Към съдържанието

Снимка

Помощ/съвет за връзка/заместител на сплитер на близу

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
2 отговора на тази тема

dpeychev

dpeychev

Новобранец

• Members
  • 1 Мнения:
Здравейте колеги,

нов съм във форума и не съм много наясно с нещата. Може би за някои въпросът ще е малко смешен, за което предварително се извинявам.
Та проблемът е следния:

Ползвам цифрова телевизия + интернет на фирма Blizoo в Пловдив и в момента правя малък ремонт в къщи, който налага прекарване на кабела през друго място.
В момента кабела на оператора влиза в сплитер и единият изход в модема за интернет, другият към ТВ-то. Новият кабел съм го вкарал в една конзолна кутия на стената и се чудя какво да сложа в нея. Дефакто въпросът ми е, има ли заместител от типа на розетка, в която да вкарам главния кабел преди сплитера и от розетката направо към модема и ТВ-то. Нещо ей такова, което да замести въпросният сплитер или пък някакъв друг вариант ако можете да ми препоръчате.

P.S. Не мога да сложа снимка, затова... www.divastudio.net/_jim/20140126_231616.jpg

screpera

screpera

Магистър

• Members
  • PipPip
  • 92 Мнения:
Слагаш сплитера след розетката.
Ако го махнеш е възможно да ти спре интернета.

Rodot

Rodot

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 778 Мнения:
Първо изкарай елемента от розетката . От стената кабела да минава директно към сплитера не ползвай закрепването което имаш в самата розетка защото това е елементт с неизвестно затихване на сигнала може и да е -24 db ;)
.
Кабела излиза през розетката и така включваш в сплитера на близалките .
Ако няма достатъчно дължина муфа вътре в розетката и към нея кабел с нужната дължина до сплитера .
Спорна :)
САТ ТВ --- че това е много просто :rotate:
:super: Като усливател на затихването може да се ползва делител на напрежение с 2 резистора за съответния коефициент. Ако се търси мах коефициент на усилвателя на затихване може да се откачи кабела от приемника. Друг вариант е с генератор на бял/розов шум и смесител преди входа на приемника:heh:
Извинявам се за плагиатството на автора : mк912

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни