Към съдържанието

Снимка

Много прилична антенка UHF за 5 лв :)

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
78 отговора на тази тема

fenbg

fenbg

Super Moderator

• Moderators
  • 7339 Мнения:
Борко,какъв ти е проблема,щом ловиш 32 с вибратор,слагай антената ,която си поръчал и няма да имаш проблеми.

cdd68e362f113b4e2373ab8457a257df.gif

Dbox2 Nokia ... и още няколко негови наследника , UFS910/dbox3/ и AZBox HD   :)
AzBox ME

Octagon SF4008

Mut@nt HD51

Истинската българска история!

http://sparotok.blog.bg/

borisvasilev

borisvasilev

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 15 Мнения:
Нямам проблем, виж. #27
Nokia Dbox2 AZBOX Premium HD

borisvasilev

borisvasilev

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 15 Мнения:
Нямам проблем.Виж пост 27..........Funke Digital ABM 4551 в момента не е налична.

fenbg

fenbg

Super Moderator

• Moderators
  • 7339 Мнения:
Направи си сам една антена като хората,ако имаш проблем знаеш къде да ме намериш.

AzBox ME

Octagon SF4008

Mut@nt HD51

koko_varna

koko_varna

На*ред*ващ

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3251 Мнения:
  • Моята сателитна антена 1,50m парабола
  • Моя приемник Kathrein UFS 910
  • Моето местонахождение Варна
Някой купувал ли е антени от варненския колега който ги изработва? Изглеждат доста добре, дали ли аз ще съм първия който ще се престаши?

30403b60fce0d325.jpg

orlinm

orlinm

Обикновен потребител

• Members
  • PipPipPip
  • 254 Мнения:

Здравейте.Колко трябва да е дължината на страната на квадрата за регион Плевен?

като гледам 49-ти канал е средата за Плевен - има излъчване на 41 - 51 - 57. Средната честота - 695,25 MHz, което прави дължина на вълната 0,430 м. Страната на квадрата е 1/4 от това - 107 мм е добро решение :) Моята е смятана за около 27 канал средна . Трябваше да е по-малка към 141 мм ама я поизкривих и споделих реалните размери.
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.

fenbg

fenbg

Super Moderator

• Moderators
  • 7339 Мнения:
Коко,предимството на логопериодичната антена е,че е широколентова.За тия 25 лева по-добре си направи сам антена !

AzBox ME

Octagon SF4008

Mut@nt HD51

borisvasilev

borisvasilev

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 15 Мнения:

Направи си сам една антена като хората,ако имаш проблем знаеш къде да ме намериш.

Ще пробвам с тази Sky Sat AHD-343 мерси за съдействието. Жив и здрав бъди .За Azbox-са кой е последния софт. който работи добре?

orlinm

orlinm

Обикновен потребител

• Members
  • PipPipPip
  • 254 Мнения:

Ами той усилвателя си е това - усилва всичко, усилва сигнала, усилва и шума, няма как при слаб сигнал да ти вдигне нивото, може на входа да компенсира в последствие загубата по кабела, но самият сигнал няма как да усили.

А за логопериодичните антени които изработва колегата от Варна, ще спестя пари от една съботна игра на карти, ще се свържа с него, добре изглеждат, може пък и да си струват.

Публикувано изображение

Без да се опитвам да рекламирам когото и да е срещу ВиК има един магазин за сат. неща - идея нямам за кого е - имаше читави доста по-дълги логопериодични по 26 лв. Доста прилична фабрична изработка ( продавачът твърдеше че са италиански и след 2-3 усмивки от моя страна си стиснахме ръцете че са китайски внесени през Италия :) ) Аз си купих една по-малка за 19 пари от същия производител. Много кадърно и здраво направена, не особено крива :) с F-конектор и монтажна стойка за вертикална и хоризонтална поляризация. Неприятното според мен е че е изработена от някакъв стоманен проводник пресован в стоманен квадратен профил. Това според мен ще даде кусур във времето с окисляване на въпросните проводници. За логопериодичната е изключително важно да има перфектна електрическа връзка между елементите и носещата стрела. Затова не обичам да ги правя, защото материал има ама много запояване иска :) Обикновено за целта ползвам мед - прът за елементите и тръба за носещите и голям поялник за олуци :) С тази антенка без каквато и да е драма се лови Франгата от Старо Оряхово на 100 % на трите мукса според някакъв си нипон декодер. Лови стабилно - споделям просто като алтернатива, да повторя :)

koko_varna

koko_varna

На*ред*ващ

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3251 Мнения:
Пак казвам със смехориите които проектирате когато хванете това:

Публикувано изображение

И това

Публикувано изображение

После обяснения изражения тогава. След 500 км прием.

30403b60fce0d325.jpg

fenbg

fenbg

Super Moderator

• Moderators
  • 7339 Мнения:
Openatv или oam2 с кернел 3.3.1
Ако нямаш претенции от към скинове и "media portal " да ти работи коректно,тогава openatv с кернел 3.9.2

AzBox ME

Octagon SF4008

Mut@nt HD51

fenbg

fenbg

Super Moderator

• Moderators
  • 7339 Мнения:
Кокич,заеби,от ден до пладне с това тропосферно приемане...:laugh:

AzBox ME

Octagon SF4008

Mut@nt HD51

koko_varna

koko_varna

На*ред*ващ

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3251 Мнения:

Кокич,заеби,от ден до пладне с това тропосферно приемане...:laugh:

Тропосферно или не приятел, но лятото е редовно. И съм напълно убеден, че като си пуснат цифровата турците поне лятото ще излиза, стотици километри са това - постижение е.:rockon:

30403b60fce0d325.jpg

orlinm

orlinm

Обикновен потребител

• Members
  • PipPipPip
  • 254 Мнения:

Пак казвам със смехориите които проектирате когато хванете това:

Понеже някак усещам пак мрънкане по мой адрес - не проектирам - това са доказали се с времето модели. Проектирали са ги доста отдавна Има една хубава статия на Харченко "Зигзагообразные антенны.—Радио. 1961, № 3. С. 47, 48". Ама и той не ги е проектирал и измислил .. преди него са :) Той само ги е изследвал. А аз само скромно му ползвам опита му, както и формулите. Но Харченко е имал един плюс. По негово време не е имало интернет, форуми и форумни философи. Не харчете пари за карти в събота. Ще Ви трябват за тока през зимата ако пак отиде към 400 лв за гарсониерата :). Още тогава забелязах че трудно чувате.
А крастата по DX-са си я чесах навремето в Русе на тройния квадрат на клуба и на къси вълни - на бул. Ленин беше. Колегата fenbg сигурно го знае.

popovp

popovp

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1968 Мнения:
Да се има предвид, че логопериодичната антена има плаваща работна зона(ефективно активни са част от елементите) отговаряща на дадена честота(канал), има почти еднакво усилване в целия диапазон честоти(канали) за които е проектирана, но е характерна с не толкова голям коефициент на усилване - приблизително колкото 4-5 елементно яги.
Сравнявал съм при еднакви условия(ягито съм свалял на мястото на логопериодичната) при приемане слаби сигнали(турски, украински, румънски, от Еделвайс-цифрови) антените от снимките(пасивна логопериодична, ягито е с усилвател) и резултатите в дециметровия диапазон канали са:
Равностойни при изключен усилвател на ягито;
Голямо превъзходство на ягито при включен усилвател - примерно излизат 5-6 турски, а с логото - нито една.
Заб. Логопериодичната е за дециметровия диапазон, ягито приема и в метровия обхват

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Относно мощностите на цифрови предаватели информирам, че според официалния украински сайт, мощността на приеманите във Варна муксове са:
1 мукс - Евпатория(35к), Симферопол(36к) - 0.2 kW
2 мукс - Евпатория(23к)Симферопол(37к) - 0.2 kW, Севастопол(47к) - 0.1 kW, Одеса(32к) - 1 kW
3 мукс - Севастопол(40к) - 0.1 kW, Евпатория(32к), Симферопол - 0.2 kW
4 мукс(DVB-T) - Oдеса(27к) - 2 kW, но не съм приемал във Варна поради съвпадане с местния ни мукс
5 мукс - Севастопол(30к) - , Евпаториа(29к), Симферопол(51к) 0.2 kW, Одеса(23к) - 1 kW

Този пост е редактиран от popovp: 24 октомври 2013 - 09:17

FERGUSON Ariva 102E HD, FX-6600 CR/+OCTAGON SF318 софт/ , SKY SAT 9900; 1.1m offset(0.3dB Sky Sat) & Moteck SG 2100A; 1.2m parabola(0.3dB Inverto) @ H-H Strong SRT DM2100.

fenbg

fenbg

Super Moderator

• Moderators
  • 7339 Мнения:
Колегата fenbg помни и радиостанцията на електротехникума пак на същия булевард със старото име Цар освободител .Ех,спомени...

AzBox ME

Octagon SF4008

Mut@nt HD51

koko_varna

koko_varna

На*ред*ващ

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3251 Мнения:
Аз напълно уважавам вашето мнение, но съм дал примери за прием с моята антена от Турция - дайте с Вашата, от Варна сме, няма да има разлика.
Относно картите ще ги спестя, няма проблем

30403b60fce0d325.jpg

fenbg

fenbg

Super Moderator

• Moderators
  • 7339 Мнения:
На времето яги за дециметров и усилвател с bfr91,BFR-ите ми ги купуваше познат моряк от Унгария,сърбите бяха трепач!

AzBox ME

Octagon SF4008

Mut@nt HD51

fenbg

fenbg

Super Moderator

• Moderators
  • 7339 Мнения:
Коко,с появата на сателитната телевизия,отдавна захвърлихме ягитата...

AzBox ME

Octagon SF4008

Mut@nt HD51

orlinm

orlinm

Обикновен потребител

• Members
  • PipPipPip
  • 254 Мнения:

Голямо превъзходство на ягито при включен усилвател - примерно излизат 5-6 турски, а с логото - нито една.

О да.. ама Ягито все пак японец го е мислил още през 1926-та :) Това вашето яги ме изумява :) Още е живо - на мен гларусите ми скапаха едно :) Мнооого ефирна ажурна и не знам как да се изразя още конструкция.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни