Към съдържанието

Снимка

Въпроси и отговори за EDISION Piccollo 3in1 Plus CI?

• Влезте в профила си за да пишете
26 отговора на тази тема

Boyan

Boyan

Members

• Administrators
  • 5990 Мнения:
  • Моята сателитна антена Pasat 140cm
  • Моя приемник Edision OS NINO+
  • Моето местонахождение София

Чудя се само аз ли съм каръкът от българите, на който приемникът му не пали когато не го стопля  със сешоара

Зависи в коя фаза на затоплянето(за да запали) съм, някой път вади A5H или ASH (не знам кое от двете е).

Гледам че доста форуми чуждестранни са пълни с такива теми за ASH(A5H) и не само за този модел.

Някаква производствена глупост ли е, дефект на определена серия ли, от новия бутлоудер ли стана нямам идея ... Някой изобщо разбра ли какъв е проблема(то производителят трябва да е разбрал де) ?

Някакъв чип ли трябва да се смени (флаш може би) или какво . Когато натопля процесора, няма проблем - пали, работи супер без да го гася. И така си седи включен постоянно, понеже следва греене за да запали пак.

Има ли бордове за тоя приемник от някъде , където може да се купи цялата платка с процесора както е, за директна подмяна ?

ASH означава прецакан софтуер, т.е. приемника в този режим може да бъде зареден с RS232. Но бутлодъра му е ОК. Ако нищо не свети на дисплея при пускане - тогава е заминал лодъра.

Това със загряването и тръгването очевидно е дефект в самата бройка, вероятно студена спойка и ако не си го оправил го изпрати да го оправиме. Много малко бройки (при 2% допустим брак) имат подобен проблем или изобщо фабричен дефект. Обикновенно се връщат с изгорени ланове, тунери и HDMI от пренапрежение.

Някой може ли да направи една снимка на дънната платка на приемника.Обърнах гугъл и няма и няма. 

За какво ти е снимка на дъното?

:idea: СПЕЦИАЛИЗИРАН МАГАЗИН ЗА САТЕЛИТНА ТЕХНИКА НА ДИГИТАЛ ПЛЮС ЕООД - WWW.SATSHOP-BG.COM :rockon:
:idea: EDISION БЪЛГАРИЯ - WWW.EDISION.BG :guitar:

6ajkata

6ajkata

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 262 Мнения:
  • Моето местонахождение Ямбол

ASH означава прецакан софтуер, т.е. приемника в този режим може да бъде зареден с RS232. Но бутлодъра му е ОК. Ако нищо не свети на дисплея при пускане - тогава е заминал лодъра.

Това със загряването и тръгването очевидно е дефект в самата бройка, вероятно студена спойка и ако не си го оправил го изпрати да го оправиме. Много малко бройки (при 2% допустим брак) имат подобен проблем или изобщо фабричен дефект. Обикновенно се връщат с изгорени ланове, тунери и HDMI от пренапрежение.

За какво ти е снимка на дъното?

Имам един подобен,да не става реклама Г.......И......,та на въпросната кабеларка тук в Ямбол картите са грифин но моя приемник не иска да я чете,като вкарам стара карта на була  от ягодите си изписва грифин няма проблем и немога да разбера защо не ми чете картата от кабеларката уж и тя грифин.Та затова исках снимка на този приемник да сравня с моя.А най интересното е че имам един оптикум 403р кабелен там нямам грижи с картата на кабеларката.В крайна сметка си взех нов приемник уж да гледам кабелна с карта и сателитна,а се оказа мисия невъзможна с четенето на този грифин от кабеларката

مومشیل القطة

مومشیل القطة

Advanced Member

• Members
  • PipPip
  • 66 Мнения:
  • Моята сателитна антена 2,05m
  • Моя приемник Octagon SF4008
  • Моето местонахождение Т / СА

Здравейте, имам два файла за ИПТВ във формат m3u, качвам ги на usb-то, но приемникът не ги намира, някакъв съвет?

2,05m prime focus - 103E-50W - KU BAND Superjack 24" - 2,30m 103E-50W C-Band Superjack 36" 2xSuperjack positioner

Octagon SF4008 UHD - Sky Sat Majestic HD

:smoke:

sakalin

sakalin

• Members
  • PipPipPip
  • 269 Мнения:

Здравейте, имам два файла за ИПТВ във формат m3u, качвам ги на usb-то, но приемникът не ги намира, някакъв съвет?

Пробвай в *.txt

skyboy

skyboy

• Members
  • PipPipPip
  • 177 Мнения:
  • Моята сателитна антена 120
  • Моя приемник PiccolloS2-T2/Zgemma
  • Моето местонахождение Сливен
На флашката би трябвало да ти се е появила папка сложи файловете в нея.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Серхи

Серхи

Старо куче

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1230 Мнения:
Някой знае ли какво е особеното на powervu на канала Sport24HD за да се отвори с този приемник,има в момента актуален ключ но не се отваря.

proharde

proharde

Новобранец

• Members
  • 8 Мнения:

Здравейте Боян, 

Има ли възможност приемника да показва логото на каналите в инфото ? 

Ако е да, как се прави ? 

Поздрави. 

Здравейте Боян,

Има ли възножност при редакция на каналите с порограмата AliEditor да се направи favorites с комбинация от избрани канали от кабелния и сателитния тунер заедно? 

Многократно се пробвам  да ги сложа в един лист,но приемника ми забива. Успях да ги размествам само по отделни спътници. 

Предвартително благодаря. 

32LCD HD SAMSUNG ;Optibox CX PVR ; HH МОТОР Opticum DM-3800; OFF Set antena 60cm - Strong , ITV - irdeto карта\\\ AB IPbox 91HD ,Navigator V-box 2 , 1.40 парабола .

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни