Към съдържанието

Снимка

Разкачане от сървър и кодиране на каналите.

• Влезте в профила си за да пишете
24 отговора на тази тема

airking

airking

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 38 Мнения:

Здравейте. Какъв може да бъде проблема(настройката) за да не се разкачва от сървър и да кодира каналите. Случва ми се през няколко дена. Закачен е към два сървъра по cccam, през деня го оставам пуснат вечер като се прибера е разкачен и каналите са кодирани. Със смяна на канлите не се връзва наново, а само с рестарт се оправя. Каква може да бъде причината?

Boyan

Boyan

Members

• Administrators
  • 6001 Мнения:
  • Моята сателитна антена Pasat 140cm
  • Моя приемник Edision OS NINO+
  • Моето местонахождение София
С белия бутон се рестартира шеринга само. Т.е. Няма нужда от рестарт на приемника.

Иначе не съм забелязал твоя проблем. При мен каквото и да го правя все си работи ОК през WIFI и 3G супер стабилно.
СПЕЦИАЛИЗИРАН МАГАЗИН ЗА САТЕЛИТНА ТЕХНИКА НА ДИГИТАЛ ПЛЮС ЕООД

airking

airking

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 38 Мнения:

Много странно значи тогава. А като настройки в секцията с линията нещо да е проблема да съм чекнъл нещо което е ненужно? Кой чекове трябва да са сложени там?

Boyan

Boyan

Members

• Administrators
  • 6001 Мнения:

Какво използваш ццкам или мгкам? По принцип няма значение какво е включено. Пробвай да му зададеш ръчно ип адреса за да не е от DHCP като ти изтече сесията на 12 или 24 часа в зависимост от настройките рутера. Като спре пробвай с белия бутон и ако не trygne виж дали e вързан към сървъра и дали е свързан с WIFI, ако не е почти съм сигурен че е от DHCP за това задай ипто както казах вече - ръчно.

• airking харесва това

airking

airking

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 38 Мнения:
Окей Благодаря, ще пробвам тези неща и ще пиша какво е станало. Иначе използвам cccam.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

koko_varna

koko_varna

На*ред*ващ

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3251 Мнения:
  • Моята сателитна антена 1,50m парабола
  • Моя приемник Kathrein UFS 910
  • Моето местонахождение Варна
И аз имам същия приемник EDISSION PROGRESSIV NANO с Wi-Fi, нямал съм проблем. Аз още от начало си го направих не през DHCP а ръчно зададен IP адрес, нямал съм проблеми, хем през Wi-Fi. Може би DHCP сменя сертификата през няколко часа /май 24/ и ресетва линията. Ако е ръчно зададен адреса мисля няма да има проблем.
Малка кутийка пък добре работи :)

Поздрави! :)
  • Boyan и airking харесват това

30403b60fce0d325.jpg

airking

airking

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 38 Мнения:

Здравейте, махнах DHCP-то и сега ще наблюдавам как се държи. Днес наще казаха(тъй като те ползват приемника) че цял ден не са имали тв тръгвал спирал, рестартвали пак тръгвал пак спирал. Закачил съм го към две линии(сссам) които определено нямат падане на оптика са и няма начин те да прекъсват. Идва ми една мисъл на акъла(може и някой глупост да е) но приемника нали си сваля ключовете на ирдето или се бъркам, защото гледам че от двата сървъра не взема ключове а те си гледат нова бтв и ей тези програми които са на ирдето, та въпроса ми е ако си сваля ключовете възможно ли е да бърка от къде да взема ключове сървъв или неговите и от там да не се "освества" и да прекъсва? Та в този ред на мисли изключих две настройки, но най-добре вие кажете дали е правилно. 

Здравейте, махнах DHCP-то и сега ще наблюдавам как се държи. Днес наще казаха(тъй като те ползват приемника) че цял ден не са имали тв тръгвал спирал, рестартвали пак тръгвал пак спирал. Закачил съм го към две линии(сссам) които определено нямат падане на оптика са и няма начин те да прекъсват. Идва ми една мисъл на акъла(може и някой глупост да е) но приемника нали си сваля ключовете на ирдето или се бъркам, защото гледам че от двата сървъра не взема ключове а те си гледат нова бтв и ей тези програми които са на ирдето, та въпроса ми е ако си сваля ключовете възможно ли е да бърка от къде да взема ключове сървъв или неговите и от там да не се "освества" и да прекъсва? Та в този ред на мисли изключих две настройки, но най-добре вие кажете дали е правилно.

1eb23eff11476f3daf53605c4b71bd4c.jpg9178dc946647e8c33a8a6bfb747a4f76.jpg

Boyan

Boyan

Members

• Administrators
  • 6001 Мнения:

1eb23eff11476f3daf53605c4b71bd4c.jpg9178dc946647e8c33a8a6bfb747a4f76.jpg

Не е проблема в емулатора, освен това бтв не се гледа на ирдето. Нямам представа в твоя случай защо се разкача и при изключено DHCP. Последно твоя модел в вградено WIFI или външно на USB e? Ако е с външно пробвай с другo, защото може проблема да е WIFI стика.

• airking харесва това

airking

airking

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 38 Мнения:

И по този начин не помага. Днес цял ден пак са нямали телевизия.....Значи не е от DHCP-то. Със вградено уифи е. Купен е преди седмица две съвсем нов е. Възмжно ли е да не е от разкачане, а да е от нещо друго да ги кодира, защото в такъв момент когато се случва не съм бил пред комп да видя дали е закачен или не. Да сменя линията да не е по cccam? Тези първи две настройки които ги забраних, да ги включа ли пак и какво друго мога да пробвам, че така по цял ден без тв а пък и те са възрастни хора ми е трудно да им обеснявам по тела какво да пробват.

koko_varna

koko_varna

На*ред*ващ

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3251 Мнения:
При мен е абсолютно същият приемник, също купрен преди около месец, с вградено Wi-Fi, нямам никакъв проблем. На 7 метра е от рутера - Vivacom-ски с оптика до вкъщи съм с ония кутийки на Alcatel-Luccent - всичко си върви много добре, нито разкача, нито насича.
Сега малко ми е попресъхнало изворчето за около седмица, но после мога да пробвам да го пусна и през DHCP, но ме съмнява и да е от това.
Сигурен ли си, че на сървъра не са накачено много маймунки?

• airking харесва това

30403b60fce0d325.jpg

airking

airking

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 38 Мнения:

7-8 човека са на единия и на другия сървър. Преди това бяха с Азбокс но си го взех него и сега им взех този тогава нямаха проблеми. Два други приемника Оптимуси също съм взимал и са вързани към мен и доколкото знам те нямат проблем. Иначе приемника е на 50см. от рутера на мтел оптика е..... Освен да кажете Вие какво точно сте цъкнали от тези настройки от двете снимки и аз да го направя същото и така да пробвам. Коко ако искаш да те вържа към мен и да пробваме освен дали при теб ще насича?

koko_varna

koko_varna

На*ред*ващ

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3251 Мнения:
Ми да не би да е нещо зашумен ефира на Wi-Fi? Просто нямам идея, при мен преди близо месец веднъж го нагласих и си работи. Лесен е за управление. Нали ти казвам като потече топлата вода след няколко дни ще го пусна и през DHCP, но дори с обикновен Vivacom-ски TP-Link си върви без проблем.
Това на всички пакети ли сече или на определени?
Според мен само Боян може да даде по-точни съвети, аз лично проблеми нямам.

30403b60fce0d325.jpg

airking

airking

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 38 Мнения:

Да ти дам една линия към мен и да пробваме ако искаш, как ще се държи? А при теб тези настройки от горните прозорци как са? Така ли по-различни?

airking

airking

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 38 Мнения:

Не е проблема в емулатора, освен това бтв не се гледа на ирдето. Нямам представа в твоя случай защо се разкача и при изключено DHCP. Последно твоя модел в вградено WIFI или външно на USB e? Ако е с външно пробвай с другo, защото може проблема да е WIFI стика.

Със вътрешно вградено е EDISION Progressiv HDc NANO CA, купих го преди две седмици някъде. А тези настройки от снимките правилни ли са или?

avalon4o

avalon4o

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 33 Мнения:
Имам нано и аз от скоро, закачен е през wifi и dhcp и нямам проблем. Ползва се зарга.
  • airking харесва това

Boyan

Boyan

Members

• Administrators
  • 6001 Мнения:

Със вътрешно вградено е EDISION Progressiv HDc NANO CA, купих го преди две седмици някъде. А тези настройки от снимките правилни ли са или?

Пробвай с друга линия да видиш как е, защото има доста продадени и никой не се е оплакал, а точно обратно всички казват, че работи перфектно. Аз също имам такъв работещ месец преди да се пуснат в продажба и наблюденето ми е, че като го включиш и няма спиране :)

• airking харесва това

airking

airking

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 38 Мнения:

Вързал съм го и към друг сървър пак същата работа. Тези настройки горните така ли са или да ги променя. Другото което е вързани са с домейн не по ип директно възможно ли е нещо от там да се прецаква? Да пробвам да не е по сссам?

Boyan

Boyan

Members

• Administrators
  • 6001 Мнения:

Вързал съм го и към друг сървър пак същата работа. Тези настройки горните така ли са или да ги променя. Другото което е вързани са с домейн не по ип директно възможно ли е нещо от там да се прецаква? Да пробвам да не е по сссам?

Горе от настройките "Emm вкл.", го изключи защото това е да праща ъпдейти към сървъра и не ти трябва. Другото е ОК на първата снимка. На втората "Mcas настройка" няма общо с линиите и шеринга, а касае карточетеца. Въпреки това не съм пробвал да променям тези настройки и е добре да ги върнеш по дефалт.

За домейна няма проблеми, освен ако не се ресолвва коректно, но за да изключиш тази възможност въведи ИП-то. Щом си пробвал с друга линиия и е същото значи проблема е друг, но нямам идея какъв. Ако можеш пробвай с друг интернет.

• airking харесва това

airking

airking

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 38 Мнения:

Здравейте. Малко да актуализирам инфото по темата. Мисля, че хванах от къде идва проблема и ще излезе много голяма тъпотия която не ми мина през ума да проверя, но съм го оставил на наблюдение няколко дена та да видя на 100 процента, че е от там. Та и да кажа какво забелязах, нещо ме бутна да пипна кабела или по-точно буксата на кабела към конвертора и тръгна, стори ми се хлабава и явно леко като духне вятър не прави добър контакт. Не съм проверявал по рано за такъв проблем защото очаквах че тв-то ще изписва няма сигнал примерно а не кодиран канал, а и предния приемник работеше без проблем, но явно куцо стечение и съвпадение на ситуацията при подмяна на приемника с този. В момента съм закрепил тази букса докато е сменя и сега има тв но ще го наблюдавам така известно време.

• Boyan и Belge харесват това

joropet

joropet

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 406 Мнения:
  • Моята сателитна антена TOR 90
  • Моя приемник Octagon SF4008

Да се включа и аз. Имам ъндърлайн 3 в 1 с wi-fi стик (150 Mbps), закупени от Боян. При мен се наблюдава същия проблем - разкачане от безжичната мрежа. Установих също, както колегата, че само с рестарт на приемника, мога да се вържа обратно. Правя и уточнението, че това се случва при зададен режим fake standby. Иначе, когато приемника е в другия standby режим, мрежата не се губи. Пробвах да ъпвам фърмуера до последен, но това не реши проблема и съм го оставил така. Определено е неудобство, да чакаш бутване всеки път.

П.С. Още нещо - стика при фейк стендбай, ползван, неползван е горещ при допир.

1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни