Към съдържанието

Снимка

Договор с Виваком

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
7 отговора на тази тема

RIKI

RIKI

ЛеВскар

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2520 Мнения:
  • Моята сателитна антена 2x1,50m.+0,8m.
  • Моя приемник Vu+Zero,Vu+Solo2 SE
  • Моето местонахождение Kаварна (Бг)

Имам договор за ТВ+Нет,който изтича на 06.06.2014.До колкото разбрах,трябва да напиша едномесечно предизвестие,с което да ги оведомя,че няма да го продължа.Днес минавайки край един от офисите им реших да попитам как стои въпроса с това предизвестие (кога трябва да се напише) и от там ми отговориха,че трябва да е след 06.05,което според мен е по-малко от месец.Та - идеята ми е ония да не ме набутат с още един месец,защото съм закъснял с предизвестието?Ако някой знае кога се прави то,нека пише!

И още нещо.Родителите ми досега бяха на тая телевизия чрез моя договор.И понеже са доволни от нея и искат да продължат да я гледат,затова мисля да направя един нов договор на баща ми на името,понеже той има домашен телефон към Виваком и да ги комбинирам.В тая връзка,някой ако може да ми каже,каква врътка да направя,ако реша новото външно оборудване(антена+конвертор)да си го взема без да го монтират,а да използвам старото,за което четох,че не се връщало на Вивата?

Цецо

Цецо

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1602 Мнения:
  • Моята сателитна антена GS-120
  • Моя приемник Vu+Duo2
  • Моето местонахождение Тайна,майна

Предизвестието се подава най-рано в последния месец преди изтичането на договора, ако разбира се преди това не желаеш да прекратиш договора предсрочно с неустойка. Така или иначе такса за последния месец ще имаш. Дори и да пропуснеш обаче не трябва да се притесняваш, защото след изтичането на договора той автоматично би трябвало да ти се преобразува в безсрочен такъв. Поне това са общите правила и изисквания на бтКРС...освен ако от Виваком не са измислили някакви свои такива :)

А за оборудването мисля, че трябва да се върне при прекратяване на договора. По-скоро в такъв случай ги питай колко ще ти излезе прехвърлянето на телевизията от твое име на името на баща ти, съответно с прекратяването на допълнителния приемник, който предполагам ползва той.

RIKI

RIKI

ЛеВскар

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2520 Мнения:

Предизвестието се подава най-рано в последния месец преди изтичането на договора, ако разбира се преди това не желаеш да прекратиш договора предсрочно с неустойка. Така или иначе такса за последния месец ще имаш. Дори и да пропуснеш обаче не трябва да се притесняваш, защото след изтичането на договора той автоматично би трябвало да ти се преобразува в безсрочен такъв. Поне това са общите правила и изисквания на бтКРС...освен ако от Виваком не са измислили някакви свои такива :)

А за оборудването мисля, че трябва да се върне при прекратяване на договора. По-скоро в такъв случай ги питай колко ще ти излезе прехвърлянето на телевизията от твое име на името на баща ти, съответно с прекратяването на допълнителния приемник, който предполагам ползва той.

Благодаря за инфото по договора.Иначе за оборудването - приемниците са 3 (2 допълнителни),но при мен има прекратяване на договора,а не прехвърляне,понеже аз ползвах тв+нет,а той ще ползва тв+фикс,Значи по моя договор аз съм получил 3 приемника и им ги връщам.Въпроса е дали ще ми искат и антената,понеже аз не мога да я върна - те са я монтирали,да дойдат да си я отрмонтират(аз не разбирам... :laugh: ).Затова исках да разбера,дали ще си я вземат и нея.Ако не я вземат ще се опитам антената по новия договор,който вече е на името на баща ми и няма нищо общо с моя договор да не я монтират,а да ми я дадат,а да се използва старото трасе и антена,които бяха по моя договор.

*Баси сложното... :shocked: Дано е разбираемо... :smile:

Цецо

Цецо

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1602 Мнения:
  • Моята сателитна антена GS-120
  • Моя приемник Vu+Duo2
  • Моето местонахождение Тайна,майна

Че е разбираемо - разбираемо е  :smile:

Но най-добре си иди в техен офис с всички тези въпроси, и по възможност намери някаква връзка в тази фирма, че така могат да ти завъртят главата, че да се чудиш откъде ти е дошло. Повярвай ми, казвам ти го от личен опит  :smile:

RIKI

RIKI

ЛеВскар

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2520 Мнения:

Благодаря за съвета :beer: .

И все пак не е лошо,ако някой е минал по тоя път да пише след като е прекратил договора си с Виваком дали се връща цялото оборудване или антената си остава за вече бившия ползвател?

angelsat

angelsat

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 221 Мнения:
  • Моето местонахождение Търговище

Връщаш само приемника,антената остава за теб,мойта в момента е на 36гр.,ако не са променили нещо от миналата година до сега.

GIGA BLUE QUAD 4K TRIPLE-Openspa7.3.07,Mut@ntHD51-Openspa7.3.07/OpenATV6.2/ CI+TricolorTV/,EDISION Os MIO4k-Openspa7.3.07,Octagon SF8008 4k-OpenATV6.2,
Samsung-65NU71024K,Samsung-55JU60004K,Samsung-43J5500...

тонисимо

тонисимо

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 61 Мнения:
  • Моята сателитна антена 145 sm
  • Моя приемник Edision OS mini +
  • Моето местонахождение Bulgaria

Пусни си предизвестието малко преди да започне последния месец от договора, за да не ти набият такса за още един месец. Приемниците трябва да върнеш, ако има техен модем за нет също. Антената остава за теб. Съветвам те да си пазиш всички протоколи, входящи номера на молби и т.н. за всеки случай...

[SIGPIC][/SIGPIC]

RIKI

RIKI

ЛеВскар

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2520 Мнения:

Пусни си предизвестието малко преди да започне последния месец от договора, за да не ти набият такса за още един месец. Приемниците трябва да върнеш, ако има техен модем за нет също. Антената остава за теб. Съветвам те да си пазиш всички протоколи, входящи номера на молби и т.н. за всеки случай...

Сега звъннах един телефон на 123 и от там ми обясниха следното: 30 дневното предизвестие трябва да се подаде най-рано един месец преди изтичане на договора,понеже при по-ранна дата се считало за предварително прекратяване и съответно - неустойка.Иначе ако се закъснее от точната дата и се отиде по-късно,довора се прекратява 30 дни след датата на предизвестието.

Документално - всики договори,допълнителни споразумения и протоколи съм запазил.

Благодаря на отзовалите се! :beer:

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни