Към съдържанието

Снимка

8. Инсталиране и работа с OpenMultiboot на Edision OS NINO & MINI

• Влезте в профила си за да пишете
52 отговора на тази тема

Boyan

Boyan

Members

• Administrators
  • 5999 Мнения:
  • Моята сателитна антена Pasat 140cm
  • Моя приемник Edision OS NINO+
  • Моето местонахождение София

това означава, че понеже не е ъпдейтван отдавна е възможно след ъпдейта да не тръгне изобщо. Затова най-добре си свали само бекъп на систем сетингите и на оскам сетингите или каквото използваш и го флашни наново с последния. След това си качи обратно твоите неща. Даже според мен и бекъп на сетингите недей да правиш ако ти е толкова стар имиджа, а само на камовете.

След флаша качаваш първо фийдовете за камовете и си ги инсталираш, а накрая и сетигните с линиите.

СПЕЦИАЛИЗИРАН МАГАЗИН ЗА САТЕЛИТНА ТЕХНИКА НА ДИГИТАЛ ПЛЮС ЕООД

angelsat

angelsat

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 226 Мнения:
  • Моето местонахождение Търговище

Те камовете и конфизите лесни, ама всичко друго не ми се прави на нова сметка,че и мултибута и той,а последния ъпдейт е от 2016-01-31,толкова ли е стар,а ако ще флашвам,то ще е с 5.2 и тогава наистина ще трябва всичко на ново,аз така го разбирам.

GIGA BLUE QUAD 4K TRIPLE-Openspa7.3.09,Mut@ntHD51-Openspa7.3.09/OpenATV6.2/ CI+TricolorTV/,GIGABLUE TRIO 4K-OpenATV6.2,
Samsung-65NU71024K,,Samsung-43J5500...

Boyan

Boyan

Members

• Administrators
  • 5999 Мнения:

мултибута ще си остане, след като го инсталираш отново ще си покаже старите инсталирани имиджи. Иначе пробвай да ъпдетнеш, ако всичко е ОК, няма да правиш нищо, но имай предвид, че може и да се омаже.

За 5 минути след флаша го правиш да е с всичко, свали си сетингите ако са си твои и държиш на тях с някой сетинг едитор и след префлаша ги качи обратно заедно с камовете и сетингите им и си готов. Ако ползваш бекъп на систем сетингите също си ок, но в новия имидж със сигурност има повече неща и някой от тях така или иначе ще трябва да сетваш.

• angelsat харесва това

iliyavet

iliyavet

Новобранец

• Members
  • PipPipPip
  • 149 Мнения:
  • Моята сателитна антена TOR 90
  • Моя приемник Octagon 4k/DM920 UHD
  • Моето местонахождение Pazardzhik

Здравейте.Бихте ли ми дали линк към имидж на blackhole ,който да работи на edision osmini+ , Инсталирах openmultiboot както е по упътването,всичко си е наред.Инсталирах и подкарах openpli ,но искам да пробвам и blackhole,но цял следобед не мога на открия версия която да се инсталира и тръгва.При тези които качвах и пробвах да инсталирам все ми даваше "generic error" при опит за инсталирането им през multiboot и не може да се инсталират.Благодаря ви предварително

<0,8W/1,9E/4,8E/9E/13E/16E/19,2E/23,5E/26E/28,2E/31,5E/36E/39E/42E>

Boyan

Boyan

Members

• Administrators
  • 5999 Мнения:

За osmini+ има openAAF_Web_Logo.png   openvix.png   openpli.png   satdreamgr_100x16.png

За osmini (без плюс) има: openAAF_Web_Logo.png   openvix.png   blackhole.png   openpli.png   egami_100x16.png   sonstige_100x16.png  

opennfr.png   satdreamgr_100x16.png   openspa_100x16.png   hdf_100x16.png

За мен openatv и openpli са напълно достатъчни и останалите освен за тестове за друго не бих ги използвал.

• iliyavet харесва това

iliyavet

iliyavet

Новобранец

• Members
  • PipPipPip
  • 149 Мнения:
Здравейте.Искам да попитам,ако съм флашнал приемника и искам отново да инсталирам openmultiboot трябва ли да правя от начало нещата както е описано?

Devnull

Devnull

Старо куче

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1630 Мнения:

Ако на флашката са ти останали предишните имиджи инсталираш само плъгина и всичко си тръгва.

"Надежда за планетата няма - от младото поколение нищо не става"

iliyavet

iliyavet

Новобранец

• Members
  • PipPipPip
  • 149 Мнения:

Не остана нищо.Форматирах е на ново.Значи ще трябва да изпълня отново т.19 и 20.?

Boyan

Boyan

Members

• Administrators
  • 5999 Мнения:

трябва и ще се покажат вече инсталираните имиджи и ще работят.

iliyavet

iliyavet

Новобранец

• Members
  • PipPipPip
  • 149 Мнения:

След инсталация на openmultiboot,(например основния имидж ми е атв 6.0,но инсталирах и openpli,openspa i openatv5.3 за тестване най-вече) но искам да подкарам wicardd на тях,инсталирах им го ,ама не намирам къде се намира wicardd.config? На основния имидж е в ect/var/tuxbox,а на бутващите не го намирам.Някой знае ли къде е ?

И като си ги наглася всичките неща на всички имиджи,ако направя fullbackup на основния ,ако нещо се скапе с него и се наложи го флашна,ще ми се запази ли всичко с мултибутовете(при условие че флашката която ползвам като hdd няма да е пипам и после  след флашс пак ще си е закача)

Boyan

Boyan

Members

• Administrators
  • 5999 Мнения:

Конфиг файловете са на различни неща при някой имиджи и трябва да ги намериш. Ако смениш основният имидж после само инсталираш опнмутибут-а отново трябва да ти се покажат другите имиджи от флашката.

vaskonay

vaskonay

Новобранец

• Members
  • 3 Мнения:

Здравейте! Всичко правя както е описано, флашката е USB3 16гбл, но като инсталирам плъгина не си прави папките на флашката. Пробвах с други две флашки, но е същото! Къде може да е проблема?!?!

Boyan

Boyan

Members

• Administrators
  • 5999 Мнения:

форматирана ли е с приемника и след това правиш ли това

20. Логвате се през телнет в приемника и пишете: open_multiboot и натискате Enter. Необходимо е да се стартира по този начин еднократно за да работи плъгина при първоначална инсталация.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни