Към съдържанието

Снимка

Може ли с вивакомски приемник да се хващат други спътници?

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
5 отговора на тази тема

yordanp

yordanp

Новобранец

• Members
  • 5 Мнения:
Възможно ли е чрез приемник на виваком да се ловят и други спътници освен Intelsat 45E?
Намерих някакъв начин за въвеждане на транспондер но не се получава.

Антената е настроена на Hotbird 13E , избирам опцията Ситемни настройки - Vivacom User 1 – Промяна на entry point. Там въвеждам пробна честота 1034 – V -27500 – ¾ - DVB-S и се появява „катинарчето“, което е отключено и няма сигнал.

Имам чувството че е настроено само на Intelsat 45E и не ми позволява различни транспондери.

Rodot

Rodot

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 778 Мнения:
Има начин !
1. Първо приемника трябва да е активен с платени такси към вива
2. Да имаш 2 антени или една с мотор с външен позиционер .
Ако имаш две антени с дайсек ключ свързваш 2 -те антени към апарата ...
Изпълнено ли е при теб точка 1 ?
САТ ТВ --- че това е много просто :rotate:
:super: Като усливател на затихването може да се ползва делител на напрежение с 2 резистора за съответния коефициент. Ако се търси мах коефициент на усилвателя на затихване може да се откачи кабела от приемника. Друг вариант е с генератор на бял/розов шум и смесител преди входа на приемника:heh:
Извинявам се за плагиатството на автора : mк912

yordanp

yordanp

Новобранец

• Members
  • 5 Мнения:
1. Приемника има платена такса към виваком. (По принцип ако не е платена дали приемника ще показва че има сигнал на Intelsat 45E)?
2. Имам 2 антени които смятам са достатъчни, не е нужно позицинионер тъй като се оптивам да хвана само Hotbird и Intelsat 12 IS.

Двете антени бяха свързани към един кабел отиващ към приемника посредством сплитер. Отсъединих от сплитера антената сочеща към Intelsat 12 IS и остави само Hotbird. На този принцип дали може да се настрои само Hotbird? На DiSEqC А трябва ли а променям нещо в случая?

Rodot

Rodot

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 778 Мнения:

1. Приемника има платена такса към виваком. (По принцип ако не е платена дали приемника ще показва че има сигнал на Intelsat 45E)?
2. Имам 2 антени които смятам са достатъчни, не е нужно позицинионер тъй като се оптивам да хвана само Hotbird и Intelsat 12 IS.

Двете антени бяха свързани към един кабел отиващ към приемника посредством сплитер. Отсъединих от сплитера антената сочеща към Intelsat 12 IS и остави само Hotbird. На този принцип дали може да се настрои само Hotbird? На DiSEqC А трябва ли а променям нещо в случая?

Това най вероятно не е сплитер а дайсек ключ погледни го на входовете където са влизали кабелите какви номера има .
:super: Като усливател на затихването може да се ползва делител на напрежение с 2 резистора за съответния коефициент. Ако се търси мах коефициент на усилвателя на затихване може да се откачи кабела от приемника. Друг вариант е с генератор на бял/розов шум и смесител преди входа на приемника:heh:

yordanp

yordanp

Новобранец

• Members
  • 5 Мнения:
Махнах съответния сплитер/дайсек и вече ми показа че има сигнал на пробната честота от Hotbird.
Но в момента проблема е че не виждам как да сканирам тази честота, не предлага много опции връща ме в старото меню, където на спътник ми изписва "none".

От техн. поддръжка на Виваком споделиха че там мога да въвеждам само честоти от Intelsat 45E.
ТАка и не се получава.

Rodot

Rodot

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 778 Мнения:
В менюто търсиш опция : Търсене на свободни канали там гледаш HOTBIRD и даваш да търси .
След като сканираш погледни на кой номер е дадена командата за дайсека мисля че по дефоулт е HOTBIRD - 3
А Интелсата на 1 , тюрксата беше на 2 а астра на 4 .
Ако дайсека ти е двоен трябва да направиш HOTBIRD на позиция 2 а турския на 3 .
Ако е четворен дайсека ти вкарваш кабела в 3 на дайсека и си готов . без да конфигурираш в приемника .
Карам по памет нямам вивакомски приемник но си спомням долу горе как бяха опциите ...

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни