Към съдържанието

Снимка

Много прилична антенка UHF за 5 лв :)

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
78 отговора на тази тема

orlinm

orlinm

Обикновен потребител

• Members
  • PipPipPip
  • 254 Мнения:
Публикувано изображение

Страна на ромба 143 мм. Междина между точките на захранване 20мм. Изработена от ПВА1 10 кв. - 1,20 м. Важно е да се прекара коаксиалният кабел по показания начин - оправя донякъде съгласуването. Във Варна в панелка без пряка видимост към Франгата някъде хвърлена върху стойката на ТВ всички муксове на 100%. Дано е полезно за меркаклии.

Този пост е редактиран от fenbg: 22 декември 2013 - 02:30

• satnet харесва това
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.

orlinm

orlinm

Обикновен потребител

• Members
  • PipPipPip
  • 254 Мнения:
Както правилно ме поправиха колеги - не е см а мм :) 143 мм :)

popovp

popovp

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1968 Мнения:
В миналото трез 70-е, 80-те правехме такава антена(фигурите-квадрат, а не ромб) чрез огъване от чернохартиените тръби с метално покритие ползвани при строителството в тогавашните ел.инсталации на сградите. Другият ватиант беше с ногозилен меден проводник в 3 реда. Рекордоман 6 мм2 също ще свърши работа.
Публикувано изображение

Публикувано изображение

Този пост е редактиран от popovp: 22 октомври 2013 - 09:55

FERGUSON Ariva 102E HD, FX-6600 CR/+OCTAGON SF318 софт/ , SKY SAT 9900; 1.1m offset(0.3dB Sky Sat) & Moteck SG 2100A; 1.2m parabola(0.3dB Inverto) @ H-H Strong SRT DM2100.

bucho

bucho

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 35 Мнения:
За Пазарджик (Пловдивска обл.) съм го сметнал 127мм

golemechev

golemechev

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 99 Мнения:
Хубаво ще е да се драсне едно чертежче с размери, а не само описания по картинки.
DM 800HD<>TBS 6920<>75sm OFFSET<>STRONG SRT DM2100<>INVERTO BLACK ULTRA<>SAMSUNG P2770HD

orlinm

orlinm

Обикновен потребител

• Members
  • PipPipPip
  • 254 Мнения:

Хубаво ще е да се драсне едно чертежче с размери, а не само описания по картинки.

Публикувано изображение
За всички, които не могат да си я представят или нямат гугъл :)
Да уточня, че така антената изглежда за хоризонтална поляризация. За вертикалната, която ни е нужна всичко се врътка на 90 градуса. За тези, които отново не могат да си го представят -

Публикувано изображение

ivonti

ivonti

Старо куче

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 868 Мнения:
....а колко по лесно щеше да е с магнитен диск:laugh:
Dreambox500S(QboxIII)/MTI-0,3db/150сm парабола/33Е-0.8W

fenbg

fenbg

Super Moderator

• Moderators
  • 7338 Мнения:
Човек просто да Ви завиди,при мен заобиколен от високи блокове се наложи да качвам антена на покрива на блока и пак кофти сигнал.С тия мижави мощности е трагедия,*бати цифровизацията...Отбиване на номера и прибиране на кинтите,е това е България...то да беше само това...

cdd68e362f113b4e2373ab8457a257df.gif

Dbox2 Nokia ... и още няколко негови наследника , UFS910/dbox3/ и AZBox HD   :)
AzBox ME

Octagon SF4008

Mut@nt HD51

Истинската българска история!

http://sparotok.blog.bg/

borisvasilev

borisvasilev

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 15 Мнения:
fenbg Пробвай с такъв тип http://technika.bg/p...l-abm-4551.html
Nokia Dbox2 AZBOX Premium HD

koko_varna

koko_varna

На*ред*ващ

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3251 Мнения:
  • Моята сателитна антена 1,50m парабола
  • Моя приемник Kathrein UFS 910
  • Моето местонахождение Варна
Колега от Варна, който за съжаление не познавам лично ПРОИЗВЕЖДА и продава логопериодични антени за дециметровия обхват за по 25 лева Срещал съм обявата му по форумите, поне на снимките които има изглеждат доста добре, може да се пробват. Тия измишльотини особено в район със слаб сигбал за по 5 лева ми се струват безмислени.

Едит: - намерих го Щрак! :rolleyes:

Този пост е редактиран от koko_varna: 24 октомври 2013 - 12:43

30403b60fce0d325.jpg

fenbg

fenbg

Super Moderator

• Moderators
  • 7338 Мнения:
Борко всичко е само за спорта,сигнала е слаб,на границата съм,доста често насича,даже по-добре приемам от регион Плевен,а не от Козлодуй или Оряхово,а последните 2 са на една ръка разтояние!Сигнала трябва както се казва да "чупи телевизора',но уви...!

ето ти честотите от регион Плевен
канал 41 634 Mhz
канал 51 714 Mhz
канал 57 762 Mhz

При нас са :
канал 32 562 Mhz
канал49 698 Mhz
канал53 730 mhz

А ето и за в бъдеще:

Регион Плевен
канал 29 538 Mhz
канал 38 610 Mhz
канал 40 626 Mhz
И при нас:
канал 26 514 Mhz
канал 30 546 Mhz
канал 45 666 Mhz

Този пост е редактиран от fenbg: 24 октомври 2013 - 01:24

AzBox ME

Octagon SF4008

Mut@nt HD51

orlinm

orlinm

Обикновен потребител

• Members
  • PipPipPip
  • 254 Мнения:
Значи да успокоя притеснените, че съм иззел пазара :) Споменах 5-те лева, защото там някъде излиза като материали, а не защото произвеждам и продавам. Не съм закъсал чак толкова слава Богу. Споделих според мен полезно нещо, за фенове на "направи си сам".
Що се отнася до наименованието "измишльотинка" не е точно - наименованието е ромбична антена - има редица вариации в конструкцията, не винаги ъглите са прави, не винаги е затворен контур. Тази обаче е простичка и се прави за 30 мин. и е достатъчно добре съгласувана и симетрирана с коаксиалния кабел, и има прилично за простотата си усилване. Много подходяща конструкция за стайно приложение, с 2 гвоздея се закача на стената за вертикална поляризация, а с един за хоризонтална :). Става и за външна, но тогава се предпочита да се слага пред рефлектор или в синфазна комбинация от няколко такива. Логопериодичните антени са друга бира. Те са остронасочени. В случая с ромбичната и ползването и за цифрова телевизия, практически няма нужда да се насочва. Пак повтарям - става дума за стая. Логоперидичните са подходящи предимно за външно приложение. И само за уточнение - посочената по-горе е 7 а не 14 елементна. Колегата се е поувлякъл с рекламата. Иначе изглежда съвсем прилично, но същите ги има по 20 лв къде ли не. Е, хубаво е човек да е патриот и да избере родното. Напоследък обаче за външни антени сякаш предпочитам грей-ховърманите. По лесничко се конструират и по-малко ги кацат гларусите.

fenbg

fenbg

Super Moderator

• Moderators
  • 7338 Мнения:
Не слушай другите какво говорят,респект за това което си постнал!Точно такава ромбична антена /4 ромба/съм си правил преди много много години за дециметровия в района на Русе и нямам проблеми с нея.

AzBox ME

Octagon SF4008

Mut@nt HD51

koko_varna

koko_varna

На*ред*ващ

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3251 Мнения:
Е за едно временно решение предложената схема става, но за дълготрайно и качествено решение една външна логопериодична антена е задължителна, а и все пак в нашият град гоним Турция и Украйна, е аз лично с Украйна нямам успех, но Турция излиза.

Значи и друго прави впечатление - вадим канали от предаватели на по 500-600 километра от чужбина, пък родните цифрови муксове циклят на някои колеги, толкова ли са слаби мощностите?

30403b60fce0d325.jpg

fenbg

fenbg

Super Moderator

• Moderators
  • 7338 Мнения:
Кокич тук говорим както уж очаквах да ръгнеш карфица и да гледаш българските програми!А колкото до далечно приемане,това си е хоби,пак ще трябва да правя мачта и да майсторя антени за сърбите,както едно време...Апропо,при тропосферно в Русе преди много години се ловяха сърбите,особенно подходящ сезон беше есента,отговори си сам защо...

Понеже съм в сянка от висок блок посока кулата в Козлодуй,при аналога ловях Ботев връх с антена на терасата,а сега е трагедия.Мощностите са малки.Преди с антена за сърбите качена на покрива пребивах и сърбите и нашите от Ботев връх и не само от там,даже и румънците естественно...Сега ,майка плаче-грамофон свири.!

Този пост е редактиран от fenbg: 24 октомври 2013 - 01:54

AzBox ME

Octagon SF4008

Mut@nt HD51

koko_varna

koko_varna

На*ред*ващ

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3251 Мнения:
Фен, братко просто е много странно, как има колеги които не приемат цифрова телевизия в страната ни, а ние хващаме канали от стотици километри Турция и колегата попов - Украйна - ясно вода е, ясно тропо ма 500 километра до предавателя не са 20 като до нашите.. Значи предавателите са маломощни и куци.

30403b60fce0d325.jpg

fenbg

fenbg

Super Moderator

• Moderators
  • 7338 Мнения:
Точно това ти говоря!Нацвъкаха маломощни предаватели да им е по-евтино...Абе лапачката е голяма,ти от мутри какво очакваш!

AzBox ME

Octagon SF4008

Mut@nt HD51

borisvasilev

borisvasilev

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 15 Мнения:
Аз поръчах тази http://technika.bg/p...l-abm-4551.html мисля,че за Козлодуй - fenbg ще стане .Ако някой я е пробвал нека сподели. П.П. Или за тези пари нещо по добро .
Nokia Dbox2 AZBOX Premium HD

koko_varna

koko_varna

На*ред*ващ

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3251 Мнения:

Аз поръчах тази http://technika.bg/p...l-abm-4551.html мисля,че за Козлодуй - fenbg ще стане .Ако някой я е пробвал нека сподели.

Не съм я пробвал, но като гледам си е солидна работа, ако с това не стане, няма с какво да стане.

30403b60fce0d325.jpg

fenbg

fenbg

Super Moderator

• Moderators
  • 7338 Мнения:
При теб може и от терасата,но пробвай на другото място,а и там си в сянка...там гони посока Оряхово.

AzBox ME

Octagon SF4008

Mut@nt HD51

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни