  • Моя приемник osmini

На кой порт работи уеб интерфейса?

Boyan

Boyan

Members

• Administrators
  • 6001 Мнения:
  • Моята сателитна антена Pasat 140cm
  • Моя приемник Edision OS NINO+
  • Моето местонахождение София

работи на 80-ти стандартно, но трябва да се пусне самия уеб сървър от менюто и чак тогава може да се влезе в него

СПЕЦИАЛИЗИРАН МАГАЗИН ЗА САТЕЛИТНА ТЕХНИКА НА ДИГИТАЛ ПЛЮС ЕООД

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни