Към съдържанието

Снимка

емулатор за OpenATV

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
3 отговора на тази тема

old man

old man

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 73 Мнения:

Здравейте,

може ли някой да помогне с думи прости по темата емулатор на AZBox с OpenATV? Значи имам AZBOX HD Premium с имидж 3.1 и ядро 3.9.2. Само с него ми работи WiFi, иначе съм пробвал много други без успех, включително последните. От менюто plugins>softcams инсталирам mgcamd 1.38. После от интернет търся и дърпам файлове SoftCam.Key, AutoRoll.Key, constant.cw и ги слагам с FileZilla(без промени)  във /var/keys  Там има ignore.list.example.mg, mg_cfg.example.mg, peer.cfg.example.mg, priority.list.example.mg, replace.list.example.mg  Давам им на всичките 755, рестартирам и нищо не се случва. Чух, че все още има програми, които могат да се гледат с емулатор. Не знам дали е вярно, аз си ги имам на кабел и въпросът ми от чист интерес,  защо не става. Сменял съм имената на файловете за да останат без „example“, търсих работещи образци и експериментирах с Notepad++, но нищо. Дали някой от експертите тук ще бъде така добър да слезе на неприлично ниско ниво и да ми каже какво да правя – трябва ли по някакъв начин да се редактират файловете,кои от тях, някакъв  пример или направо работещ вариант и т.н.? Няколко снимки от ТВ екрана, които може ли ще ориентират до къде съм докарал нещата. Благодаря.

Прикачени файлове

Pace 900, Strong SRT332LT, после Especta1020S, сега AZBOX PREMIUM HD. Антена: Винаги 2 метра

Devnull

Devnull

Старо куче

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1630 Мнения:

Много малко съм ползвал щраус, но каквото знам ти го пиша.

Основния файл трябва да е с име mg_cfg. Това е точното име и нищо друго. При теб е mg_cfg.example.mg, а ти каза че си махнал само example.

В него има една настройка:

# network mode, use summ for several clients
#    00 no network (default)
#    01 newcamd netclient
#    02 radegast netclient
#    04 camd3 netclient
#    08 gbox netclient
#    32    cccamd netclient, card list saved as /tmp/cccamd.info
#        (ECM only, supported server version up to 2.1.1, later not work)
G: { 01 }

Направи го G: { 00 } или G: { 33 }.

"Надежда за планетата няма - от младото поколение нищо не става"

old man

old man

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 73 Мнения:

Пробвах, не става нито с G: { 00 } нито G: { 33 }, името е mg_cfg

Pace 900, Strong SRT332LT, после Especta1020S, сега AZBOX PREMIUM HD. Антена: Винаги 2 метра

spaice

spaice

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 684 Мнения:

Освен това мисля. че Box Type трябва да е 6.

Първо обаче провери mgcam-a дали изобщо работи. Влизаш по телнет в бокса и пишеш

ps -w

Ако не работи, вероятно проблема е в libcrypto. Има писано по темата как се оправя.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни