Към съдържанието

Снимка

Въпрос относно сигурността на Optimuss OS1

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
3 отговора на тази тема

Aries

Aries

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 294 Мнения:
  • Моя приемник Optimuss OS1
  • Моето местонахождение Варна
Или "Как да се спасим от навлеци?"
Струва ми се една интересна тема за всички енигма 2 приемници.Предполагам на всеки се е случвало да засича нерегламентирано закачване на приемника му.Прониквайки в приемника ви през порта за стриим "навлекът" би могъл(очаквам да споделите опит) според мен да стигне и до някой важни настройки.Сериозен ли е проблема, и какви са методите за защита?Кои са подходящите портове за стриим, нужен ли е файър уол? Такива въпроси ми се иска да обсъдим.
При мен мрежата е настроена с филтър на рутера по мак адрес, единствено е отворен един или два порта за стриим.Въпреки, че има сложена парола за стриима и уебиф-а забелязвам, че понякога се случва това за което пиша.Чисто визуално, на приемника светва червения диод под зеления (като при запис или връзка през андроид...)и достъпът се ограничава до каналите в рамките на текущиятранспондер.
Парабола 1.4м + Inverto Black Pro,Офсет Vivacom + мулти; Edision Optimuss OS1;Samsung 46F6670 LED

Aries

Aries

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 294 Мнения:
  • Моя приемник Optimuss OS1
  • Моето местонахождение Варна
Аз не казвам, че е невъзможно клонирането на мак адреса.Вероятно тези, които се врът по мрежите не са лаици и са попрочели това онова.Темата е "какво да се предприеме в в рамките на допустимото".Сега ако говорим за по високи нива, вероятно рутер с openwrt би могъл да подобри нещата....Аз за това отворих тема.Да се споделя опит и да се дават предложения.Кой колко знае в областа на линукс, уиндоус и мрежи по-добре в друга тема.Има ли някъде лог в енигмата от кой IP адрес е осъществена връзката с приемника?
П.П Стои и един друг важен въпрос!Членуването във форуми за сателитна телевизия предполага и достъп до IP адреса на потребителя, след проба на няколко порта и воала...безплатен шеринг!?!
Парабола 1.4м + Inverto Black Pro,Офсет Vivacom + мулти; Edision Optimuss OS1;Samsung 46F6670 LED

Boyan

Boyan

Members

• Administrators
  • 5999 Мнения:
  • Моята сателитна антена Pasat 140cm
  • Моя приемник Edision OS NINO+
  • Моето местонахождение София

Ако някой ти е свалил плейлиста като .m3u докато си настройвал примерно и не е бил подсигурен уеб интерфейса, той може да си стриймва без да влиза после в него. Затова най-добре си ъпдейтни сетингите с нов сет за да се променят линковете и задължително си сложи парола на уеб интерфейса, в краен случай може да си смениш порта за стрийминг.

През него едва ли някой може да влезе в приемника и да пипа другите настройки. Имай предвид че NFS и SAMBA стандартно са на root ниво и може от компщтър в мрежата буквално да изтрият каквото си поискат. Затова ако не ги ползваш може да ги спреш като услуги.

В твоя случай ако си ограничил по мак мрежата няма как да ти влезат защото едва ли някой сериозен ще се занимава, а по скоро някой псевдо разбирач цъка от интерес. Ако си показвал при някой познат как стримва много е възможно именно той да ти е дръпнал плейлиста:)

СПЕЦИАЛИЗИРАН МАГАЗИН ЗА САТЕЛИТНА ТЕХНИКА НА ДИГИТАЛ ПЛЮС ЕООД

Belge

Belge

terrien

• Members
  • PipPipPipPip
  • 387 Мнения:
  • Моята сателитна антена 111 на 100
  • Моя приемник TechniBox S4
  • Моето местонахождение Белгия

П.П Стои и един друг важен въпрос!Членуването във форуми за сателитна телевизия предполага и достъп до IP адреса на потребителя, след проба на няколко порта и воала...безплатен шеринг!?!

В статистиките за посещенията на собствен сайт също се виждат ИП-тата които са разглеждали например една снимка. Като те покани някой да видиш нещо "интересно" някъде и готово, показал си му ИП-то ти. Или пък като ми отговориш на и-мейл от твоя компютър вкъщи, от хедърите на писмото ти пак се вижда ИП-то ти. Има много начини да се добере някой до ИП-то ти, ако му трябва щото му е интересно нещо при теб.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни