Към съдържанието

Снимка

8. Инсталиране и работа с OpenMultiboot на Edision OS NINO & MINI

• Влезте в профила си за да пишете
52 отговора на тази тема

angelsat

angelsat

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 195 Мнения:
  • Моето местонахождение Търговище

Аз го разбирам така:

Логвате се през телнет и изпълнявате командата веднага след инсталацията на адона, преди рестарта.

Може и така да е,но по инструкцията телнет е чак в т.20 и аз карам подред,все пак Боян да каже,за т.11става въпрос.

GIGA BLUE QUAD 4K TRIPLE-Openspa7.3.03,Mut@ntHD51-Openspa7.3.03/OpenATV6.3/ CI+TricolorTV/,EDISON OSmega-OpenATV6.3,
Samsung-55JU60004K,Samsung-43J5500...

Boyan

Boyan

Members

• Administrators
  • 5990 Мнения:
  • Моята сателитна антена Pasat 140cm
  • Моя приемник Edision OS NINO+
  • Моето местонахождение София

Пуска се командата чак когато се инсталира допълнителния имидж и се направят точки 18 и 19. Като при пускане на командата в телнета трябва да се види, че нещо се случва, т.е. на екрана да покаже това което съм качил като картинка. Като при пускането на командата се появява boot менюто което пита кой имидж да се зареди за момент или остава на екрана. Случвало ми се е да се покаже и първоначалното лого и да остане така като ако се натисне меню, самото меню се вижда 4 пъти по-малко но се разбира какво пише, така че ако стане така правите рестарт през менюто на приемника и после всичко е ОК.

Преди малко се наложи да преинсталирам приемника тук при мен с последния опенатв и след това инсталирах опенмултибута, който ми откри инсталираните имиджи преди това, които изтрих през менюто на опенмултибута, защото имаше по-нови. След това качих един след друг 4 имиджа и направих т.18 и 19 на един от тях. Пуснах командата под телнет, приемника се рестартира и това е.

openpli42.jpg

П.С. Пояснявам за т.11. По принцип след като се инсталира опенмултибут може да се случи в плъгините да не го видите изобщо и чак след рестарт да се появи. Именно затова съм го написал по този начин. Преди малко с последния опенатв от 20-ти не се наложи да рестартирам след инсталацията на опенмултибут-а, защото се виждаше в плъгините. т.е. пропуснах т.11:)

:idea: СПЕЦИАЛИЗИРАН МАГАЗИН ЗА САТЕЛИТНА ТЕХНИКА НА ДИГИТАЛ ПЛЮС ЕООД - WWW.SATSHOP-BG.COM :rockon:
:idea: EDISION БЪЛГАРИЯ - WWW.EDISION.BG :guitar:

Boyan

Boyan

Members

• Administrators
  • 5990 Мнения:

дописах в предишния пост разни неща, но в крайна сметка сега ще пусна един нов приемник и ще проверя цялото упътване стъпка по стъпка точно както е написано дали се получава и ще пиша след малко пак дали всичко е ОК.

:idea: СПЕЦИАЛИЗИРАН МАГАЗИН ЗА САТЕЛИТНА ТЕХНИКА НА ДИГИТАЛ ПЛЮС ЕООД - WWW.SATSHOP-BG.COM :rockon:

Boyan

Boyan

Members

• Administrators
  • 5990 Мнения:

Преди малко го проверих упътването стъпка по стъпка да не съм объркал аз нещо, но всичко е ОК и при мен всичко работи.

Използвах прясно инсталиран опенатв от 20-ти без да му ресторвам никакви сетинги и с празна флашка, която форматирах както съм го написал в самото упътване :)

При пускане на командата под телнет се появява логото на имиджа който е избран в т. 18 и 19 и след 5-10 секунди приемника се рестартира и го зареди без проблеми.

П.С. Пробвай, ако не ти се получава и не ти излиза boot менюто след като се зареди пак основния имидж да пуснеш плъгина, избереш друг имидж, даваш му set for next boot (т.18) и на т.19 дали да се рестартира приемника даваш не и пак под телнет пишеш т. 20 т.е. и ако пак не става значи незнам какъв е проблема :) Аз го инсталирам на флашки и преди малко ползвах празна 64гб, а другата е 8гб, но нямам свободен хард за да тествам, но не трябва да има никаква разлика.

П.С. интересното е, че като върнах пак предишната флашка с всички имиджи на нея, всичко си работи без да е нужно да се преинсталира нищо. Т.е. на нов имидж в флаша ми тръгнаха имиджите от флашката от предишната инсталация.

Miron

Miron

• Members
  • PipPipPip
  • 200 Мнения:
  • Моята сателитна антена 60-200
  • Моето местонахождение Полски Тръмбеш

Предполагам, че може и без да инсталира други имиджи, но през телнета да си зареди основния имидж от флаша.

Останалите имиджи  за по-нататък, поне да стартира приемника

Да спази само процедурата която описахме по-горе!

Boyan

Boyan

Members

• Administrators
  • 5990 Мнения:

Предполагам, че може и без да инсталира други имиджи, но през телнета да си зареди основния имидж от флаша.

Останалите имиджи  за по-нататък, поне да стартира приемника

Да спази само процедурата която описахме по-горе!

Основния имидж си се зарежда по принцип. Тук идеята за пускането под телнет на самия опенмултибут е че тогава си записва някакви неща, които очевидно не се случват автоматично с най-новите кернели и самия имидж какъвто е в едисион ос мини 4.3.0 (за сравнение преди два дни зареждах едно ву+зеро на един клиент и последния опенатв беше с нещо от сорта на 3.15)

Стандартно след инсталация на опенмултибута при рестарт всичко трябва да си работи без проблем с основния имидж, идеята е, че дори да се инсталират допълнителни и да се изберат за старт след ребут, без телнета при рестарт независимо кой имидж е избран пак тръгва основния, Това е някаква особеност, която незнам на какво се дължи и поради липса на друг приемник, който да ползва най-новите кернели няма как да се прави паралел с приемници, които са със стари кернели от сорта на 3.х.х. Именно за това първия път след изобор на друг имидж на въпроса дали да се рестартира с него се казва не, за да може да се изпълни командата под телнет. Ако не го направиме нищо фатално не се случва просто след рестарт тръгва пак основния имидж Това с телнета се прави само веднъж и след това може да добавяме каквото искаме и повече телнет не ползваме. (естествено ако го направиме 100 пъти нищо няма да се случи, просто е достатъчно веднъж :) )

т.е. не трябва при никакъв случай да спира при бута или да не зарежда. Ако само след инсталация на мултибута и рестарт приемника не тръгва, трябва да се пробва да се изключи приемника, след това изключи хард диска и да се включи отново приемника, ако тръгне определено става въпрос за някакъв проблем с самия хард диск. Това елементарно може да се останови, като се тества с една флашка и ако всичко е ОК с нея да се търси причината във хард диска.

Също след като всичко работи флашката с допълнителните имиджи няма проблем да се изключва от приемника, ако я няма той си зарежда основния, ако се постави пак пита кой да зареди.

angelsat

angelsat

• Members
  • PipPipPip
  • 195 Мнения:

Много добре си го описал всичко и сега преди да почна пак,реших да си направя бекъп,да не си играя всеки път всичко на ново и пак греда,днеска го обнових с 4.3.0 е.shot.jpg

GIGA BLUE QUAD 4K TRIPLE-Openspa7.3.03,Mut@ntHD51-Openspa7.3.03/OpenATV6.3/ CI+TricolorTV/,EDISON OSmega-OpenATV6.3,

angelsat

angelsat

• Members
  • PipPipPip
  • 195 Мнения:

Стана най после и то на харда,но без рестарт в т.11.Всичко нататък стана както е описано.Тъй като и бекъпа стана и е на харда,сега ме пита да въстанови ли настройките,а те са от опенатв, а имиджа е друг,да не оплескам нещо или най добре на чисто да настройвам всеки който пробвам.

Boyan

Boyan

Members

• Administrators
  • 5990 Мнения:

може да ги ползваш и няма да ти навредят, ако не са от много стара версия.

angelsat

angelsat

• Members
  • PipPipPip
  • 195 Мнения:

Не ги ползвах,а си ги настроих и четирите които инсталирах,но вчера се случи нещо интересно.Минавам от openvix на opennfr и не бутна повече приемника,даже и със изключен хард,би трябвало да тръгне от флаша но стига до логото и boot на дисплея.Флашнах,върнах бекъпа и сега незнам ако инсталирам мултибута пак всичко по описанието ли трябва да направя.И да използвам,че рядко пиша, да питам нещо.Само на кабелната на HD канали от време на време се получава едно размазване за момент на картината,не е пикселизация като от слаб сигнал,а размазване и то не на целия екран,а в различни части.На всички имиджи го прави и на свободна програма също,на сателит няма проблем и си мисля,че е от тунера.Ако има някой с мини да каже как е при него.

Boyan

Boyan

Members

• Administrators
  • 5990 Мнения:

По принцип не трябва да има проблем, но след като се е случило сега трябва като инсталираш мултибута в новия софтуер да пуснеш командата под телнет, иначе старата флашка с имиджите или харда ще се появят и няма нужда да ги преинсталираш отново.

За кабелната в зависимост от стриймовете които пуска самия оператор се случва някой канали да засичат, а същите при друг оператор да са ОК. Просто някой от стриймовете са кофти при различните оператори. Не е от тунера със сигурност.

angelsat

angelsat

• Members
  • PipPipPip
  • 195 Мнения:
Аз не казвам че насичат,както един колега беше писал в друга тема,а че се получава размазване на различни участъци,не на цялата картина и то само на всички HD канали,не знам какви са тези стриймове лоши или не,но на другите два по калпави приемника го няма това нещо,може и да съм уцелил такава бройка,1на1000 да е,на мен ще се падне,малко карък си падам,но не казвам нищо лошо за пприемника,работи като часовник.За мен или кабелния тунер има проблем,или нещо във видео драйверите,но само предполагам.

Boyan

Boyan

Members

• Administrators
  • 5990 Мнения:

Възможно е и ако можеш да запишеш около половин минута и да го качиш някъде за да мога да го изтегля в оригинал ще стане ясно за какво става дума. Може да пробваш междувременно и на ефирната bnt1 hd дали го имаш пак? Също така пробвай при сателитните как е? Ако има проблем приемника според мен трябва на всички да го прави. Тествай и с други имиджи как е защото гледах че в атв-то от днес драйверите са от 15.12, т.е. много нови.

angelsat

angelsat

• Members
  • PipPipPip
  • 195 Мнения:
Аз писах че на сателит няма проблем,само на кабел,а ефирна не съм сканирал щото не ми трябва,но ще го направя да видя бнтто как е,а за записа ще го направя,но то не го прави постоянно и трябва да се изреже после щото ще е голям файла,но не знам как.И забравих на всички имиджи го прави които пробвах,те са четири.Близу.

Boyan

Boyan

Members

• Administrators
  • 5990 Мнения:

А на коя кабелна си забравих да попитам? Да това, че не го прави постоянно е кофти защото незнам как ще успееш да го запишеш. Все пак пробвай и на ефирните ако се съмняваш в самия тунер.

angelsat

angelsat

• Members
  • PipPipPip
  • 195 Мнения:

Успях да го запиша за 30сек.,но интересно е,че като го плейвам на компа, не е като на телевизора,не е цветно размазване,а леко изкривяване.Но някой път е доста по голямо и тогава е дразнещо,във 22-23сек. от видеото.

https://my.pcloud.co...1CBqn5yt8MhFaIk

angelsat

angelsat

• Members
  • PipPipPip
  • 195 Мнения:

Сега гледам ефирно BNT HD повече от час и няма проблеми,явно не е и от тунера, а с близуто е проблема,така ще се гледа,освен ако не се оправи с някой ъпдейт.

angelsat

angelsat

• Members
  • PipPipPip
  • 195 Мнения:

Да питам това какво значи,че няма да бутне след актуализацията ли или трябва да минавам на 5.2 и тогава ще важат актуализациите.

Така като гледам има вероятност да не тръгне ако обновя.

Прикачени миниатюри

• screenshot_1280x720.jpg

oldgraf

oldgraf

• Members
  • PipPipPip
  • 257 Мнения:
Ако те е страх си направи един бекъп преди ъпдейта. Едва ли обаче ще се омаже нещо, просто съобщение, че отдавна не си ъпвал
  • angelsat харесва това

angelsat

angelsat

• Members
  • PipPipPip
  • 195 Мнения:

Бекъп имам,но до сега не ми е излизало такова съобщение за това питам,ще обновя пък каквото стане,аз мислех да мина на 5.2 ,но не знам сетингите от 5.1 да не омажат нещо.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни