Към съдържанието

Снимка

Нов софтуер за EDISION PICOLLO 3IN1 Plus CI v2.1.16

v2.1.16

• Влезте в профила си за да пишете
15 отговора на тази тема

Boyan

Boyan

Members

• Administrators
  • 5999 Мнения:
  • Моята сателитна антена Pasat 140cm
  • Моя приемник Edision OS NINO+
  • Моето местонахождение София

Нов софтуер за EDISION PICOLLO 3IN1 Plus CI v2.1.16

Можете да изтеглите директно от ТУК

Добавена е фукция за network scan (по NID) за кабелните оператори.

Скоро ще добавя и всички БГ оператори в "Бързо търсене" за сателитните и някой кабелни , като близу и нет1.

СПЕЦИАЛИЗИРАН МАГАЗИН ЗА САТЕЛИТНА ТЕХНИКА НА ДИГИТАЛ ПЛЮС ЕООД

momchetoi

momchetoi

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 17 Мнения:

В тази версия на софуера, работи ли  YouTube?

Boyan

Boyan

Members

• Administrators
  • 5999 Мнения:

В момента youtube не работи на нито един НеЛинукс приемник, независимо от марката и модела.

licho

licho

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 34 Мнения:

При изключване, след това Wi-Fi модула не се свързва автоматично. При изключване тип standby се включва модула автоматично, но в изключено състояние има "черен екран" - тоест телевизора мисли, че има картина.

Това може ли да се оправи?

sakalin

sakalin

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 269 Мнения:

Тоя приемник е пълно дърво, не си заслужава, какво става сега... След новия UPDATE, като изключа приемника от ел.мрежата и си губи всички запаметени линии.. Отделно от преди има един куп недосмислици, скоро очаква ли се да заработи нормално... Другия проблем при мен е, че не винаги тръгва на телевизора, връзката е чрез HDMI, в повечето случай телевизора изписва "Няма Сигнал", отделно след като е бил изключен от ел.мрежата зарежда толкова мудно, че на човек му се изчаква чакането...  Виждал съм и други НЕЛИНУКС приемници... ама от този съм доста разочарован.. Очакваше се да е по добро изпълнение... Има ли шанс някои от проблемите да бъдата разрешени в близко бъдеще!?

Тоя приемник е пълно дърво, не си заслужава, какво става сега... След новия UPDATE, като изключа приемника от ел.мрежата и си губи всички запаметени линии.. Отделно от преди има един куп недосмислици, скоро очаква ли се да заработи нормално... Другия проблем при мен е, че не винаги тръгва на телевизора, връзката е чрез HDMI, в повечето случай телевизора изписва "Няма Сигнал", отделно след като е бил изключен от ел.мрежата зарежда толкова мудно, че на човек му се изчаква чакането...  Виждал съм и други НЕЛИНУКС приемници... ама от този съм доста разочарован.. Очакваше се да е по добро изпълнение... Има ли шанс някои от проблемите да бъдата разрешени в близко бъдеще!?

с v2.1.16 имам чувството, че при всеки нов старт си прави Резет, като буутва показва по-два пъти "on" и "ON'', настройките на каналите не се променят

kikik

kikik

Новобранец

• Members
  • PipPipPip
  • 107 Мнения:

Аз също го заредих с новия софтуер и ми се изгубиха саво WEB каналите всичко друго си остана и при включване зарежда бързо имам го от декември исъм го пукнал както се казва от пипане няма проблеми.Не ми харесва на този новия софтуер ,че не изписва адреса на WEB каналите .Но че е дърво колега не съм съгласен.И с този новия WEB телевизията работи много добре.

• Boyan харесва това

licho

licho

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 34 Мнения:

Аз също забелязах този проблем при изключване от копчето отзад. Настройките за шеринг се губят.
Доста неприятно.

Boyan

Boyan

Members

• Administrators
  • 5999 Мнения:

Тоя приемник е пълно дърво, не си заслужава, какво става сега... След новия UPDATE, като изключа приемника от ел.мрежата и си губи всички запаметени линии.. Отделно от преди има един куп недосмислици, скоро очаква ли се да заработи нормално... Другия проблем при мен е, че не винаги тръгва на телевизора, връзката е чрез HDMI, в повечето случай телевизора изписва "Няма Сигнал", отделно след като е бил изключен от ел.мрежата зарежда толкова мудно, че на човек му се изчаква чакането... Виждал съм и други НЕЛИНУКС приемници... ама от този съм доста разочарован.. Очакваше се да е по добро изпълнение... Има ли шанс някои от проблемите да бъдата разрешени в близко бъдеще!?

с v2.1.16 имам чувството, че при всеки нов старт си прави Резет, като буутва показва по-два пъти "on" и "ON'', настройките на каналите не се променят

Пускай го в обявите и си купи друг, като не ти харесва. Всички които са го купили са доволни, като някой имат и по повече от един. Приемника е супер и всички описани от теб проблеми ме навеждат на мисълта, че май досега не си имал изобщо приемник или пишеш пълни глупости.

1. Кои са недомислиците? Дай пример с ДОМИСЛИЦИ, които ги има в друг такъв приемник за да направиме паралел?

2. Дори да има бъг в последния софтуер и да си губи настройките, винаги можеш да сложиш предишния и си готов. 2.1.16 е тестова версия за съвсем други неща, които касаят кабелната ТВ!

3. Hdmi включва от "раз" на всякакви телевизори. Проверено е стотици пъти на стотици места от както е излязъл модела. Така че си провери телевизора да не се окаже, че той е дървото!?

4. Твоите проблеми няма да бъдат решени не в близко ами и в най-далечно бъдеще защото са нерешими. Единственото решение е раздела за обявите.

5. При бутването не си прави никакъв ресет и това, че показва "ON" и след малко "on" с малки букви е съвсем нормално и показва нещо което нямам време и не смятам да разяснявам защо.

6. Ако изобщо си ползвал досега приемник различен от този на булсат щеше да знаеш, че всеки приемник бутва след като се включи в контакта и времето е между 30 секунди и няколко минути в зависимост от модела и т.н.! В твоя случай пиколото бутва за по-малко от минута, което е съвсем нормално.

Успех с продажбата!

Sent from my A1-840FHD using Tapatalk

Boyan

Boyan

Members

• Administrators
  • 5999 Мнения:

Аз също го заредих с новия софтуер и ми се изгубиха саво WEB каналите всичко друго си остана и при включване зарежда бързо имам го от декември исъм го пукнал както се казва от пипане няма проблеми.Не ми харесва на този новия софтуер ,че не изписва адреса на WEB каналите .Но че е дърво колега не съм съгласен.И с този новия WEB телевизията работи много добре.

Това за каналите са го направили нарочно да се крият линковете за да не се копират и даже има опция да се криптират. За тези които пускат платени ип стримове е тази промяна. Преди и за мен беше по-удобно като се виждаха.

Аз също забелязах този проблем при изключване от копчето отзад. Настройките за шеринг се губят.
Доста неприятно.

Слагай предишния, докато излезе по-нов.

Boyan

Boyan

Members

• Administrators
  • 5999 Мнения:

Преди малко тествах 2.1.16, като качих линия запомних я и изключих приемника от захранването и го включих. Линията си е ОК и не се е забравила. Незнам какво ви се изтрива/забравя, но при мен си е ОК.

Освен това след ъпгрейд до 2.1.18 линията пак си е ОК и си е на мястото.

angelsat

angelsat

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 225 Мнения:
  • Моето местонахождение Търговище

И при мен не се изтрива/забравя нищо,със 2.1.16 съм, а този 2.1.18 сигурно не е официален още,или аз не го виждам.

GIGA BLUE QUAD 4K TRIPLE-Openspa7.3.09,Mut@ntHD51-Openspa7.3.09/OpenATV6.2/ CI+TricolorTV/,GIGABLUE TRIO 4K-OpenATV6.2,
Samsung-65NU71024K,,Samsung-43J5500...

Boyan

Boyan

Members

• Administrators
  • 5999 Мнения:

не съм го качил още във форума, след малко :)

P.S. имам чувството, че едни колеги от бургас плюят и говорят глупости защото толкова им е акъла. Качили са пиколото и ундърлайна в сайта си, а никога не са го имали и когато се обади някой, който иска да си купи едисион или оптимусс почват да му обясняват как имат по-добър и т.н., което е супер СЕЛСКО! Пред мен лично се обадиха двама приятели за да провериме "схемата" и нещата са точно така.

Истината е че едисион и оптимусс дори при еднакъв хардуер с други приемници софтуерно са значително по ДОБРИ, защото аз имам възможност да променям и добавям неща, а те нямат :) Така че с техните камъни по тяхната глава - Голден медия приемниците са пълен БОКЛУК! Нито гаранцията им е гаранция, нито софтуерната поддръжка е софтуерна поддръжка! Конверторите инверто които внасят са стари модели и лежат на стари лаври, дори конвертор за 10-12лв ги бие по всички показатели!

licho

licho

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 34 Мнения:

2.1.18 също има проблем със запазването на линиите. Обновявам само Main Code, въвеждам линията, свързва се към нея, след това се гаси от копчето отзад и линията я няма.

Boyan

Boyan

Members

• Administrators
  • 5999 Мнения:

Възможно е от многото ъпгрейди софтуера да се е бил омазал при тези на които им се е губила линията. При мен с 16 и 18 нямам никакъв проблем. При други също, т.е. в момента знам за 2-3ма при коите са се загубили.

За това е добре да се направи следното: Качва се последния софтуер с всичко+бутлодър, след което от бекъп на предишния се качват само каналите. По този начин софтуера няма как да се омаже.

Освен това при всякакви промени в приемника е добре да се изключва не директно отзад, а първо с дистанционното и след това отзад, защото е възможно да има незапазени данни, а като се изключи първо с дистанционното се запазва всичко. След като всичко е запазено след промените може да изключвате директно отзад колкото искате:)

licho

licho

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 34 Мнения:

Обновявам всичко, рестаритра се приемника, записвам линиите, изключвам първо във fake standby, след това включвам, изключвам в standby от дистанционното и след това отзад с копчето и няма линии. Четенето от hsdata.cfg същно не работи.

С по-стара версия всичко е наред вкл. и четенето на същия hsdata.cfg.

Boyan

Boyan

Members

• Administrators
  • 5999 Мнения:

след малко ще кача по-нова версия .19

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни