Към съдържанието

Снимка

3G USB модеми съвместими с Edision Picollo 3in1?

• Влезте в профила си за да пишете
3 отговора на тази тема

Boyan

Boyan

Members

• Administrators
  • 6022 Мнения:
  • Моята сателитна антена Pasat 140cm
  • Моя приемник Edision OS NINO+
  • Моето местонахождение София

За настройка на 3G USB донгъли, като включите такова устройство в приемника, ако се разпознава може да се появи съобщение, че е включено такова устройство. Но дори да не се появи, като отидете в мрежовите настройки на приемника и изберете в типа мрежа 3G USB, ако устройството е съвместимо ще се покаже марката, imsi и т.н. Там избирате настройка и в полетата APN, dial number, user и password в моя случай беше необходимо да въведа само *99# за "dial number". В полетата на APN, user и password написах каквото и да е примерно ааа на трите места. Ако са празни полетата не става защото иска да се попълнят. След което модема се свърза с MTEL без пробем.

За да стане ясно кои модели 3G USB донгъли са съвместими, който има приемник и такова устройство може да пробва и да напише в темата марката и модела на 3G USB донгъла. Мисля че това би било полезно за всички.

Моeто 3G e Huawey E173  и е тествано, че работи не само на Edision Picollo 3in1, a и на Edision Apache IP, Optimuss OS1/OS2, Optimuss OS1+/OS2+/OS3+, Edision Pingulux - всички модели.

СПЕЦИАЛИЗИРАН МАГАЗИН ЗА САТЕЛИТНА ТЕХНИКА НА ДИГИТАЛ ПЛЮС ЕООД

angelsat

angelsat

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 274 Мнения:
  • Моето местонахождение Търговище

От два дена се мъча с едно пиколино 3в1,но не се получава.Модема е същия Е173 на виваком,ако това е проблема,но каквото и да пиша в настройките,все неуспешно свързване.Пробвах различни версии на софта,по стари и по нови,без резултат.Ако някой е успял да подкара модем на виваком,моля да сподели как.

GIGABLUE QUAD 4K TRIPLE-OpenSpa7.4.08/OpenPli7.2/OpenATV6.4/CI+Vivacom/,Mut@ntHD51-OpenPli7.2,GIGABLUE TRIO 4K-OpenATV6.2,ZgemmaH9combo-OpenATV6.4/CI+TricolorTV/
Samsung-65NU71024K,Samsung-43J5500...

Boyan

Boyan

Members

• Administrators
  • 6022 Мнения:
  • Моята сателитна антена Pasat 140cm
  • Моя приемник Edision OS NINO+
  • Моето местонахождение София
Е173 е в две хардуерни ревизии. Може и повече да са, но не съм попадал на други. Едната става, а другата - не.
На вид са абсолютно еднакви. Има разлика в цветовете с които свети индикаторът на тях.

Снимай етикета, качи го и ще сравня с моята тия дни като ходя до офиса.
  • angelsat харесва това
СПЕЦИАЛИЗИРАН МАГАЗИН ЗА САТЕЛИТНА ТЕХНИКА НА ДИГИТАЛ ПЛЮС ЕООД

angelsat

angelsat

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 274 Мнения:
  • Моето местонахождение Търговище

Благодаря,но приемника е на приятел и го върнах. Идеята беше като ходи на вилата да има какво да гледа.Май ще ползва другия вариянт по wi-fi и точка за достъп таблета.Мисля,че модема светеше в зелено и има слот за микро сд карта.

GIGABLUE QUAD 4K TRIPLE-OpenSpa7.4.08/OpenPli7.2/OpenATV6.4/CI+Vivacom/,Mut@ntHD51-OpenPli7.2,GIGABLUE TRIO 4K-OpenATV6.2,ZgemmaH9combo-OpenATV6.4/CI+TricolorTV/
Samsung-65NU71024K,Samsung-43J5500...

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни