Към съдържанието

Снимка

Как се справя приемника със кабелна телевизия.

кабелна телевизия

• Влезте в профила си за да пишете
1 отговор на тази тема

elcos

elcos

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 140 Мнения:

Здравейте мисля да закупя EDISION PICOLLO 3IN1 Plus CI като основно ще се използва като кабелен приемник.  

Интересува ме как се справя DVB-C тунера за кабелна телевизия кодирана на CONAX. Има ли проблеми забивания, как се държи ако силата на сигнала на някой транспондери не е добра?  Много бих бил благодарен ако някой който го ползва за DVB-C да даде отзиви!

Boyan

Boyan

Members

• Administrators
  • 5999 Мнения:
  • Моята сателитна антена Pasat 140cm
  • Моя приемник Edision OS NINO+
  • Моето местонахождение София

Аз съм тествал с близу и работи перфектно. Conax картата работи по-бързо директно в четеца в сравнение с CAM модула + картата в CI слота. T.e. картата я използваш директно в четеца без нужда от CAM модул.

Приемника има "сляпо търсене" и намира всичко без да се вкарват честоти и т.н., ако си ги знаеш може и с мрежово търсене и LCN да ги сканираш директно защото става по бързо о сляпото, където се претърсва целия обхват. Примерно за близу на 698Mhz QAM64 и включен LCN излиза всичко и се подрежда както е в операторските приемници.

За по-слабите честоти въпреки, че приемника е с много чувствителен тунер, ако сигнала е много зле няма как да работи стабилно. Затова е добре да се ползват качествени сплитери и ако кабелната се разделя на 3-4 телевизора може да се сложи усилвател от този тип, който действа като активен сплитер. Този 2+1 изхода, като +1 е с по-малко усилване за науй близкия ТВ. Има и вариант за 4+1. Все пак ако нивото е ниско е добре от кабелния оператор да си го усилят защото усилвателите от този тип само ще компенсират разделянето на 3-4, но ако няма нищо на входа ще усилят нищото :)

Забивания на кабелна или изобщо сателитна или ефирна не съм забелязал досега.

СПЕЦИАЛИЗИРАН МАГАЗИН ЗА САТЕЛИТНА ТЕХНИКА НА ДИГИТАЛ ПЛЮС ЕООД

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни